Çözüldü FreeBSD 11.3 MariaDB 10.3 Kurulumu Hakkında Yardım.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ChevChelios

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba ben bugün files gördüm ve bilgisayarımda denemek istedim fakat filesde MySQL yerine MariaDB 10.3 kurulması gerektiği söyleniyor. MariaDB kurulumunu bir türlü beceremedim. Navicat üzerinde bağlantı sorunları ile karşılaştım.

MariaDB 10.3'ü nasıl sanal makineme kurabilirim ve ayarlarını nasıl yapabilirim ? yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Merhaba ben bugün files gördüm ve bilgisayarımda denemek istedim fakat filesde MySQL yerine MariaDB 10.3 kurulması gerektiği söyleniyor. MariaDB kurulumunu bir türlü beceremedim. Navicat üzerinde bağlantı sorunları ile karşılaştım.

MariaDB 10.3'ü nasıl sanal makineme kurabilirim ve ayarlarını nasıl yapabilirim ? yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
selamın aleyküm

ben bi ara başarmıştım ama unuttum şu kodlarla önce dışarıya açılmasını sağlarmısın mariadbnin çünkü üst sürümlerde yetki ile ilgili değişikliğe gidildiği için girilemiyor sannırım

MariaDB Kurulumu
Mysql Kurulumu

şu konulardaki kodları denemelisin ben öyle çözmüştüm sanırım
Aslında aralarında pek fark yok. Normal mysql nasıl kuruluyorsa buda benzer.
Sadece paket kurulumu farklı.

Şu komutu uygulayabilirsiniz.
pkg install mariadb103-server mariadb103-client

Paket bulunamadı şekilde hata verirse şu komutu çalıştırın
pkg search mariadb

Bu size kurabileceğiniz sürümlerin listesini verir.

selamın aleyküm

ben bi ara başarmıştım ama unuttum şu kodlarla önce dışarıya açılmasını sağlarmısın mariadbnin çünkü üst sürümlerde yetki ile ilgili değişikliğe gidildiği için girilemiyor sannırım

MariaDB Kurulumu
Mysql Kurulumu

şu konulardaki kodları denemelisin ben öyle çözmüştüm sanırım

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri