Geliştirme Günlüğüm

ggns7

Premium Üye
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar, amacım Official'a yakın bir oyun yapısı kurmak. Bu başlık altında github repo'sundaki log dosyalarını ve bazı önizlemeleri göstermek istiyorum.
Aynı zamanda hem öğrenip hem de geliştireceğim için umarım çok zorlamaz :giggle:
Not: Altyapı olarak @Whistle tarafından oluşturulan rehber eğitim serisi'nin bitimindeki dosyaları kullanacağım.

1 - Account Save System (ggns7) eklendi
2 - Envanter Sayfa Sayısı 4'e yükseltildi
3 - Maks Level 120'ye yükseltildi
4 - Official Yeni Envanter Görünümü eklendi
5 - Ekipman Penceresi Sayfa Sayısı 2'ye yükseltildi
6 - Official Karakter Seçme Ekranı entegre edildi
7 - Mitsi Simya ve Görünümü eklendi
8 - Inventory Slot Marking eklendi
9 - Official Loading Resimleri (x36) eklendi
10 - 115 Zırhları eklendi
11 - 100 Level Kaskları eklendi
12 - Kara Ejderha Zırh ve Silahları eklendi
13 - Zodyak Zırh ve Silahları eklendi
14 - Ateş ve Okyanus ayakkabıları eklendi
15 - Giyilebilir Pet Sistemi eklendi (kostüm değil, ekipman olarak)
16 - Giyilebilir Binek Sistemi eklendi (kostüm değil, ekipman olarak)
17 - Granny Sürümü 2.4'den 2.9'a yükseltildi
18 - Temas edilen nesne enemy ise ve saldırı yapmıyorsak, enemy collision'ı aktif olmuyor (içinden geçebiliyorsun)
19 - Pack tarafında Pet ve Binek kaynak yolu değiştirildi (npc_pet, npc_mount)
20 - Pet ve Binek MobNPC olarak tanımları Pet: 35000'den başlar, Binek: 40000'den başlar.
21 - Pet ve Binek Item olarak tanımları Pet: 55000'den başlar, Binek: 77000'den başlar.
22 - Silah Kostümü Sistemi eklendi
23 - PSM Sistemi PSM Sistemi (Yeni playersettings modülü) eklendi
24 - Yeni/Yeniden elde edilen eşyalara efekt uygulanır. (Mali61's Pickup Slot Effect)
25 - Simya aktif ediliğinde, giyili olan ejderha taşlarına efekt uygulanır (ayrı ayrı renklendirildi)
26 - Kuşak Sistemi eklendi
27 - *Uzaktan Biyolog Sistemi eklendi

* Eklenen Sistemlerden Önizlemeler *
preview.png
Screenshot_1.png
0106_090305.jpg
0106_084604.jpg
0106_084725.jpg

0106_084808.jpg

0106_084828.jpg

0106_084917.jpg

0106_084939.jpg
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
0119_002515.jpg
0123_091321.jpg
0129_210648.jpg

Dosya Eklentileri

• 0119_002515.jpg
    0119_002515.jpg
    306,5 KB · Gösterim: 58
  • 0119_002759.jpg
    0119_002759.jpg
    532 KB · Gösterim: 55
  • 0123_091157.jpg
    0123_091157.jpg
    314,9 KB · Gösterim: 38
Son düzenleme:
başarılar dilerim. konu içerisinde kendi adımı görmek çok gurur verici oldu fakat bir şeyi itiraf etmek gerekirse yaptığım official envanter istediğim gibi olmadı. sadece görünüş olarak çalışıyor. üstteki 1-2 butonları işlevsiz. bunun asıl official hali bazı fileslerde var fakat sökmesi çok yorucu o yüzden görüntü hali daha iyi olabilir.

başarılar dilerim. konu içerisinde kendi adımı görmek çok gurur verici oldu fakat bir şeyi itiraf etmek gerekirse yaptığım official envanter istediğim gibi olmadı. sadece görünüş olarak çalışıyor. üstteki 1-2 butonları işlevsiz. bunun asıl official hali bazı fileslerde var fakat sökmesi çok yorucu o yüzden görüntü hali daha iyi olabilir.
Bahsettiğin sorunlardan haberim var adminim, çözdüm onları :) ve ekipman sayfa sayısını 2'ye yükselttim. Her şey çalışması gerektiği gibi çalışıyor. Butonları paint.net ile kendim tasarladım, başka hiçbir yerde yok :D

Bahsettiğin sorunlardan haberim var adminim, çözdüm onları :) ve ekipman sayfa sayısını 2'ye yükselttim. Her şey çalışması gerektiği gibi çalışıyor. Butonları paint.net ile kendim tasarladım, başka hiçbir yerde yok :D
heee öyle yaptıysan ozaman iyi olmuş sana hayırlı kullanımlar :D

Geliştirme serüveninde sana bol şans ve başarılar diliyorum :) umarım her şey dilediğin gibi olur dostum.

Vaay mükemmel görünüyor, çalışmalarında başarılar dilerim. Sanırım seni en çok yoracak kısım offline shop olacak.

Giyilebilir Binek ve Pet Sistemi eklendi. 2 günümü aldı ama ilk defa karşılaştığım sorunlar bana çok şey kattı.
Pet sistemi zaten vardı, kostüm olarak giyilen binek sistemini pet sistemine uyarladım.

Silah Kostümü Sistemi ve PSM Sistemi eklendi. PSM ekledikten sonra ufak tefek kaynak yolu düzenlemeleri gerekiyor.

Yeni/Yeniden elde edilen eşyalara efekt uygulanır. (Mali61's Pickup Slot Effect)
Simya aktif ediliğinde, giyili olan ejderha taşlarına efekt uygulanır (ayrı ayrı renklendirildi)

Kuşak Sistemi eklendi

Son düzenleme:
Uzaktan Biyolog Sistemi eklendi
Dünden beri sorunlarını çözmekle uğraşıyorum, sonunda stabil çalıştığından emin olduğumda update yaptım.
todo.txt, fixes.txt, fixme.txt kaldırıldı, düzenlemesi vakit alıyordu.
Tasarım değişecek.

Geri