Yardım Clang 14 / C++2b build warninglerini çözmek.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Kaptan Yosun

Discord: kaptanyosun
Site yetkilisi
Acemi Moderatör
Premium Üye
Ticaret Puanı
0
Server kaynak kodunu
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
rehberi kullanarak Clang-14 / c++2b'e güncelledim. Bu da beraberinde bazı warningleri getirdi. Bu warningleri çözmeme yardımcı olur musunuz? Lütfen Warningleri kapatmamı önermeyin. Problemleri örtmek değil çözmek istiyorum. Bu bir çok kişinin işine yarayabilir.

Game build hata listesi:
Game build warning listesi:
-Wdeprecated-enum-enum-conversion
-Winvalid-source-encoding
-Wunused-private-field
-Wambiguous-reversed-operator
-Wmisleading-indentation
-Wunused-const-variable
-W#pragma-messages
-Wdeprecated
-Wdeprecated-anon-enum-enum-conversion

Db build hata listesi:
Game build warning listesi:
-Winvalid-source-encoding
-Wunused-const-variable
-Wtautological-pointer-compare
-Wdeprecated-enum-enum-conversion
-Wunused-private-field

Korece karakter olan her dosyada -Winvalid-source-encoding spamladığı için o warningi bastırıp build aldım. Yoksa aşırı uzun oluyordu log. Bunun için de Korece karakter olan dosyaları UTF-8 Yapmak işe yaradı ancak o zaman da CH1 başlamıyordu ve
Kod:
"ReadSpecialDropItemFile: ReadSpecialDropItemFile : there is no item 돈꾸러미 : node 금장보물상자"
hatası veriyordu.

Bir diğer neredeyse spamlayan warning ise -Wdeprecated-enum-enum-conversion. Mesela bu hatayı
Kod:
./../../common/item_length.h:154:46: warning: arithmetic between different enumeration types ('EDragonSoulSubType' and 'EDragonSoulGradeTypes') is deprecated [-Wdeprecated-enum-enum-conversion]
        DRAGON_SOUL_INVENTORY_MAX_NUM = DS_SLOT_MAX * DRAGON_SOUL_GRADE_MAX * DRAGON_SOUL_BOX_SIZE,
                                        ~~~~~~~~~~~ ^ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

bu kod için veriyor
Kod:
enum EDSInventoryMaxNum
{
    DRAGON_SOUL_INVENTORY_MAX_NUM = DS_SLOT_MAX * DRAGON_SOUL_GRADE_MAX * DRAGON_SOUL_BOX_SIZE,
};

Tam build logunu eklere koydum. Şimdiden teşekkür ederim!

Dosya Eklentileri

• Build log.txt
    235,3 KB · Gösterim: 5
  • build log-db.txt
    38,7 KB · Gösterim: 0
Son düzenleme:
Geri