Yardım Metin2 Sunucusu Açmak

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Lmetin2 test

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, ben bir metin2 sunucusu açmak istiyorum. Bilişim fileslarını kullanmayı pek düşünmüyorum. Files satın alıp öyle açmayı düşünüyorum. Aklımda bazı sorular var umarım yardımcı olabilirsiniz.

Öncelikle sunucu alacağım zaman VDS mi VPS mi tercih etmem gerekir neden?
İçerisine kendi bilgisayarıma virtaulbox ile kurduğum gibi mi kurmam gerekiyor?
Filesı aldıktan sonra sanırsam packini direk oyuna giriş olarak vericek otopack olarak nasıl oyuna girişi sağlayacağım?
Hile koruması satın aldığımda entegresi nasıl oluyor?

Şuan aklımda olan sorular bunlar yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Merhaba. Sanırsam kurulum şeklinde hiç bir fark olmuyor. Ancak bu durumu önceden bilişim ile görüşün. Bazıları yetkileri kısıtlamış olabiliyor.
Otopack olayı şu an sizin için en son aşama diye düşünüyorum. Onun nasıl yapıldığına dair anlatımlar rehberler var fakat filesi düzenlemek ve sorunlarını giderme sürecinde autopatcher'a pek ihtiyacınız olmayacaktır. En sona bırakabilirsiniz.
Hile koruması olayına gelince de, src üzerinden anlatıldığı şekilde değişiklikler yapmanız gerekecektir.
Network tabanlı bazı korumaları ise bilişim firmaları aboneliğinize ücret karşılığında tanımlıyor diye biliyorum. DDos gibi(küçük yada büyük) oyuna yapılan saldırıları kastediyorum. Bazı bilişimlerde bu koruma varsayılan olarak varken bazılarında ek ücret talep ediyorlar.
Uzun zamandır bilişimlerden uzak kaldığım için güncel sistemleri nasıldır bilemem yinede, yanlışım varsa affola :)

Merhaba.
Öncelikle sunucu alacağım zaman VDS mi VPS mi tercih etmem gerekir neden?
-Düşük online(100,200...vs) oyuncu için ve hesaplı olması adına VPS kullanılabilir. Aralarında ki fark VDS te makine herşeyiyle size kiralanır VPS te ise bir makine birden fazla müşteriye ait olur disk alanı internet hattı vs ortaktır.

İçerisine kendi bilgisayarıma virtaulbox ile kurduğum gibi mi kurmam gerekiyor?
-Hayır. Direk FreeBSD kurulu olur sunucunuz da fakat bunu öncesinden konuşup söylemeniz gerekiyor.

Filesı aldıktan sonra sanırsam packini direk oyuna giriş olarak vericek otopack olarak nasıl oyuna girişi sağlayacağım?
-Filesi sunucu dışında dışarıdan birinden alırsanız herşeyiyle kendiniz ilgilenmeniz gerekiyor hazır gelmeyecektir. Packlere IP atayıp paketleme yapıp auto patcher ayarlamanız vs. lazım.

Hile koruması satın aldığımda entegresi nasıl oluyor?
-Hile koruması satın alınca kaynak kodlarınıza hile koruması entegre ediliyor. IP başına ücret alınıyor. Aldığınız yere göre aylık yıllık planlama mevcut oluyor zaten ve kendileri gerekli desteği veriyor.

Geri