Yardım MariaDB 10.5.8 Bağlantı Hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

zodiac160

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
MariaDB 10.5.8 kurdum fakat navicat bağlantısı yapamıyorum. MariaDB 10.5.5 kurduğum zamnlarda bağlantı sornunu
Kod:
[mysqld]
bind-addres    = 0.0.0.0
böyle çözülmüştü fakat şuan 10.5.8 sürümündede var bu sorun ama bununla çözülmüyor
Kod:
[mysqld]
bind-addres    = 127.0.0.1
denedim yine aynı hata veriyor

Screenshot_1.png

Yanlış yönlendirmek istemem ama development'in kısaltılmışı devel oluyor. Büyük ihtimal geliştirme sürecinde olan paketler bunlar.

Buyurun mariaDB kurulumunu inceleyin.

ciğerim sen beni anlamadın :) mariadb10.3 kurarsan hiçbir güvenlik şeyi istemiyor. fakat 10.5 ile gelen güvenlik problemini bind-address ile çözüyorsun fakat 10.5.8 de farklı bi durum var çözemedim elbet bi durum var diye açtım konu ile ilgili bir bilgin yok istersen bir kur o sürümü demek istediğimi anlarsın :)

MySQL 8.0’a eklenen yeni güvenlik ayarları olduğu gibi sizin yüklediğiniz mariadb’ye eklenmiş. MySQL 8.0 videoma bakarak ayarları yapabilirsiniz

MySQL 8.0’a eklenen yeni güvenlik ayarları olduğu gibi sizin yüklediğiniz mariadb’ye eklenmiş. MySQL 8.0 videoma bakarak ayarları yapabilirsiniz
Kod:
bind-addres    = 0.0.0.0
sizde böyle yapmışsınız tamam bende yapıyorum hatta sizinle beraber bi defasında MariaDB10.5.5 için yapmıştık sorun çözülmüştü fakat mariadb 10.5.8de farklı şeyler var olmuyor

MariaDB 10.3 ve MySQL 5.7 düzenleme yapmadan kullanabileceğin son sürümlerdir, üstlerini kullanmak için bind-adres benzeri bir kaç ayar ve SRC içinde bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir belki yapmadan da bağlantı sağlarsınız ama mutlaka sıkıntı yaratır Dev'de buna benzer bir konu olması lazım Google'dan ufak bir araştırma yapmanızı öneririm.

Kişisel fikrimi sorarsanız yüksek verimlilik ve stabilite için MariaDB 10.3 ve db tablolarını Aria olarak kullanmanızı öneririm, 10.5 ile uğraşmanıza hiç gerek yok, saygılar.

MariaDB 10.3 ve MySQL 5.7 düzenleme yapmadan kullanabileceğin son sürümlerdir, üstlerini kullanmak için bind-adres benzeri bir kaç ayar ve SRC içinde bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir belki yapmadan da bağlantı sağlarsınız ama mutlaka sıkıntı yaratır Dev'de buna benzer bir konu olması lazım Google'dan ufak bir araştırma yapmanızı öneririm.

Kişisel fikrimi sorarsanız yüksek verimlilik ve stabilite için MariaDB 10.3 ve db tablolarını Aria olarak kullanmanızı öneririm, 10.5 ile uğraşmanıza hiç gerek yok, saygılar.
Aynen Aria kullanıyorum fakat söylediklerine katılıyorum fakat freebsd x64 kullanıyorum fakat kaç gündür araştırıyorum izlemediğim video vs kalmadı bir türlü çözemedim ama çözümü basittir diye düşünüyorum ve 10.5.5 kullandığım gayette memnundum 10.3e göre

Geri