Makefile dosyasında hata yapmışsınız sanırsam. -W1 olmayacak. -Wl olacak. Şu şekilde düzenleyiniz. :)
Makefile:
CXXFLAGS = -std=c++11 -Wl,-rpath=/usr/local/lib/gcc9

Kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum ama, dediğinizi yaptım şimdide böyle bir hata ile karşılaştım :D
hata1234.jpg

@Whistle

Extern/include/boost dosyalarını atmanız gerekiyor. İsterseniz
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
buradan videoda oluşturduğum dosyaları indirerek karşılaştırma yapınız ya da bölümü baştan alıp kontrol ederek ilerleyiniz. :)

Son düzenleme:
Hayır, birinci link filesi oluştururken kullandığım data ve quest dosyaları diğer ise istemci.

Onlar 6. ve 7. bölüme ait dosyalar.
bu bölümlere bakabilirsiniz.

yani devam edebilmem için 6 ve 7 deki videoları izleyip 0 dan derlememiz lazım değilmi . orayı atlayıp direk cryptopp daki dosyanın içini düzenleyip sunucuya atsam . diğerlerinide aynı şekilde yapsam bir sıkıntı olurmu acaba

Server source videolarında da cryptopp'u nereden indirileceğini ve servere nasıl atılacağını anlattım. Yorumunuzda clienti gösterdiğiniz için bu iki bölümü attım. Sırayla ilerlemenizi tavsiye ederim. :)

Server source videolarında da cryptopp'u nereden indirileceğini ve servere nasıl atılacağını anlattım. Yorumunuzda clienti gösterdiğiniz için bu iki bölümü attım. Sırayla ilerlemenizi tavsiye ederim. :)
12.1 üzerinden gittiğim için mecbur 11.videodan sonra devam edeyim dedim . dosyaları vs indirdim cryptopp ve boostu . yukarıda dediğimi şuan yaptım oldu inş sorun çıkmazsa güzel olacak :D

Yalnız Client'i derlemek içinde bahsettiğim videolara bakmanız gerekli. vs2019 için Extern güncellemeyi ve kodlarda yapılacak değişiklikleri anlatıyorum.

Freebsd 9.3'de Kullanacağımız Paketler;
2. video için ek not düşeyim; paket kurulumu yaparken tek tek komut yazıp yuklemek yerine
Bash:
pkg add ./*
ile bulundugunuz klasorledi tüm paketleri tek seferde yükleyebilirsiniz. Tabi Pythonpaketlerinin sıralı halde yüklenmesi gerektiği için onlar en son elle sırasına uygun olarak tek tek yüklersiniz. İsteyen arkadaşlar bu şekilde daha pratik kurulum yapabilirler

Edit: bu sekilde yapinca da birkac paketi daha sonra yeniden yuklemeniz gerekebiliyor gmake vs. gibi. pkg info ile kontrol edersiniz artik

Son düzenleme:
Bu şekilde denemeyi hiç düşünmemiştim. Verdiğiniz ekstra bilgiler için teşekkürler. Bu tarz önemli yorumları bir araya getirip konunun alt kısmına sabitlemeyi düşünüyorum. :)

Yavaş yavaş serinin sonlarına doğru yaklaşıyoruz.
Game source dosyalarını freebsd 12 (gcc9) ile build ederken çıkan warningleri kapatmayı anlattığım videonun ilk bölümü Udemy kursumuzda yayınlanmıştır.

Yavaş yavaş serinin sonlarına doğru yaklaşıyoruz.
Game source dosyalarını freebsd 12 (gcc9) ile build ederken çıkan warningleri kapatmayı anlattığım videonun ilk bölümü Udemy kursumuzda yayınlanmıştır.
Tek video değil miydi ? Bu arada altyapıda bug fixleri yapılacak mı ?

Güvenlik açığı kapatma kısmında bir kısmını gösterdim. Warningleri bitirdikten sonra bugları da göstereceğim. O zamana kadar karşılaştığınız sorunları bildirebilirsiniz

evet denedim açarken sürekli mavi ekran veriyor
mavi ekran vermediği zamanda program donup kalıyor

Visual Studio kullanımı için windows sunucu kiralayan firmalarla görüşerek fiziksel sunucu veya visual studio kaldırabilecek nitelikte windows sanal sunucu kiralayıp işinizi görebilirsiniz. Maddi açıdan çok yorulmak istemiyorsanız bu serinin komple bitmesini bekleyip bittikten sonra paylaşılan dosyaları kullanarak değilde 1 aylık sunucu kiralayıp 1 ay içinde sıfırdan başlayabilirsiniz.

Hocam peki warningleri çözmek yerine kapatmak performans açısından etkisi olur mu filesi yüksek online'da kullanırken? @Whistle

Hepsini çözmek zorunlu değil. Fakat bazılarını çözmek gerekiyor. Videoda da çözümlerini gösterirken bu konu hakkında detaylıca bahsettim. :)

Foruma dün kaydoldum , 2009 dan beri bu işlerle uğraşıyorum , geliştirmenin alt yapısıya ilk defa ilgileniyorum videolarınız çok işim yarıycak , teşekkülerimi sunuyorum .

Ayrıyettem granny sürüm yükseltmesi gelecek midir ?

Sitemize hoş geldiniz. :)
Videolar işinize yaracaksa ne mutlu bize.
Tercihe bağlı. Granny sürüm yükseltilmesinin nasıl yapılacağını anlatan yerler mevcut.

Geri