Yardım Cmake Gui Kullanımı Hakkında

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
selamlar. cmake gui ya da cmake kullanımı hakkında bilgili olan kişileri yorumlara bekliyorum.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

bu gitteki srcyi build almak istiyorum. şimdi önümde 2 seçenek var.

1. cmake gui üzerinden proje oluşturup proje ile build almak.
2. visual ile klasörü açıp visual üzerinden cmake çalıştırıp proje ile build almak.

iki yolda çalışıyor ama kendince. şimdi sıkıntılardan bahsedeyim ve çözüm bulmaya çalışalım.

1. yolu kullanıp cmake gui ile projeleri oluşturabiliyorum. hatta libleri de build alabiliyorum hatta archiver hariç diğer dosyaları da çıkarabiliyorum. ama archiver de aşağıdaki gibi manasız çözümlenmemiş dış sembol hatası alıyorum.

1715248714335.png

2. yolu kullanıp visual ile klasör yolunu açtığımda bu sefer yine tüm projeleri oluşturup build alabiliyorum archiveri de build alıyorum. visual ile açtığımda bir sorun yok ama bu sefer release modda build alamıyorum. release için tekrardan mod oluşturmak felan lazım.

şimdi sorum şu visual ile açınca build alabildiğim proje niye cmake ile oluşturunca dış sembol hatası veriyor? ek içeren dizinleri kontrol ettim hepsi mevcut. ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum acaba?​

Geri