Metin2 MakePack Nasıl Arşivlenir? | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Sizde güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
İçerik üreticilerinin güvencesi olan temel telif hakkı sistemi forumumuzda kullanıma sunulmuştur. Telif hakkı ile ilgili detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: bu linke tıklayarak konuya erişebilirsiniz

Metin2 MakePack Nasıl Arşivlenir?

'Rehberler' forumunda Whistle tarafından 30 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

5.163
    1.195
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Merhabalar,
    Yeni paylaşılan files dosyaların da pack kısmı şu şekildeyse;
    Foxfs Packları.jpg

Bu yapıya foxfs deniyor. Yani python ile dosyaları kapatıyoruz. Peki bu işlemi nasıl yapabiliriz diye soracak olursanız; ilk önce bilgisayarınıza pythonu kurmanız gerekiyor.
    Pythonu indirmek için: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

Kurulumu yaptıktan sonra aşağıda ki rehber videosuna bakarak nasıl arşivlendiğini öğrenebilirsiniz.

Not: Açık packları kaybetmeyin bildiğim kadarıyla kapatma işlemi yaptıktan sonra tekrardan açılmıyor.

Son düzenleme: 30 Eylül 2019
    db9 ve comos bunu beğendi.
  2. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

5.163
    1.195
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    comos bunu beğendi.
  3. comos

comos Aktif Üye Üye

77
    43
    691
    26 Mart 2017
    Erkek
    İstanbul
    Teşekkürler, herkesin okuması gereken bir konu.

Whistle bunu beğendi.
  4. McDynamic

McDynamic MT Üye MT Üye Üye

257
    167
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Öncelikle eline sağlık videolu anlatım için bir-iki not düşmek istiyorum bu konu altına.
    1. Kilitlenen Pack dosyaları kırılabiliyor fakat şuanda en güvenli yöntemlerden biridir bu kullanmanızı tavsiye ederim.
    2. Tek tek kilitlemek yerine "make_all" komutu ile tamamen paketleyebilirsiniz.
    3. Videoda ki Klasör isimlerine dizinlerine dikkat edin. Aksi halde farklı yerlerde aramaya uğraşırsınız.
    Tekrardan teşekkürler.

Whistle ve comos bunu beğendi.
  5. comos

comos Aktif Üye Üye

77
    43
    691
    26 Mart 2017
    Erkek
    İstanbul
    Toplu olarak paketlemeyi bi server filesin make pack klasöründe görmüştüm bat dosyası olarak eklemişlerdi.

Whistle bunu beğendi.
  6. Whistle

5.163
    1.195
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Rehber konusuna katkılarınızdan dolayı teşekkürler. :)
    Ben hala eix ve epk üzerinden gidiyorum nedense. :D

7. McDynamic

McDynamic MT Üye MT Üye Üye

257
    167
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    .bat dosyaları kullanıcılara kolaylık sağlanması içindir aslında. Burada mesela .bat kullanmadan "pack.py" kullanmakta herhangi bir sakınca olmaz. Tabi Python2.XX sürümü kurulu olması lazım.

Ben teşekkür ederim. :) Elinde sonunda kırıyorlar tabi orası ayrı. :) :)

Son düzenleme: 3 Ekim 2019
    Whistle bunu beğendi.
  8. firatjigir

firatjigir Yeni Üye Üye

1
    0
    1
    6 Ekim 2019
    Amasya
    Merhaba, pc2 packini arşivlediğimde karakterler gözükmüyor bunun sebebi nedir?

9. Whistle

5.163
    1.195
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Dosya adı doğru değildir belki. Syserr.txt dosyasında yazan hataları paylaşır mısın?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.