Çözüldü Ticaret camını butona koyma.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

exploytadam

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Ticaret camını butona koydum fakat butondan açıp arama yapınca syserr alıyorum , itemden arayınca sıkıntısız çalışıyor. Sorun ne olabilir acaba?

syserr:
1221 17:40:10875 ::   File "game.py", line 1622, in RefreshPShopSearchDialog

1221 17:40:10875 ::   File "interfaceModule.py", line 629, in RefreshPShopSearchDialog

1221 17:40:10875 ::   File "uiPrivateShopSearch.py", line 596, in RefreshList

1221 17:40:10875 ::   File "uiPrivateShopSearch.py", line 757, in ShowPageButton

1221 17:40:10875 :: KeyError
1221 17:40:10875 :: :
1221 17:40:10875 :: 0
1221 17:40:10875 ::

Çözüm
Sorunu çözdüm hocam , aynı sorunu alan arkadaşlar için çözüm şu şekilde olacak , ilgili eklenecek yere interfaceModule'den çağırarak Open fonksiyonunu çalıştırın , server tarafı içinse shop_manager.cpp'de şu değişiklikleri yapın:
shop_manager.cpp:
Bulunur
//void CShopManager::ShopSearchBuy(LPCHARACTER ch, const TPacketCGPrivateShopSearchBuyItem* p)

içerisindeki
//    default:
        sys_err("ShopSearchBuy ch(%s) wrong state(%d)", ch->GetName(), bState);
        break;

şununla değiştir:

ch->SetMyShopTime();
        int ret = pkShop->Buy(ch, p->bPos, true);

if (SHOP_SUBHEADER_GC_OK != ret)
        {
            TPacketGCShop pack;
            pack.header = HEADER_GC_SHOP;
            pack.subheader = static_cast<BYTE>(ret)...
nasıl bir buton koydunuz koyduğunuz buton ne işe yarıyor bununla ilgili detay verebilir misiniz?

Ek olarak ekledim değişen dosyaları . Great offlineshop arayüzüne eklemeye çalışıyorum. Ticaret camı butonu vs. gözüküyor tıklıyorum cam açılıyor hiç bir sorun yok fakat arama yapınca konuda attığım syserri veriyor ve arama yapmıyor.

Dosya Eklentileri

• Dosyalar.rar
    12,6 KB · Gösterim: 3
Ek olarak ekledim değişen dosyaları . Great offlineshop arayüzüne eklemeye çalışıyorum. Ticaret camı butonu vs. gözüküyor tıklıyorum cam açılıyor hiç bir sorun yok fakat arama yapınca konuda attığım syserri veriyor ve arama yapmıyor.
Ders bitsin kontrol edicem.

Sisteminiz blackxdragonun paylaştığı arama sistemi. Sistemin kodlarına azıcık göz gezdirdim py tarafında bile hep eşya koduna bağlanmış. Eşya envanterinizde varken arama yapmayı deneyin. Eğer olmazsa sorun sistemin eşyaya bağlanmış olmasından kaynaklı. Yani işin özü sistemin bir kaç yerini değiştirmeden bu sistemi butondan çalıştırmak mümkün olmayabilir. Benim az bilgimle bakıp gördüğüm bunlar. Benden bilgililer çalıştırabilirlerse memnun olurum bende.

Hocam py tarafında eşyaya bağlı dediğiniz sadece eşyaya sahip olup olmadığını kontrol ediyor başka eşyaya bağlı bir kod yok orada. InterfaceModule'de ticaret camını açmak için hangi fonksiyonu kullanıyorsa aynı şekilde kullanıyorum fakat nedensiz bir şekilde bu hatayı alıyorum çözemedim bir türlü.

Hocam py tarafında eşyaya bağlı dediğiniz sadece eşyaya sahip olup olmadığını kontrol ediyor başka eşyaya bağlı bir kod yok orada. InterfaceModule'de ticaret camını açmak için hangi fonksiyonu kullanıyorsa aynı şekilde kullanıyorum fakat nedensiz bir şekilde bu hatayı alıyorum çözemedim bir türlü.
guiyi açmak ile arama yapmak arasında fark var o yüzden dedim ama sen öyle diyorsan öyledir ne diyim şimdi umarım çözersin sorunu.

Ne farkı var ki , oyun içi iteme sağ tıklayınca game.py'den ilgili fonksiyonu çağırmıyor mu? Farklıysa bilgilendirebilir misin?

Hangi ticaret sistemini kullandığınızı tam olarak anlayabilmiş değilim, kurulum dosyasını konuya dahil ederseniz bakmak isterim.

Ek olarak yardım edecek kişiler için konu üzerinde yeteri kadar detay verilmemiş. Won kullanıyor musun gaya ile birlikte ya da max yang, biraz daha detaylı şekilde konuda bunu belirtebilmen lazım.

Son düzenleme:
Hangi ticaret sistemini kullandığınızı tam olarak anlayabilmiş değilim, kurulum dosyasını konuya dahil ederseniz bakmak isterim.

Ek olarak yardım edecek kişiler için konu üzerinde yeteri kadar detay verilmemiş. Won kullanıyor musun gaya ile birlikte ya da max yang, biraz daha detaylı şekilde konuda bunu belirtebilmen lazım.
malinin sistemini kullanıyor

Hocam full yang var , won ve gaya kullanmıyorum. Buradaki sistemi kullanıyorum.

Dosyaları direk üstüne yazdırma işlemi yapma, sadece değiştirdiğim kısımları bulup kendine geçir.

Dosya Eklentileri

• Yeni klasör (4).zip
    11,5 KB · Gösterim: 3
Sorunu çözdüm hocam , aynı sorunu alan arkadaşlar için çözüm şu şekilde olacak , ilgili eklenecek yere interfaceModule'den çağırarak Open fonksiyonunu çalıştırın , server tarafı içinse shop_manager.cpp'de şu değişiklikleri yapın:
shop_manager.cpp:
Bulunur
//void CShopManager::ShopSearchBuy(LPCHARACTER ch, const TPacketCGPrivateShopSearchBuyItem* p)

içerisindeki
//    default:
        sys_err("ShopSearchBuy ch(%s) wrong state(%d)", ch->GetName(), bState);
        break;

şununla değiştir:

ch->SetMyShopTime();
        int ret = pkShop->Buy(ch, p->bPos, true);

if (SHOP_SUBHEADER_GC_OK != ret)
        {
            TPacketGCShop pack;
            pack.header = HEADER_GC_SHOP;
            pack.subheader = static_cast<BYTE>(ret);
            pack.size = sizeof(TPacketGCShop);
            ch->GetDesc()->Packet(&pack, sizeof(pack));
        }
        else
            ch->ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("SHOP_SEARCH_OK"));

break;

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri