Yardım Build Hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Platoon22

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
4444444444.png

Freebsd 12.2 Kullanıyorum game ve db Build Etmeye Calıştıgımda Böyle Bir Hata Alıyorum Oyun Acık Sorun Yok Ama Build Edemiyorum Dosyaları Neyden Kaynaklı Olabılır Yardımcı Olursanız Sevinirim İyi Günler...

martysama alt yapı kullanıyorsanız depend kullanılmaz direk clean , gmake -j ile build alabilirsin.
gmake clean gmake -j20 yaptıgımda

ld-elf.so.1: /usr/local/libexec/gcc8/gcc/i386-portbld-freebsd12.2/8.5.0/cc1plus: Undefined symbol "fputs_unlocked@FBSD_1.6"
gmake: *** [Makefile:188: OBJDIR/FSM.o] Error 1
gmake: *** Waiting for unfinished jobs....

Bunları Verdı Sımdı

gmake clean gmake -j20 yaptıgımda

ld-elf.so.1: /usr/local/libexec/gcc8/gcc/i386-portbld-freebsd12.2/8.5.0/cc1plus: Undefined symbol "fputs_unlocked@FBSD_1.6"
gmake: *** [Makefile:188: OBJDIR/FSM.o] Error 1
gmake: *** Waiting for unfinished jobs....

Bunları Verdı Sımdı
GCC8 olarak build almaya çalışıyorsunuz freebsd 12.2 üzerinden alt yapınızın versiyon sürümleri nedir ve hangi freebsd libleri üzerinden daha önce build aldınız ? Freebsd sürümünzde ve GCC sürümünde uyumsuzluk var.

Makefile dosyanızı açın ve GCC sürümüne bakın. Ardından pkg ile o sürümü yükleyip build alabilirsin.

Merhaba @Platoon22

Sorununuz devam ediyor mu? Sorununuzu çözdüyseniz çözümünü de paylaşırsanız seviniriz

Geri