Yardım METİN2 4 ENVANTER HAKKINDA

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Murdoc

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar merhaba öncelikle her hangi bir hata yok daha başlamadım sadece sorum şu @Whistle yani eray hocam 4 envanter sisteminde ;

Sırasıyla şu işlemleri uygulayınız;
Server/common/lenght.h
açılır ve aratılır;
INVENTORY_MAX_NUM = 90,

Bu şekilde yazmış ben bu şekilde arattığımda "INVENTORY_MAX_NUM = 90, yazısı bulunamadı" diyor. Ama sadece "INVENTORY" şeklinde arattığımda ise ;

Lenght.h:
/**
     **** 현재까지 할당 된 아이템 영역 정리 (DB상 Item Position) ****
    +------------------------------------------------------+ 0
    | 캐릭터 기본 인벤토리 (45칸 * 2페이지) 90칸           |
    +------------------------------------------------------+ 90 = INVENTORY_MAX_NUM(90)
    | 캐릭터 장비 창 (착용중인 아이템) 32칸                |
    +------------------------------------------------------+ 122 = INVENTORY_MAX_NUM(90) + WEAR_MAX_NUM(32)
    | 용혼석 장비 창 (착용중인 용혼석) 12칸                |
    +------------------------------------------------------+ 134 = 122 + DS_SLOT_MAX(6) * DRAGON_SOUL_DECK_MAX_NUM(2)
    | 용혼석 장비 창 예약 (아직 미사용) 18칸               |
    +------------------------------------------------------+ 152 = 134 + DS_SLOT_MAX(6) * DRAGON_SOUL_DECK_RESERVED_MAX_NUM(3)
    | 벨트 인벤토리 (벨트 착용시에만 벨트 레벨에 따라 활성)|
    +------------------------------------------------------+ 168 = 152 + BELT_INVENTORY_SLOT_COUNT(16) = INVENTORY_AND_EQUIP_CELL_MAX
    | 미사용                                               |
    +------------------------------------------------------+ ??

Bu şekilde karşıma kodlar çıkıyor. Eray hocanın bahsettiği INVENTORY_MAX_NUM = 90, bu kodlarda ki INVENTORY_MAX_NUM(90) mu? Yani değiştirme yapsam her hangi bir hata alırmıyım birde sadece INVENTORY_MAX_NUM(90) kısmını silip eray hocanın eklediği ;

Şu kodlarla değiştirin;
INVENTORY_MAX_NUM = 180,
INVENTORY_PAGE_COUNT = INVENTORY_MAX_NUM / 45,
INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT = INVENTORY_MAX_NUM / INVENTORY_PAGE_COUNT,

Kodları mı yapıştırayım?

illaki bir şekilde vardır lenght.h dosyasını sitenin kod editörüne ekleyip yorum atar mısınız bende bakayım

Anlatım vanilla dosyalara göre yapılmıştır. Farklı fileslerde ne değişiklik yapıldığını bilemeyiz.
INVENTORY_MAX_NUM sadece bunu aratmayı denee

Merhaba @Murdoc

Sorununuz devam ediyor mu? Sorununuzu çözdüyseniz çözümünü de paylaşırsanız seviniriz

Geri