Yardım K Envanter Hakkında

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

yunus0399

「RcT 」YunusED
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar osmanlı2 den k envanter söktüm ama k envanterde çok garip bi hata var k envanteri normal envanterdeki nesneleri çekiyo uyarlamaları yaptım aslında ama mesela envanter iç görüde k envanter nesnelerini gösteriyo sebebini anlamadım nedense fikri olan varmı acaba bu arada src kısmında grid_1 grid_2 ler var onları envantere göre düzenleyip 4 envanterim var 5 6 7 8 olarak değiştirdim ama yine düzelmedi.

mesela şöyle

1704052022116.png
gördüğünüz gibi sondaki sandık üzerinde duruyo mouse altta item bölme geliyo ama sandık 1 adet normal envanterdeki itemi görüyo ama sorun şurdaki sandık 1 tane ama diğer fotoda başka sandığa bakıyorum gördüğünüz gibi
1704052112882.png

mesela şurda da sandık içgörüyü açtığımda bakın normal envanterdeki yeşil iksiri gördü
1704052168341.png

2.sorunum burdaki sorunumdan kaynaklı sanırım bkları görmüyo penceresini düzenledim ama kitapları okumuyo olmasına rağmen nasıl düzeltirim bunuda acaba penceresi açılıyo sadece kitapları görmüyo eminim basit bi çözümü vardır ama olmuyo anlamadım sorunu :D

kullandığın kod ile envanter sistemindeki kodlar çakışıyor k envanterini orası olarak görüyor bunu düzeltmen için ilk olarak envanter sistemindeki değişkenlerin adını örneğin envanter1 envanter2 vs değiştirmen gerek.

kullandığın kod ile envanter sistemindeki kodlar çakışıyor k envanterini orası olarak görüyor bunu düzeltmen için ilk olarak envanter sistemindeki değişkenlerin adını örneğin envanter1 envanter2 vs değiştirmen gerek.
dediğine bakarak kodları tekrar kontrol ettiğimde envanter pencerelerini otomatik seçtiğini fark ettim

Kod:
        for i in xrange(player.INVENTORY_PAGE_COUNT):
        self.inventoryTab[0].SetEvent(lambda arg=0: self.SetInventoryPage(arg))
        self.inventoryTab[1].SetEvent(lambda arg=1: self.SetInventoryPage(arg))
        self.inventoryTab[2].SetEvent(lambda arg=2: self.SetInventoryPage(arg))
        self.inventoryTab[3].SetEvent(lambda arg=3: self.SetInventoryPage(arg))
        self.inventoryTab[0].Down()
        self.inventoryPageIndex = 0

bende böyle ama Osmanlı 2 de

Kod:
        for i in xrange(player.INVENTORY_PAGE_COUNT):
            self.inventoryTab[i].SetEvent(lambda arg=i: self.SetInventoryPage(arg))
        self.inventoryPageIndex = 0

böyle bi kaç yeri daha düzenledim bunlar uiinventory.pyde ama yine düzelmedi acaba nerde sorun var bulamadım :D

Düzenleme:

Kodları düzenlerken overSlotPos böyle bir değişken vardı Osmanlı 2 de overSlotPosGlobal olarak geçiyo ama bende overSlotPos böyle tanımlanmış acaba 2 adetmi tanımlandı Globalsiz olsa nolur acaba

Geri