Uzaylılarla tanışmaya hazır olun!

Kyknos

Mutsuz
Emekli Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Amerikan Uzay Ajansı NASA’dan bilim insanları gelecek 10-20 yıl içinde uzaylılarla tanışacağımızı tahmin ettiklerini açıkladı.

NASA’nın önde gelen bilim insanlarından Ellen Stofan, Washington’da yaptığı konuşmada, “Gelecek 10 yıl içinde Dünya dışında yaşam olduğuna dair güçlü verilere ulaşacağımıza ve 10 ila 20 yıl içinde de kesin kanıtı elde edeceğimize inanıyorum” dedi.

Stofan, “Nereye bakacağımızı biliyoruz, nasıl bakacağımızı biliyoruz ve büyük oranda bu arayışta ihtiyaç duyulan teknolojiye de artık sahibiz” dedi.
NASA’nın Heliofizik Bölümü Direktörü Jeffrey Newmark da, “Artık soru uzayda yaşam bulup bulmayacağımız değil, bu yaşamı ne zaman bulacağımız” dedi.

Newmark, “Ancak burada küçük yeşil adamlardan değil, mikroplardan bahsediyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

thumbnail.php

Ben Dünya dışında bir gezegende de yaşam olacağına inanıyorum. Bakın buraya yazıyorum. O kadar eminim. :) Eğer 10 yıl sonra bulunursa bu konu altına yazacağım. :)

Ben içime doguyor bence yalnızız.
Kozmik evrenimiz çok büyük. Vardır. Hatta zeki yaşam formlarıda vardır. Teknolojileri iyi olan. Fakat Yıldızlararası uzaklıklar çok büyüktür. Güneş'ten Proksima Erboğa'ya olan uzaklık 40 trilyon kilometreye denk gelen 4,22 ışıkyılıdır. Bu mesafeyi yürümek yaklaşık 1 milyar yılınızı alırdı. En hızlı uzay sondalarımız bile bu mesafeyi 60 bin yılda aşabilirlerdi. Şu anda güneş sistemini terk etmekte olan 4 uzay sondası vardır; Pioneer 10 ve 11 ile Voyager 1 ve 2; ancak büyük bir ihtimalle önümüzdeki yirmi yıl içerisinde hepsiyle iletişimimizi kaybedeceğiz. İç güneş sisteminden, Alfa Erboğa sistemine kadar adım adım uzaklaşan aşağıdaki çizimler, bu uzaklığın ne kadar büyük olduğunu göstermektedir.

Güneş sistemine en yakın yıldız sistemi.gif

Güneş sistemimizin sınırı ile en yakın yıldız arasında herhangi bir nesne var mıdır? Evet, Plüton'un yörüngesinin hemen dışında kesinlikle birçok küçük gezegen (asteroid) bulunmaktadır. Burası Kuiper Kuşağı olarak adlandırılmakta olup, on binlerce küçük gezegen içeriyor olabilir. Buradaki malzeme büyük bir ihtimalle güneş sisteminin doğumundan kalan artıklardır.

Bir ışıkyıllık daha uzak bir mesafede, etrafımızın buzla kaplı küçük gezegenlerden oluşan büyük bir bulutla çevrili olduğu zannedilmektedir. Çok büyük bir alana saçılmış yüz milyarlarca küçük buz gezegeni var olabilir. Bu bulut, Oort Bulutu olarak adlandırılır ve kuyruklu yıldızların kaynağı olduğuna inanılmaktadır. Arada sırada, bu küçük buz gezegenlerinden bazıları Güneş'e doğru ittirilir. Güneş sistemine girdiklerinde, buz buharlaşmaya başlar ve küçük gezegen kuyruklu yıldıza dönüşür. Kuyruklu yıldızlar genellikle güneş sisteminin dışına geri dönerler. Ancak bazen daha kısa dönemli yörüngelerde kalmaya zorlanıp, güneş sistemi içerisinde kalırlar.

Ne diyor adam bak Bu sözü hep söyleri

(Dünya Eğer evren ise Güneş kum tanesi kadar yer kaplamıyor )

Bence Uzayda yaşam var ama bu bir uzaylı eli kolu olan bişey deyil .

bundan kaç yıl önce biz insanların hücresinin bilmem ne oldunu sanıyorduk ve bu canlılarda dünyada var sanıyorduk lakin tüm canlılar bu hücreden yapıldığını sanmamız uzay dışında canlı olmamasını gösterdi ama geçen yıl gibi insanın maddesinin o hücre deyil başka hücre olduğu öğrenilince 50 yıllık insanın han maddesi bilgisi çöp oldu şimdi bu yeni belirlenen hücrede uzaydada oluştuğu tespit edildi yani uzaydada canlı var.

Bu tartışma açılmışken Mahluklarda paylaşılan fotoyu burda paylaşıyım dedim. :D
painting.jpg

Geri