Zaten konu başında da kolay olacağını söylememiştim. Biraz daha bu işlere aşina olanlara yönelik. Videoları adım adım takip ederek ilerlerseniz bi sıkıntı olacağını sanmam. Mesela 5. bölüm yanlış hatırlamıyorsam 50dk uzunluğundaydı. Fakat her dakikasında bir şeyler anlattım ve uyguladım. 6-7dklık kısımı atlamak bile sıkıntı olabilir.
Büyük ihtimal kısayollarda sorun vardır
sıkılmadan izliyorum anlatımınız temiz baya bilgide edindim.
ancak vaktim kısıtlı olduğu için kendimi tam veremiyorum ve adım adım ne olursa kavramaya çalışıyorum dediğim gibi başaracağım.:D
teşekkür ederim yardımınız için :)

bir ben başlayamadım :( bilgisayar visual studio kaldırmadığı için client derleme işlemlerini yapamıyorum. Ama yinede videoları izliyorum :D

bir ben başlayamadım :( bilgisayar visual studio kaldırmadığı için client derleme işlemlerini yapamıyorum. Ama yinede videoları izliyorum :D
Rehber serisine gösterdiğiniz ilgi için minnettarım. :)
Visual Studio ağır çalışan bir program. Yeterli donanım yoksa kaldırmayabilir. :(
Eğer server kısmı için bilgisayar kaldırıyorsa size clientin hazır derlenmiş halini gönderebilirim.

Hocam Merhabalar, gmake clean yazdıgımda böyle bir hata alıyorum,makefile dosyasına tüm clean kodlarını yazdıgım halde yardımcı olabilir misiniz?
gmake clean
Makefile:47: warning: overriding recipe for target 'libserverkey'
Makefile:13: warning: ignoring old recipe for target 'libserverkey'

Makefile dosyanızı paylaşır mısınız?
Dilerseniz
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
videoda hazırladığım dosyayı indirip karşılaştırma yapabilirsiniz.

Biraz geç oldu ama yakında warningleri kapatmayı gösterdiğim videolar yayınlanacak. DB kısmını bitirdim. Bi aksilik çıkmazsa birkaç güne çekimini bitirip yayınlayacağım.
Db source warningsiz.jpg

Zaten videodan da fark edeceksinizdir. Warningleri kapatmak zor bir şey değil. :)

Eğitim serinizdekileri yaparken elektrik kesintisi oldu ve navicata girmeye çalısırken böyle bir hata ile karsılasıyorum nedeni nedir acaba

Dosya Eklentileri

• aa.PNG
    aa.PNG
    4,9 KB · Gösterim: 194
MySQL server çökmüş olabilir. Kaldırıp tekrardan kurunuz.

Eğer bu alanda biraz tecrübeniz varsa fs 9.3 kurmadan videoda gösterdiğim düzenlemeleri yaptıktan sonra direk fs 12.1’e geçebilirsiniz. :)

Videoda gösterilenleri adım adım (atlamadan) uygularsanız bi sorun çıkmaz. Zaten takıldığınız yerler olursa sitemizde konu açarak sorabilirsiniz. Bu süreçte yalnız değilsiniz. :)

Merhabalar, 14. videodayım ancak server source build ederken şöyle bir hata ile karşılaştım ;

g++9: error: unrecognized command line option '-W1,-rpath=/usr/local/lib/gcc9'
gmake[1]: *** [Makefile:189: .obj/FSM.o] Error 1
gmake[1]: *** Waiting for unfinished jobs....
gmake[1]: *** [Makefile:189: .obj/BattleArena.o] Error 1
gmake[1]: *** [Makefile:189: .obj/MarkImage.o] Error 1
gmake[1]: *** [Makefile:189: .obj/MarkConvert.o] Error 1
gmake[1]: Leaving directory '/home/riom2/Srcs/server/game/src'

@Whistle yardımcı olabilir misiniz ?

Makefile dosyasında hata yapmışsınız sanırsam. -W1 olmayacak. -Wl olacak. Şu şekilde düzenleyiniz. :)
Makefile:
CXXFLAGS = -std=c++11 -Wl,-rpath=/usr/local/lib/gcc9

Geri