MMO Tutkunları Altyapı Filesi Hazırlama Hakkında

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Merhaba arkadaşlar,
Aslında senelerce bunun planını yapıyordum fakat bi türlü başlama fırsatım olmadı.
Oyunun ilk sızdırılan kraizy.tgz dosyalarını kullanarak sıfırdan eklentisiz bi files hazırlamayı düşünüyorum. Bunu yaparken de video çekip Youtube kanalımızda yayınlamayı planlıyorum. Adım adım kaynak kodlarında yapılan değişiklikleri takip edebilmeniz için forum sitemizin github hesabına yükleyeceğim.

Metin2 Geliştirici Eğitimi serisinden ayrı olarak Metin2 Altyapı Hazırlama Serisi olarak başlanacaktır. Videolar normalde uzun olabilir. Tamamen kendini ileri seviyede geliştiren kişilere yöneliktir. Fakat ben anlayabilmeniz için elimden geldiğince neyi neden yaptığımı anlatmaya özen göstereceğim.

Peki neler yapılacak?
  • Server source tarafında güncelliği yitiren eklentiler kaldırılacak. (hackshield vs)
  • Extern güncellemesi yapılacak ve güncel freebsd sürümlerinde (freebsd 12'yi düşünüyorum) build edilebilir hale getirilecek.
  • Bilinen açıklar kapatılacak.
  • Mümkün olduğunca warningler çözülecek
  • mysql80 ve mariadb desteği getirilecek.
  • Client tarafında granny ve python sürümleri güncel hale getirilecek ve visual studio 2019 ile build edilmesini sağlayacağız.
  • Serverfiles hazırlanacak.
  • DumpProto ve Protolar güncellenecek.

Server fileste ekstra sistem olmayacaktır. Dosyaların sızdırıldığı tarihte neler varsa sadece onlar olacaktır.

Ben işaret fişeğini yakmak adına kendim bu projeyi başlatacağım. Daha sonra ortak bir şekilde çalışmak isteyenler olursa geliştirici ekibe katılıp desteklerini sunabilirler. Bildiğiniz buglar varsa onları çözebilmek için yardımcı olabilirsiniz. Eğer benle beraber geliştirmek isterseniz bu konu altından belirtebilirsiniz

Bu altyapı filesi halkın kullanımına açık olacaktır. İsteyenler bu dosyaları kullanarak server açabilecekler.

Sıfırdan altyapı filesi hazırlamak isterseniz şu rehber konusunu takip edebilirsiniz: Metin2 Sıfırdan Altyapı Filesi Hazırlama Rehberi

Başlatmış olduğun proje için çok mutlu oldum açıkcası öncelikle sana ve forumda ki herkese teşekkür ediyorum. Umarım bu güzel projeye katkı sunup herkesin faydalanmasını sağlayabiliriz. Saygılarımla...

Bu konuyu açtığımdan bu yana 1 ay geçti. Sizlere mutlu bi haberim var. Rehber serisi tam istediğim gibi devam ediyor. Sıfırdan files hazırlamayı öğrenmek için bir önceki mesajımda belirttiğim konuyu takip edebilirsiniz. Önümüzdeki süreçte hazırladığım dosyaları herkese açık bir şekilde MMO Tutkunları'nın github hesabında paylaşacağım.

Client ve Server source dosyaları paylaşıldı.
Buradan indirebilirsiniz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri