(Uyarı) Covid-19 | Fırtına Öncesi Sessizlik..

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Yönetici
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Yazar
Mesaj
3.301
Beğeni
3.020
Puan
1.849
Merhabalar. Bildiğiniz üzere vaka sayıları ve genel olarak gidişat pek iyi gibi görünmüyor. Özellikle yazın sonuna yaklaştığımızı düşünürsek önümüzdeki bir kaç ayda yani bahardan itibaren salgının tekrar çoğalacağını düşünüyorum. Ki hastanede çalışan bazı tanıdıklarımızdan da duyduğumuz şeyler hep bu yönde. "Bunlar daha iyi günlerimiz..."
Bebek hastalar bile mevcut(muş) orada yatan..
Buradan 1 kişiye bile bu uyarıyı iletmiş ve ilgisini çekmiş olmak, belki de bir çok kişinin sağlığını korumak için önlem alınması ve dikkat edilmesi anlamına gelir.. Kim bilir?

Belki birçoğumuz bu durumlardan epeyce sıkıldık, fazlasıyla kısıtlandık vs. ama hiç biri bizim ya da sevdiklerimizin sağlığından önemli değil. Lütfen bunu göz ardı etmeyin. Bu kış zor geçecek gibi görünüyor, gençler olarak belki virüsten ciddi derecede etkilenmiyoruz, hatta genellikle belirti bile göstermiyor olabiliriz ancak bir avm nin kapısından dahi bu illete bulaşabiliriz, ve taşıyıcı konumuna geldiğimizin farkına bile varamayıp ve yine farkında olmadan herhangi bir şekilde sevdiklerimize,özellikle de büyük risk grubunda olan büyüklerimize bulaştırmış olabiliriz.

Eminim hiç birimiz ailemizden,sevdiklerimizden hiç kimsenin "o" odaya kapatılmasını ve umut dolu zor bir süreçle, görmeden duymadan beklemek istemeyiz.. Allah kimseye yaşatmasın, yaşayanların da yâr ve yardımcısı olsun inşallah.

Lütfen dikkatli olun.
 

LikapaTR

I LIKE TO BAN
Site yetkilisi
Admin
Geliştirici
Mesaj
579
Beğeni
721
Puan
814
Kültürümüzden kaynaklı böyle bir salgından en çok etkilenecek bizleriz diye düşünürdüm hep, devletin erken ve yerinde aldığı önlemler yoğunluğu azaltmış olsada kültürel açıdan bu seviyelerin altına; ancak doğal yollardan inilebilir...
 

Üst