Yardım METİN2 SİSTEM EKLEME (grup şaman kutsaması , won sistemi vb.)

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

furkan567fu

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar metin2 gelişticiliği konusunda yeni sayılırım. Bir tane altyapı filesım bulunmakta ve üzerine belli sistemleri eklemek istiyorum. Şimdilik uğraştığım sistem en basitlerinden şaman grup kutsaması. Forum sitelerinden araştırdığım kadarıyla ../../../game/src adresindeki bazı .cpp uzantılı dosyalara gereken kodları ekledim. Sonrasında başarılı bir şekilde build edip oyunu açtım ama değişen bir şey yok :(. Şaman hala gruptayken sadece 1 karaktere buff atabiliyor. Sebebini anlamadığımdan daha ileriye gidemiyorum. Ayrıca şaman grup kutsama sistemini oyuna eklemek için sanıyorum ki client source build işlemine ihtiyaç duymuyoruz. Yardım ederseniz sevinirim.

++ Server build edilirken kullanılan sürümler ;
• Freebsd 12.1
• GCC 9

Fazlasına ihtiyaç duyarsanız yazarım.

Bu konuda belirtilen her şeyi yaptım. Konuda da görüyorum ki eksiksiz yapan kişilerde de aynı sıkıntı baş göstermekte. Dediğim gibi client source işlemini yapmadım sizce bu işlem için şart mıdır? Sonuçta sistemi eklerken clientle ilgili bir şey yapmadık, düzenlemelerin hepsi game/src içinde.

Clientte yapacak bir şey yok. Konudaki kodları kendimde kullanıyorum. O dönem sorunsuz hali yoktu. Bende o konuyu açmıştım. Büyük ihtimal veritabanı kısmında bi sıkıntı vardır. Konunun altındaki mesajı okumayı unutmayınız.

Dostum tekrar en son yedek aldığım yerden döndürdüm ve eksiksiz bir şekilde dediklerini yaptım. Maalesef hiç bir değişiklik yok. Başka önerebileceğiniz bir şey var mı ? Veritabanını kontrol etmek istersen Discord üzerinden ekran paylaşımı vs. yapabiliriz :(

Selam, zamanında ben de aynı problemle karşılaşmıştım. Skill protoda değişiklik yapılması gerekiyordu sanırım. Konuyu kontrol eder misin skill proto verilmiş mi ? Verilmediyse forumdaki fileslere bir bakıp skill proto değiştirebilirsin

skill_proto 'PARTY' flagleri eklenip gerekli satırlara uygulandı. :(

../game/cores/db içindeki syserr dosyasında şöyle bir kayıt var;

SYSERR: Jul 28 06:49:32 :: pid_init:
Start of pid: 812

SYSERR: Jul 28 06:49:34 :: Load: DirectQuery failed(SELECT IP_FROM, IP_TO, COUNTRY_NAME FROM iptocountry)
SYSERR: Jul 28 06:49:42 :: __GetHostInfo: __GetHostInfo() ==> DirectQuery failed(SELECT mIP FROM gmhost)
SYSERR: Jul 28 06:49:47 :: __GetHostInfo: __GetHostInfo() ==> DirectQuery failed(SELECT mIP FROM gmhost)

ama bu konuda bi sıkıntı çıkarar mı bilemiyorum.

Son düzenleme:
Kendi skill proto dosyanı YEDEK ALDIKTAN SONRA, benim verdiğim skill proto dosyalarını "/var/db/mysql/player" kısmına atıp dener misin bi.
NOT : Reboot ya da reload p atmayı unutma

Dosya Eklentileri

• skill.rar
    7,6 KB · Gösterim: 25
Geri