Mavi ekran yemedim. :D
Önceki yorumumda karşılaştığım sorunları yazdıydım ekstra bir şey olmadı şuana kadar. Bilgisayardan bilgisayara da sorunlar farklı olabilir. Mesela bende widget'lar gözükmüyorken @Kyknos 'da sorunsuz çalışıyor.

Mavi ekran yemedim. :D
Önceki yorumumda karşılaştığım sorunları yazdıydım ekstra bir şey olmadı şuana kadar. Bilgisayardan bilgisayara da sorunlar farklı olabilir. Mesela bende widget'lar gözükmüyorken @Kyknos 'da sorunsuz çalışıyor.
Çok çok erken. Tüm kullanıcılara sunulduğunda dahi çok hata olacaktır.

Geliştirici kanalı için 22000.65 güncellemesi yayınlandı. Değişiklikleri merak edenler
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
bakabilir.

Ekran görüntüsü 2021-07-09 050157.png

Banada email gelmiş. Dev’den Beta’ya geçebilirsiniz diyor ancak diğer kanallara geçiş kapalı bende. Galiba kararlı sürüm çıkana kadar dev kanalında kalmaya devam edeceğim. Win 11 ile ilgili deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. :)

İnternetten edindiğim bilgiye göre geliştirici kanalı'na 2 haftada bir güncelleme gelecekmiş. Bu da ayrı bi uğraş. Henüz Windows 11 beta kanalına yayınlanmadı sanırsam eğer sorunlarla uğraşmak istemeyen olursa beta veya sürüm önizleme kanalını seçebilirler. Ben biran önce denemek için zorladım biraz. :) Sizdeki gibi beta ve geliştirici kanalı gözükmüyordu bende. Bi sürüm önizleme vardı. :(

Windows 10 ilk çıktığında da yapmıştım bunu. :D
Knk peki onu Dev yerine Beta yapabiliyor muyuz?

Abicim ben Dev kanalındayım bende güncelledim ama görev çubuğu ve ayarlar değişmedi. Ne yapabilirim?

Sonunda Beta kanalına geldi güncelleme.
7696 eklentisini görüntüle

Şimdi bende build sürümüme baktım. Beta kanalına sunulan sürüm ile aynı galiba...
windows 11 22000 100.jpg

Knk peki onu Dev yerine Beta yapabiliyor muyuz?
İlk başta kayıt olurken size zaten hangi kanalı tercih edeceğinizi soruyor. Eğer bilgisayarınız desteklemiyorsa konuda anlatılanları uygulayabilirsiniz. Yalnız sorumluluk tamamen size ait. Sonuçta halen deneme aşamasında olan işletim sistemi. Sorunlar çıkabilir.

İyi hoşta buradaki ekran alıntısı butonu filan nereye gitti.
Ekran Görüntüsü (3).png

İlk geçiş zorlu oluyor. Kullandıkça alıştım bende. Ekran görüntüsü alırken print screen tuşunu kullanıyorum. Paint'e yapıştırınca geliyor :D

İlk geçiş zorlu oluyor. Kullandıkça alıştım bende. Ekran görüntüsü alırken print screen tuşunu kullanıyorum. Paint'e yapıştırınca geliyor :D
ctrl + shift + s ekran alıntısını açıyor oradan kopyalayınca forumda editöre yapıştırınca oluyormuş şimdi denedim.

Şu ana kadar yaşadığım tek sorun dosya gezgini arada bir takılıyor abuk sabuk hal alıyor sonra kendini yeniden başlatıyor. Onun duşunda bi problemim olmadı.
O bende de var. Dosyaları seçerken hafif takılıyor birde klasörlerin içerisine girmeye çalıştığımda "Üzerinde çalışılıyor.." bekletiyor biraz. Umarım yakın zamanda çözülür. :D

Windows 11 son güncelleme ile bilgisayar geneli bazen context menu açılmıyor. Bu sorun başkasında olan var mı?

Ben güncellemekle güncellememek arasında kaldım siz benim yerimde olsanız ne yapardınız dostlar

Geri