Çözüldü Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SadClowN

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,
Derece sistemini kuruyordum ve clientide editlemem gerekiyordu editledim ve .sln uzantılı dosyayı açmaya çalıştığımda önüme gelen hata dizini şu oldu tam olarak sorun ne olabilir.
Kod:
C:\Users\w7\Desktop\Client\CWebBrowser\CWebBrowser.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\EffectLib\EffectLib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\EterPack\EterPack.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\PRTerrainLib\PRTerrainLib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\SpeedTreeLib\SpeedTreeLib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\SphereLib\SphereLib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\UserInterface\UserInterface.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\EterBase\eterBase.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\eterGrnLib\eterGrnLib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\eterImageLib\eterImageLib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\eterPythonLib\eterPythonLib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\EterLib\eterlib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\GameLib\gamelib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\MilesLib\mileslib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\scriptLib\scriptLib.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

C:\Users\w7\Desktop\Client\EterLocale\EterLocale.vcxproj : error  : Bir COM bileşenine yapılan çağrıdan HRESULT E_FAIL hatası döndürüldü.

Çözüm
Hata mesajı ingilizce olsaydı iyiydi. Bu şekilde hiçbir şey anlamadım o_O
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
bu hatayla ilgili bi çözüm yazılmış. Bi deneyin isterseniz.
:disney-is-frozen29:
Konuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim öncelikle,
Sorunu bizzat kendim çözdüm bu sefer :D
Sorun: .sln uzantılı dosyayı vs2013 ile otomatik açılmıştı fakat build sürümü 2019 du.
Çözüm: vs2019 açılır .sln uzantılı dosya içine atılır ve hata çözülür :)
Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Bir denesene olacak mı?
Kod:
Herkese merhaba size bu hatanın neden olduğunu anlatacağım. Bu hatayı büyük ihtimal proje açmaya çalışırken karşınıza çıkıyordur.

Sebebi: Dilden dolayı.

Nasıl çözülür: Araçlar > Ayarlar/Seçenekler > Uluslarası seçenekler > Dil > İngilizce yaptıktan sonra düzelir.

Konuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim öncelikle,
Sorunu bizzat kendim çözdüm bu sefer :D
Sorun: .sln uzantılı dosyayı vs2013 ile otomatik açılmıştı fakat build sürümü 2019 du.
Çözüm: vs2019 açılır .sln uzantılı dosya içine atılır ve hata çözülür :)
Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri