Hosting Önerisi

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

allien

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba siberdizayn ve mezuhost arasında kaldım ilk defa bu işe gireceğim sourcesiz paket alıp en azından başlangıç olarak birşeyler yapmak istiyorum ikisi arasında kaldım. Öneriniz var mıdır?

Poyrazhosting.com.tr

Siberdizayn önerebilirim. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım.

Ben siberdizayn tercih ederdim.

siberdizayn falan alma, hepsi leş.

para bolsa ISS sunucusu al (turknet, superonline vs vs)

para bol değilse yabancı hosting tercih et ama oyun sunucusu olmasın yani metin2 hizmeti veren hostinglerin ki türk hostinglerde dahil (siberdizayn, mezu, buyukhosting) bildiğim kadarıyla hepsi leş gibi sunucu veriyor (2011 yılından kalma leş gibi işlemci ve 30 mbps up/down) ki files, hesap çalınmaları da had safhada..

digitalocean güzel mesela, ben kullanmıştım vaktinde.
Adamın yapacağı sadece local tarzında sunucuya bağlamak. DigitalOcean tarzındaki websiteler dolar 15 lira olmuşken hem çok masraflı hem de gereksiz. Adam zaten dedicated sunucu aramıyor vds tarzında sunucu arıyor. Sunucu açmak için dediğiniz doğru hostingler pek sağlıklı değil ama 100 oyuncu'ya kadar hosting kullanması hem ekonomik hem de sunucu açısından sorun yaşatacağını düşünmüyorum ki zaten siberdizayn gibi piyasada uzun süredir olanların böyle basit bir şeyi kullanıp kimliklerine zarar vermesi de saçma olur + olarak yakın zamanda vds kiraladım siberden ve upload hızı 100'den yukarıdaydı. Bir iddia atmadan önce lütfen emin olun çünkü fikirlerinize güvenip insanlar zarar görebilir. Konuyu açan arkadaş önerim bütçeniz el veriyorsa Turklokasyon tarzında işini iyi yapan bir firmadan vds alıp freebsd üzerine kurulum yapmanızdır. Öbür türlü siber gibi sitelerden de vds ya da metin2 sunucu kiralayabilirsiniz ama birinci seçenek daha sağlıklı olacaktır.

Adamın yapacağı sadece local tarzında sunucuya bağlamak. DigitalOcean tarzındaki websiteler dolar 15 lira olmuşken hem çok masraflı hem de gereksiz. Adam zaten dedicated sunucu aramıyor vds tarzında sunucu arıyor. Sunucu açmak için dediğiniz doğru hostingler pek sağlıklı değil ama 100 oyuncu'ya kadar hosting kullanması hem ekonomik hem de sunucu açısından sorun yaşatacağını düşünmüyorum ki zaten siberdizayn gibi piyasada uzun süredir olanların böyle basit bir şeyi kullanıp kimliklerine zarar vermesi de saçma olur + olarak yakın zamanda vds kiraladım siberden ve upload hızı 100'den yukarıdaydı. Bir iddia atmadan önce lütfen emin olun çünkü fikirlerinize güvenip insanlar zarar görebilir. Konuyu açan arkadaş önerim bütçeniz el veriyorsa Turklokasyon tarzında işini iyi yapan bir firmadan vds alıp freebsd üzerine kurulum yapmanızdır. Öbür türlü siber gibi sitelerden de vds ya da metin2 sunucu kiralayabilirsiniz ama birinci seçenek daha sağlıklı olacaktır.
20 - 30 kişiyle ilgilendim vaktinde siberdizayndan sunucu almış. bizzat ben 2 defa sunucu aldım. regenden dolayı kasan sunucu ilk defa gördüm şahsen hatta daha da garibi speedtest ile hız testi yapıp 30 mbps hız aldığım için destek talebi oluşturduğumda, bana "nasıl hız testi yapabildiniz" diye soru sormalarıydı..

bu arada haddini bil, herkesi kendin gibi boş keseden sallıyor sanma.

20 - 30 kişiyle ilgilendim vaktinde siberdizayndan sunucu almış. bizzat ben 2 defa sunucu aldım. regenden dolayı kasan sunucu ilk defa gördüm şahsen hatta daha da garibi speedtest ile hız testi yapıp 30 mbps hız aldığım için destek talebi oluşturduğumda, bana "nasıl hız testi yapabildiniz" diye soru sormalarıydı..

bu arada haddini bil, herkesi kendin gibi boş keseden sallıyor sanma.
Hız konusunun yalan olduğunu bu videoyla kanıtlayayım ilk olarak.
Uzun süredir mesajlarınızı okuyorum. Burada sizin kadar insanlara toksik davranan ve insanlara agresif cevap veren bir başkasını görmedim ve bu, ne kadar itici bir insan olduğunun büyük bir göstergesi. Her şeye kulp buluyorsun ve boş yapıyorsun. Herkesten kendini üstün görür bir tavrın var. Ben de en az 10 kişiye siberdizayn'ı önerdim şu ana kadar 1 kişi bile bana şikayet etmedi ki zaten kendim de kullandım. Mesajımı okuyup Türkçe anlasaydın zaten sana kötü bir şey demediğimi farketmiş olurdun. Eleştiriyi bile kaldıramayan bir insansın gözlemlerime göre. Burada boş keseden sallayan sensin madem bir iddia atıyorsun kanıtlayacaksın kanıtlamıyorsan insanları kesin olmayan durumla itham etmeyeceksin. Ben iddiamı kanıtladım ama sen anca boş yaptın ve haddimi bilmemi söyledin. :D Burada hem yalan atıp hem de bana ahkam kesemezsin ki zaten kötü bir şey de söylemedim ama kime anlatıyorum. Biraz insanlar sana bir şey demiyor diye özgüven sahibi olmuşsun ama yazık. Bu yaptığın hareketleri genelde Dunning kruger sendromundaki insanlar yaparlar. Cehaletin kendini zeki sanmanı sağlamış.

@cobo54 @Denizeri24 böyle devam ederse konu tartışma konusuna dönecek.

Konu sahibi arkadaş mezuhost ile siberdizayn arasında kaldığını söylemiş firmadan aldığınız hizmeti beğenmediğinizi tercihini şurdan yapabileceğini söylemeniz yeterli. Birbirinize bir şey kanıtlamak zorunda değilsiniz.

Bu mesajımdan sonra devam etmeniz halinde tarışma içerikli mesajlar silinecek ve uyarı alabilirsiniz.

@cobo54 @Denizeri24 böyle devam ederse konu tartışma konusuna dönecek.

Konu sahibi arkadaş mezuhost ile siberdizayn arasında kaldığını söylemiş firmadan aldığınız hizmeti beğenmediğinizi tercihini şurdan yapabileceğini söylemeniz yeterli. Birbirinize bir şey kanıtlamak zorunda değilsiniz.

Bu mesajımdan sonra devam etmeniz halinde tarışma içerikli mesajlar silinecek ve uyarı alabilirsiniz.
Yorumlarımı okursanız zaten öyle yaptığımı görürsünüz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Bırak 10 kişiyi, kendin gibi 50000 kişiye de önersen memnum kalacaktır. İddia etmiyorum, başımdan geçeni söylüyorum;
8623 eklentisini görüntüle
bu resim mesela bahsettiğim leş gibi CPU verdiklerinin kanıtı;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

ve senin gibi insanları da nasıl geçiştirdiklerinin kanıtını da içeriyor;
"performansını ve fiyatını inceleyebilirsiniz"
tabii senin gibiler hemen 2600 doları görünce "aman me mardesim ne müzel islemci takmislar benim sunucum coh super bende bir mıkıntı vardır" dediği için memnun kalmak normaldir :)
bu da serverde 1 oyuncu bile hatta ben bile yokken, sadece 6 bin mobluk global regen ile cpu'nun nasıl öldüğünün kanıtı;

8624 eklentisini görüntüle every_purge çekiyordum cpu kullanımı %5 e düşüyordu resmen:s17:
internet hızı sıkıntısında destek talebi oluşturmak yerine direkt aramıştım çünkü hakem heyetine gidecektim 'düzelt'meselerdi :)
daha önce de dediğim gibi, haddini bil ve başkalarını da kendin gibi boş keseden sallıyor zannetme. ayrıca blokluyorum seni, güle güle:bandit:
edit : bu arada aptal mısın kardeşim sen? 1 gbps (1000 mbit/s) veriyoruz dedikleri halde sana 0.3 gbps (300 mbit/s) hızı geçirmişler, hala şakşakçılık yapıyorsun adamlara?
GPU'su hakkında yorum yapmadım ilk olarak. İnternet verilerine sen 30 mbps dediğin için o görseli attım. + olarak benim görselini attığım sunucu
SSD VDS LARGE 2 yani senin görselde attıgın gibi bir ibare yok. Ben sunucularının en iyi olduğunu falan mı söyledim de sen bunları yazdın bana yazık kafana acıyorum sana. Her eline geçen fırsatta haraket etmişsin. Karakterin seviyen gibi düşük. Benim sunucumda şu an 12 haritada her haritada 400'er metin olmak üzere 4800 tane metin sabit. Artı olarak 5-10 kişi giriyor test için. Sunucu 2gb ram içeriyor. Neden şakşakçılık yapayım ki? Ben insanlara tepeden bakan ya da onlara şakşakçılık yapayım? 2600 dolardan bahsetmişsin. Benim gibiler ne oluyor açıklasana? Ben aynı sistemi daha uyguna alabilirken çok verenlere ya iyisini seviyor derim ama siz az verenlere gene üstten bakmışsınız. Ben gene de saygı sevgi çerçevesinde sizinle tartışıyorum. Engellersen engelle senin gibi adamlarla muhattap olarak zaten yeterince kendime hakaret ediyorum. Boş keseden falan sallama yok onu burada gözlemlerim üzerine yapan tek kişisin. İlgiye ihtiyacın varsa doktor önerebilirim ama onun da fayda edeceğinden şüpheliyim.

Dosya Eklentileri

• 211da99e9320987aa92a04e8aa0ca7cf.png
    211da99e9320987aa92a04e8aa0ca7cf.png
    117,8 KB · Gösterim: 135
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Hakaret içerikli mesajlar düzenlenip konu yorumlara kapatılmıştır.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri