Yardım Oyunda başlangıc itemlerini ayarlama

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

leventgngr06

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
/usr/game/share/locale/turkey/quest/object/notarget/login gidiyorum ama give basic weapon adlı dosya yok onun yerine basic_weapon.start bu dosya var onun icindede bu kodlar var

46f2f8c72aac.png

sanırım farklı yerden cekiyor ama bulamadım bi türlü ne yapmam gerek.

locale/turkey/quest dizinindeki dosyaları düzenlemelisiniz. object altındaki tüm dosyalar quest dosyaların qc'den geçirilmiş hali.
give_basic_weapon.quest varsayılan başlangıç itemlerini veren quest dosyasıdır.

locale/turkey/quest dizinindeki dosyaları düzenlemelisiniz. object altındaki tüm dosyalar quest dosyaların qc'den geçirilmiş hali.
give_basic_weapon.quest varsayılan başlangıç itemlerini veren quest dosyasıdır.
ustam anlamadım ama sana söyle söylim quest/object/notarget/login icine girip basic_weapon.start bu dosyadan düzenleme yapıcakmısım viodelarda izledim bu sekilde yapıolar ama benim o dosyanın icinde fotografdaki gibi kodlar var sadece bunu nasıl düzenlicem yanlıs birsey yapmak istemiyorum sadece

ustam anlamadım ama sana söyle söylim quest/object/notarget/login icine girip basic_weapon.start bu dosyadan düzenleme yapıcakmısım viodelarda izledim bu sekilde yapıolar ama benim o dosyanın icinde fotografdaki gibi kodlar var sadece bunu nasıl düzenlicem yanlıs birsey yapmak istemiyorum sadece
Hangi videoda öyle bir şey yapılıyor bilmiyorum ama gösterdiği teknik yanlış. Bi sh make.sh çektiğinde object içerisinde yaptığın değişikliklerin hepsi kayboluyor. object içerisindeki dosyalarda düzenleme yapılmaması gerektiğini 2016 yılında başladığım Metin2 Geliştirici serisinde söyledim. Hatta koca bi üniteyi Lua kodlama üzerine harcadım. Ve yedek almanızı öneririm. Yedeğiniz olduğu sürece yanlış yapmaktan korkmayın. Yanlış yapa yapa doğrusunu yapmayı öğreniyoruz. :)

baktım yok abi oradada
Bazı fileslerde klasörlere bölüyorlar. Hepsini kontrol edin. object dosyası içerisinde basic_weapon varsa ve quest içerisinde bunun dosyası yoksa o filesten size hayır gelmez. Çünkü quest dosyaları silinmiş.

Geri