Çözülemedi Takılan saç kostüm penceresinde gözükmüyor

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Thisbe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
merhaba takılan saçları kostüm penceresinde göremiyorum ve herhangi bir syserr bulunmuyor. daha önce yaşayan olduysa veya bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

düzenleme: bazı arkadaşlar anlamakta güçlük çektiği için fotoğraf ekliyorum fotoğrafta kırmızıyla işaretlediğim yerden kostüm penceresi açılıyor ya hani işte oraya takılan saç gözükmüyor. hala ısrarla saç için böyle bir yer yok diyen arkadaşlarımız var. oraya "saç stili" diye ben yazdım zaten kostüm penceresi normalde o her serverda bulunan, neyini anlamıyorsunuz hala saç penceresi yok diye anlamadım
-Fotoğrafta sorun yok mesela saç gözüküyor orada ve çıkartılabiliyor. Fakat üstteki gyazo linkindekinde saç gözükmüyor
0604_194720.jpg

Son düzenleme:
saçlar oraya gitmez zaten saçlar ile kafa kostümleri aynı değiller

gittiği biyer yok ben yıllardır bu işin içindeyim bir yere takıldığını görmedim
nasıl görmediniz ya ben 2012'den sonra tüm oyunlarda gördüm bunu. takılan saç kaybolur sizin dediğinize göre yani şu an benim sorunumda belirttiğim gibi
bakın saçı çıkarıp takabiliyorum diğer oyunda

xx forumun v3 altyapı başlığındaki fileste dedigin gibi çalışıyor.
Bir incelemelisin. @Thisbe
bakacağım teşekkürler kullandığım files çok eski, oyunun ilk zamanlarındaki gibi saçı taktığında şehir bekçisinden çıkarabiliyordun sadece, kostüm kısmı filan yoktu sonradan eklendi hepsi ilk başlarda sorun yoktu şimdi syserrsiz böyle olmaya başladı

Bende 8 senedir metin2 oynuyorum oynadığım sunucuların 10 tanesinin 9 tanesinde saç için bir bölüm yoktu, Saç kostümünü çıkartmak için başka saç stili veya saç kostümü takardık.

Bende 8 senedir metin2 oynuyorum oynadığım sunucuların 10 tanesinin 9 tanesinde saç için bir bölüm yoktu, Saç kostümünü çıkartmak için başka saç stili veya saç kostümü takardık.
dediğiniz şekilde bug yapılıyor ve bu kapatılalı yıllar oldu. normal saç kostümü (şapkalar, boynuzlar vb.) taktığınızda da o zaman geri çıkarmıyorsunuz siz galiba? saç da aynı işlevde burada

edit:
anlatımı güncelledim, anlamakta zorluk çeken arkadaşlar olduğu için

anlatımı güncelledim, anlamakta zorluk çeken arkadaşlar olduğu için
Şaka mı yapıyorsun? seni bilgilendirmek amacımız . Şu an piyasada bulunan tüm sunuculara gir 2012'de kalmıssın sanırım. Saç stili taktığın zaman gözükmüyorsa saç kostümü taktığın zaman bug yapılıyor diyorsun da saç kostümünü taktığın zaman saç stili çıkıyor zaten eğer çıkmıyor ise bu senin kullandığın fileste bir hata. Son 1 sene içerisinde bir çok +1.5K onlineli sunucu açtım ve hepsi bu şekildeydi, bir oyuncu çıkıpta bunu sormadı. İşin özeti saç stili taktığın zaman saç gözükmez ancak kostüm saçı taktığın zaman saç stilini gözükmesede geri envantere yollar, Sen saç stilinin de görüntülenmesini istersen bu olay başka ama sana burada normalde olan durum açıklanıyor, isteyen öyle kullanır isteyen bu şekilde ama böyle aptalmışız anlamıyormuşuz gibi yansıtman iyi bir şey değil.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Şaka mı yapıyorsun? seni bilgilendirmek amacımız. Şu an piyasada bulunan tüm sunuculara gir 2012'de kalmıssın sanırım. Saç stili taktığın zaman gözükmüyorsa saç kostümü taktığın zaman bug yapılıyor diyorsun da saç kostümünü taktığın zaman saç stili çıkıyor zaten eğer çıkmıyor ise bu senin kullandığın fileste bir hata. Son 1 sene içerisinde bir çok +1.5K onlineli sunucu açtım ve hepsi bu şekildeydi, bir oyuncu çıkıpta bunu sormadı. İşin özeti saç stili taktığın zaman saç gözükmez ancak kostüm saçı taktığın zaman saç stilini gözükmesede geri envantere yollar, Sen saç stilinin de görüntülenmesini istersen bu olay başka ama sana burada normalde olan durum açıklanıyor, isteyen öyle kullanır isteyen bu şekilde ama böyle aptalmışız anlamıyormuşuz gibi yansıtman iyi bir şey değil.
Kusura bakma ama soru cevaptaki sorduğun sorular 1.5k online sunucu açabilecek bilgiye sahip olmadığını gösteriyor. Ha sormana bir şey demiyorum yeni başlamışsındır sorabilirsin ama buraya gelip “1.5k Online sunucu server açtım” dersen gülerler insana. Ki metin2 dosyalarındaki sınır bile ch başına 1200. yani trde bile maks. ch başına bu kadar oyuncu olmuşken.. Sanırım piyasada gördüğün 5-10k Online yazanları gerçek sanıyorsunuz ve sizinmiş gibi örnek veriyorsunuz.
konuya dönecek olursak burada bir soru sordum. Fikir verilmesini istesem o şekilde yazardım fakat bir “soru” var burada öneri istemiyorum

Son düzenleme:
Kusura bakma ama soru cevaptaki sorduğun sorular 1.5k online sunucu açabilecek bilgiye sahip olmadığını gösteriyor. Ha sormana bir şey demiyorum yeni başlamışsındır sorabilirsin ama buraya gelip “1.5k Online sunucu server açtım” dersen gülerler insana. Ki metin2 dosyalarındaki sınır bile ch başına 1200ken. Sanırım piyasada gördüğün 5-10k Online yazanları gerçek sanıyorsunuz ve sizinmiş gibi örnek veriyorsunuz.
konuya dönecek olursak burada bir soru sordum. Fikir verilmesini istesem o şekilde yazardım fakat bir “soru” var burada öneri istemiyorum
:) Piyasada gördüğün çoğu sunucu zaten bana ait, Dilersen özelden isimlerini ve tüm kanıtlarını iletebilirim. CH Sınırı 1.200 diye bir durum yok, bunu 2.500'e çıkarttırdığım günleri hatırlıyorum. Ayrıca 6.500 online aldığım sunucum dahi oldu ki pazar sayısından veya yan hesaplardan bahsetmiyorum, özelden tüm dosyalarını ve kanıtlarını iletebilirim. Burada isim vermememin sebebi 2011'de bu piyasaya girdim, 2014'e kadar bir çok sunucu açtım ve o zamanlar kaynak yok denebilecek kadar azdı. 2015-2019 arası uzun bir ara verdikten sonra 2019'da bir firmanın hazır filesini kullanmaya başladım ve 2019'dan bu yana yaklaşık 14 adet 55-120 sunucusu çevirdim ancak elimde source olmadığı için artık bir yere kadar iyi bir oyun sunabiliyorduk ve hem daha fazla bilgi sahibi olmak ve C++ / Python öğrenmek için kendi filesimi çıkartmaya karar verdim. Soru cevaptaki sorduğum sorular benim Source konusundaki bilgisizliğim, tahmin edersin ki bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Belirtmek isterim ki bu gün iyi bir onlineli sunucuya sahip olmak için de kendi filesin olmak ve source konuları hakkında iyi bir bilginin olmasına gerek yok, Bir çok yüksek onlinede test edilmiş firma filesleri ve files geliştiricileri mevcut, droplarını giydirerek 2-3 gün hazırlık sonucunda güzel bir reklam ile yüksek online açılışı sağlanabiliyor. Konunun diğer kısmına gelecek olursak sana kimse öneride bulunmadı, sadece bu durumun normal olduğunu ve bir çok sunucunun da bu şekilde kullandığı belirtildi.

Şaka mı yapıyorsun? seni bilgilendirmek amacımız . Şu an piyasada bulunan tüm sunuculara gir 2012'de kalmıssın sanırım. Saç stili taktığın zaman gözükmüyorsa saç kostümü taktığın zaman bug yapılıyor diyorsun da saç kostümünü taktığın zaman saç stili çıkıyor zaten eğer çıkmıyor ise bu senin kullandığın fileste bir hata. Son 1 sene içerisinde bir çok +1.5K onlineli sunucu açtım ve hepsi bu şekildeydi, bir oyuncu çıkıpta bunu sormadı. İşin özeti saç stili taktığın zaman saç gözükmez ancak kostüm saçı taktığın zaman saç stilini gözükmesede geri envantere yollar, Sen saç stilinin de görüntülenmesini istersen bu olay başka ama sana burada normalde olan durum açıklanıyor, isteyen öyle kullanır isteyen bu şekilde ama böyle aptalmışız anlamıyormuşuz gibi yansıtman iyi bir şey değil.

saç kostümleri orjinal tr de de çıkıyor. 2009 yıllarında falan kostümler yoktu, balık tutarken rasgele alınan saç renkleri çıkmıyordu yani senin dediğin 2009 yılında kalma bir olay. kostümler oyuna geldiği vakit kostüm penceresi eklendi. ayrıca oldschool oyuncuları mid-newschool oyuncuları aynı kafadan değil, gerçek bir oldschool oyuncusu bordo berelidir, her şeye dikkat eder. gözleri şahin gözü gibidir, en ufak asimetrik kutucuğu farkedip aşağıdan duyuru geçer, türkçesi dil profesörleri seviyesindedir, en ufak yazım yanlışında yönetime ticket atar:aman:

Son düzenleme:
saç kostümleri orjinal tr de de çıkıyor. 2009 yıllarında falan kostümler yoktu, balık tutarken rasgele alınan saç renkleri çıkmıyordu yani senin dediğin 2009 yılında kalma bir olay. kostümler oyuna geldiği vakit kostüm penceresi eklendi. ayrıca oldschool oyuncuları mid-newschool oyuncuları aynı kafadan değil, gerçek bir oldschool oyuncusu bordo berelidir, her şeye dikkat eder. gözleri şahin gözü gibidir, en ufak asimetrik kutucuğu farkedip aşağıdan duyuru geçer, türkçesi dil profesörleri seviyesindedir, en ufak yazım yanlışında yönetime ticket atar:aman:
işte tam anlatmak istediğim olay bu. 2009-2010 yılından sonra kostüm penceresi geliyor ve saçlar artık çıkartıp takılabilir yapılıyor. tam 10 senedir tüm fileslarda bu var ve saçlar çıkarıp takılıyor bende bulunan files 2008'den kalma olduğu için çoğu şey yok olanlar da sorunlu. bu da bir sorun ve sorduğum şey buydu. anlayış için teşekkürler

Diğer saç kostümlerinde de aynı sorunu yaşıyor musunuz? Yoksa sadece standart saç stillerinde mi yaşıyorsunuz bu sorunu?

Diğer saç kostümlerinde de aynı sorunu yaşıyor musunuz? Yoksa sadece standart saç stillerinde mi yaşıyorsunuz bu sorunu?
selamlar, orjinal saç stillerinde yani şu beceri öğretmenlerinde satılan tüm saç stillerinde aynı sorun mevcut. diğer saç kostümlerinin hiçbiri ekli değil maalesef. ek olarak eskiden sorun yoktu. çevrimdışı pazar ve 4'lü envanter ekledim sadece, sonrasında hiç kontrol etmemiştim dün gece kontrol ettiğimde böyle bir sorun gördüm

İlk zamanlarda saç stilleri direk işlicek şekilde çalışıyordu.
Kostüm mevzusu geldikten sonra slota yerleşcek şekilde aktif edildi.
Ve bu olay 2011'den beridir bu şekilde nasıl olurda kimse bunu görmez aklım almıyor =DD

işte tam anlatmak istediğim olay bu. 2009-2010 yılından sonra kostüm penceresi geliyor ve saçlar artık çıkartıp takılabilir yapılıyor. tam 10 senedir tüm fileslarda bu var ve saçlar çıkarıp takılıyor bende bulunan files 2008'den kalma olduğu için çoğu şey yok olanlar da sorunlu. bu da bir sorun ve sorduğum şey buydu. anlayış için teşekkürler
Bu arada senin sorunun filesinin eski olması değil.
Slotun kostüm envanterinde gözükmüyor sorun bu çünkü bir saç taktıktan sonra tekrar saç taktığında önceki saç envantere gelmemeli eskiye bakarak söylüyorum.
Ama sende tekrar envantere geliyor.

İlk zamanlarda saç stilleri direk işlicek şekilde çalışıyordu.
Kostüm mevzusu geldikten sonra slota yerleşcek şekilde aktif edildi.
Ve bu olay 2011'den beridir bu şekilde nasıl olurda kimse bunu görmez aklım almıyor =DD
ya gerçekten sinirim bozuldu ben de bunu anlamıyorum. hayır şunu diyebilirsin "benim filesımda çıkarılmıyor ama diğerlerini bilmiyorum". hepsi böyleydi piyasa böyle şöyle diyince sinirlerim bozuldu.

Bu arada senin sorunun filesinin eski olması değil.
Slotun kostüm envanterinde gözükmüyor sorun bu çünkü bir saç taktıktan sonra tekrar saç taktığında önceki saç envantere gelmemeli eskiye bakarak söylüyorum.
Ama sende tekrar envantere geliyor.
evet nerede hata olduğunu nasıl anlayabiliriz acaba herhangi bir syserr'de mevcut değil

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri