Sunucu ve webhosting

maxbro

[GM]MaxBro
MT Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. Halihazırda kullandığım sunucumdan, firmadan pek memnun değilim. Sizler hangi sunucuları kullanıyorsunuz. Çok hazırcevap yanıt veriyorlar. Sunucu kiralarken verilen .tk web hosting hizmetinin üstüne .com sipariş verdim. aylık ek ücret ödemeyeceğim söylendi sunucum olduğu için. Fakat bugün görüyorum ki faturalarıma yansıtılmış durumda. Bu durumdan rahatsız oldum. Mesele para değil davranış tarzı tamamen, hiç yardımsever değiller. Geçebileceğim önerdiğiniz sunucuları yazar mısınız lütfen, artıları ve eksileriyle beraber.

Regbilisim.com Sınırısız web hosting veriyor fakat otopack için kullanamazsın onun için ayrı 20 lira ödemen gerek aylık
Oyunsunucusu.web.tr 5 GB Limitli web hosting veriyor

Server sunucu alımlarına dahil olarak mı veriyorlar, yoksa bütün firmalarda web sayfası için ekstra ücret uygulanıyor mu

Firmaya göre değişebilir ama genelde sunucu aldıgınızda size ücretsiz .tklı alan adı ve hosting sağlıyorlar.
Oyun içi sorunlarla ilgilenmiyorlar zaten. Kaldı web kısmı. Ona da böyle değişik cevaplar alınca soğudum açıkçası. Bir web paneli var sorunlu. admin ekliyorsun ticketlere bakamıyor panel bozuk. Buna ek olarak yazmak istediğim, oyuncular vs atarken bir karakter yere düşüyor ve düz saldırılar gelince yerden kalkamıyor. Oyuncu kendi ekranında farklı konumdayken bende farklı konumda gözüküyor. bu sunucu ile alakalı mıdır yoksa files ile mi.

Oyun içi sorunlarla ilgilenmiyorlar zaten. Kaldı web kısmı. Ona da böyle değişik cevaplar alınca soğudum açıkçası. Bir web paneli var sorunlu. admin ekliyorsun ticketlere bakamıyor panel bozuk. Buna ek olarak yazmak istediğim, oyuncular vs atarken bir karakter yere düşüyor ve düz saldırılar gelince yerden kalkamıyor. Oyuncu kendi ekranında farklı konumdayken bende farklı konumda gözüküyor. bu sunucu ile alakalı mıdır yoksa files ile mi.
Her ikiside olabilir oyunsunucusunun filesi güzel test ettim sunucu açtım hatta bir sorun yoktu.Regbilisimin filesini 4 ay önce kullanmıştım ticaret bugu vardı oyun kitleniyordu oyun içi desteği pek vermez sunucu şirketleri sadece files teslim eder bırakırlar ek ücret isterler destek vermek için ne yazık ki piyasa böyle

Oyun içi desteği verseler files sorunlarını çözmekten diğer işleri yapamazlar. Bazı firmalar zaten ücretli olarak files yaptırıyorlar.

Her ikiside olabilir oyunsunucusunun filesi güzel test ettim sunucu açtım hatta bir sorun yoktu.Regbilisimin filesini 4 ay önce kullanmıştım ticaret bugu vardı oyun kitleniyordu oyun içi desteği pek vermez sunucu şirketleri sadece files teslim eder bırakırlar ek ücret isterler destek vermek için ne yazık ki piyasa böyle
Projemde bu kadar iyi yerlere gelmişken moralim bozuldu açıkçası. Diğer firmalardan boş vds sunucu alsak aynı vds ye web hosting de kurabiliyor muyuz acaba. Zaten herşeyi kendimiz yapıyoruz. Firmaların kötülüğü sayesinde çok şey öğrendik daha da öğrenmeye devam edeceğiz sanırım :D

Oyun içi desteği verseler files sorunlarını çözmekten diğer işleri yapamazlar. Bazı firmalar zaten ücretli olarak files yaptırıyorlar.
Aslında bence temel sorun, sunucuyu kiraya verdim müşteri ne yaparsa yapsın beni müdahil etmesin şeklinde iş yapmalarıdır. Örnek vereyim 40 liralık paket diyor faturada 55 lira. Serverde 4 kişi var zaten 2si gm. Başlangıç yapmak isteyenlere büyük engel bu bence.

Aslında bence temel sorun, sunucuyu kiraya verdim müşteri ne yaparsa yapsın beni müdahil etmesin şeklinde iş yapmalarıdır. Örnek vereyim 40 liralık paket diyor faturada 55 lira. Serverde 4 kişi var zaten 2si gm. Başlangıç yapmak isteyenlere büyük engel bu bence.
Hocam aslında irispanel var filesi sorunsuz 7/24 destek veriyorlar oyunda değişiklik yapınca reboot atmana gerek kalmadan direk halloluyor ve putty tarzı programlar kullanmıyorsun herşeyi yönetim panelinden haledebiiliyorsun işini hakkıyla yapan biri yakından takip ediyorum ama ücretide bi o kadar fazla 400 lira giriş bedeli alıyorlar.Eğer gerçekten bu işten hem kazanç sağlamak hemde sürdürmek istiyorsan en az bir 3 bin lira gibi para koyman lazım reklam makina vs. giderler için sonrası zaten kendini çevirir parada kazanırsın.

bu projeye başlayış amacım birşeyler öğrenmekti. bu gün baya şey öğrendim ve çoğunu bu forumda öğrendim kalan kısmı youtubedan. Öyle veya böyle bu işe devam edeceğim. 400 lira 3 bin lira yüksek rakamlar değil çok rahat karşılarım ama benim görüşüm sıfırdan düşük meblağ ile başlayıp serverin kendini büyütmesi geliştirmesi. Başarıyı ben onda görüyorum. Önümüzdeki ay hangi servere geçeceğime karar vermem gerekiyor

Geçiş yapacağım firmaya karar verdim fikir veren yardımcı olan arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. konu adminler dilerse kapatılabilir.

Geri