Yardım Razador Kulesinde Slotlardan Düşen İtemleri Kaldırmak

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

farkedermi999

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar yardımınız lazım mevzum şu benim serverimde razador var razador kulesinde yanında çıkan slotlardan itemler düşüyor ben bu itemler düşmesin istiyorum ama mob drop item de bu yan slotların kodlarını aratınca çıkmıyorlar bu düşen itemleri nereden silebilirim benim için çok önemli bi konu bu yardımcı olursanız sevinirim ne yapmalıyım nasıl çözerim ?

Düşen itemlerin adları nedir? Belki queste eklenmiş olabilir

Razador'un quest dosyasına baktınız mı? Belki itemlerin düşmesi buraya eklenmiştir.
Questin adı: flame_dungeon.lua

bende o yokta direkt razador.lua var questte konuşmalar vs. a dan z ye herşey var ama item drob ayarlama yok yani buradan da yapılmıyor hocam bu sorun benim için çok önemli bunu nasıl çözerim ya

Birde şöyle yapalım. Server files dosyanızı windowsta bi klasöre çıkartın. Düşen itemin adı ile vnum değerini öğrenin. Daha sonra tüm server files dosyasında notepad++ ile bu vnumu aratın. İlla bir yerlerdedir :)

Notepad++'ı açın.
CTRL+F ile arama kutusunu açın ve "Dosyalarda Bul" sekmesine geçin.
Altta aranacak dizini share klasörünün içi olarak seçin ve aranan kelime bölümüne de itemin kodunu yazın.

yaptım dediklerinizi bunlar çıktı
Desktop\share\locale\turkey\mob_drop_item.txt (2 hits)
Line 2804: 2 11880 1 1 10
Line 2903: 2 11880 1 1 10
Desktop\share\locale\turkey\quest\mob_drop_item.txt (2 hits)
Line 2837: 2 11880 1 1 10
Line 2936: 2 11880 1 1 10
ama oyunda bu kodlarda mob yok ve razador yan slotlarınn kodları bunlar değil usta bi işi nasıl çözerim ya o razadorun yan slotlarından düşen itemleri silmem gerekiyor

common_drop_item txt den düzenleyebilirsin. Gereksiz itemleri oradan kaldırabilirsin. common_drop_item txt yolu /usr/game/share/locale/turkey

yaptım dediklerinizi bunlar çıktı
Desktop\share\locale\turkey\mob_drop_item.txt (2 hits)
Line 2804: 2 11880 1 1 10
Line 2903: 2 11880 1 1 10
Desktop\share\locale\turkey\quest\mob_drop_item.txt (2 hits)
Line 2837: 2 11880 1 1 10
Line 2936: 2 11880 1 1 10
ama oyunda bu kodlarda mob yok ve razador yan slotlarınn kodları bunlar değil usta bi işi nasıl çözerim ya o razadorun yan slotlarından düşen itemleri silmem gerekiyor
Bulduğunuz bu satırları silip tekrar deneyiniz.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam şu şekilde yapabilirsin mob proto içerisinde sağa doğru gidince düşen item kodu yerindeki kodu alın locale/turkey dosyasında group_drop_item.txt diye bir dosya olması lazım eğer varsa orda aldığın kodu arat orada düşecek itemler yazıyordur ordan düzenleyebilirsin. Tamamen yanlışta hatırlıyor veya başka birşeylede karıştırıyor olabilirim :D:D

Geri