Çözülemedi Ticaret Camına Evrim Sistemi Uyarlama

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Metin2 Ticaret Camı Sistemi

Linkini verdiğim ticaret camını kullanıyorum. Fakat evrim sistemini uyarlayamadım.
Diğer standart ticaret camından farklı olduğu için kodları da büyük ölçüde farklı.

Örneğin, Ticaret Camında arama sonuçlarında Zehir Kılıcı +9 şeklinde görünüyor. Aslında Nadir Zehir Kılıcı+9 yazması lazım.
Satın alıp envantere çekince evrimli bir şekilde geliyor onda problem yok fakat arama sonucu ekranında evrimli isim görünmüyor.

uitooltip içinde def SetPrivateSearchItem(self, slotIndex): isimli fonksiyonda şöyle bir bölüm var;

Python:
self.AddItemData(itemVnum, metinSlot, attrSlot)

Fakat buraya diğer AddItemData'larda olduğu gibi evolution'u dahil edince çalışmıyor.

def additemdata fonksiyonunda evrim nasıl ekliyse onu buraya uyarlamaya çalışın yani additemdata( item, slotindex, evrim, cart curt,...) diye eklidir onu burayada uyarla sonra self.additemdata kısmınada uyarla bence sorun çözülür

def additemdata fonksiyonunda evrim nasıl ekliyse onu buraya uyarlamaya çalışın yani additemdata( item, slotindex, evrim, cart curt,...) diye eklidir onu burayada uyarla sonra self.additemdata kısmınada uyarla bence sorun çözülür
def SetShopItem(self, slotIndex): içinde şu şekilde ekli:

Python:
self.AddItemData(itemVnum, metinSlot, attrSlot, shop.GetItemEvolution(slotIndex))

Aynı şekilde evolution kısmını olduğu gibi alıyorum ama hiç bir şey olmuyor bu seferde. Ne bir syserr, ne de bir sorun.
Yine evrimsiz şekilde görünmeye devam ediyor.

def SetShopItem(self, slotIndex): içinde şu şekilde ekli:

Python:
self.AddItemData(itemVnum, metinSlot, attrSlot, shop.GetItemEvolution(slotIndex))

Aynı şekilde evolution kısmını olduğu gibi alıyorum ama hiç bir şey olmuyor bu seferde. Ne bir syserr, ne de bir sorun.
Yine evrimsiz şekilde görünmeye devam ediyor.
hiç evrim eklemedim valla

Pythonshop.cppye tanımlamalısın incelediğim kadarıyla yanlışta olabilir. Tam incelemedim kodlar sadece bir örnek.

gy3nriz.jpg

Gibi. Sonra pyye aktarmalısın sanırım.

Pythonshop.cppye tanımlamalısın incelediğim kadarıyla yanlışta olabilir. Tam incelemedim kodlar sadece bir örnek.

gy3nriz.jpg

Gibi. Sonra pyye aktarmalısın sanırım.
Bu zaten tanımlı. Fakat bu shop uyarlaması.
Py tarafında düzenleme yaparken veriyi burdan çektirmeyi denedim ama nafile. Yine evrimsiz olarak görünüyor.

Bu searchtan bişi anlamadım ama arama yaptığınızda itemin üstüne fare ile geldiğinizde. İteme basılan taş ve efsunlardan başka bir şey gözüküyor mu ? Yani bazı arama aynalarında üstüne fare ile geldiğinizde yang ve won kısımlarıda gözüküyor sizde gözüküyor mu ? Bu kısımda yok gibi ama genede sorayım. Daha önce çektirmeyi denedim demiştin gösterdiğim yerden denedin mi hiç alttaki fotodaki yerden ?
pp856ii.jpg

Bu searchtan bişi anlamadım ama arama yaptığınızda itemin üstüne fare ile geldiğinizde. İteme basılan taş ve efsunlardan başka bir şey gözüküyor mu ? Yani bazı arama aynalarında üstüne fare ile geldiğinizde yang ve won kısımlarıda gözüküyor sizde gözüküyor mu ? Bu kısımda yok gibi ama genede sorayım.
pp856ii.jpg
Adsız.jpg

Normalde bu zehir kılıcı evrimli ve ismi Nadir Zehir Kılıcı +9 olması gerek. Ama düz olarak gösteriyor.
Başka bir filesten baktım additemdata kısmı şöyle tanımlanmış;

Python:
self.AddItemData(itemVnum, metinSlot, attrSlot,privateShopSearch.GetSearchItemEvolution(slotIndex, i))

Bunu PythonPrivateShopSearch.cpp dosyasından çekiyormuş. Bende bu dosya yok falan gerekli olan evrim kodu PythonShop.cpp de mevcut. O yüzden bunu şu şekilde değiştirdim:

Python:
self.AddItemData(itemVnum, metinSlot, attrSlot, shop.GetItemEvolution(slotIndex, i))

Fakat hiç bir değişiklik olmuyor. Syserr de yok, dümdüz gösteriyor yine itemi.

Kullandığınız evrim sitemi forumlarda paylaşılan bir sistem mi yoksa özel mi ? paylaşılan bir sistemse bakmak isterim

Kullandığınız evrim sitemi forumlarda paylaşılan bir sistem mi yoksa özel mi ? paylaşılan bir sistemse bakmak isterim
Özel maalesef. Fakat kod yapısı büyük oranda diğerleriyle aynı.
Great offline shopa ve ayrıyeten giftbox a sorunsuz olarak uyarladım, bir tek bu ticaret camı biraz kafa yaktı.

O zaman tahmin yürüteyim shop_manger.cpp dosyasına ekleme yapman gerekebilir. Ve uitooltip.py ve uiprivateshopsearch.py ekleme yapman gerekebilir.

O zaman tahmin yürüteyim shop_manger.cpp dosyasına ekleme yapman gerekebilir. Ve uitooltip.py ve uiprivateshopsearch.py ekleme yapman gerekebilir.
Evet ama maalesef nasıl yapılacağına dair fikrim yok. Diğer ticaret camından çok farklı kodları.

Bunda great uyarlaması hazır var diye zamanında bunu eklemiştim.
Az daha uğraşacağım, eğer olmazsa son çare komple değiştireceğim zaten.
durdanın paylaştığında da great uyarlaması var, uyarlayamazsan bana yaz ben hallederim

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri