Kostüm Ekranı Slot Sayısı Arttırma

hasanmacit

dc: hasanmacit
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Ticaret Puanı
1
Tabikide kostüm slotlarını nasıl yükseltirim konusudur. Herkes merak eder ama kimse paylaşmaz. Hayırlı olsun şimdiden.

costumewindow.py:
import uiScriptLocale
import item
import app

COSTUME_START_INDEX = item.COSTUME_SLOT_START

window = {
    "name" : "CostumeWindow",

"x" : SCREEN_WIDTH - 175 - 140,
    "y" : SCREEN_HEIGHT - 37 - 565,

"style" : ("movable", "float",),

"width" : 140,
    "height" : (180 + 47), #Boardı aşağıdan yukarıya doğru büyütmeye yarar

"children" :
    (
        {
            "name" : "board",
            "type" : "board",
            "style" : ("attach",),

"x" : 0,
            "y" : 0,

"width" : 140,
            "height" : (180 + 47),#Boardı aşağıdan yukarıya doğru büyütmeye yarar

"children" :
            (
                ## Title
                {
                    "name" : "TitleBar",
                    "type" : "titlebar",
                    "style" : ("attach",),

"x" : 6,
                    "y" : 6,

"width" : 130,
                    "color" : "yellow",

"children" :
                    (
                        { "name":"TitleName", "type":"text", "x":60, "y":3, "text":uiScriptLocale.COSTUME_WINDOW_TITLE, "text_horizontal_align":"center" },
                    ),
                },

## Equipment Slot
                {
                    "name" : "Costume_Base",
                    "type" : "image",

"x" : 13,
                    "y" : 38,

"image" : "d:/ymir work/ui/new_costume_bg.jpg",    #şu meşhur kostüm slotu resmi            

"children" :
                    (

{
                            "name" : "CostumeSlot",
                            "type" : "slot",

"x" : 3,
                            "y" : 3,

"width" : 127,
                            "height" : 145 + 47, #kostüm slotunun yine yukarıdan aşağıya büyüklüğünü simgeler

"slot" : (
                                        {"index":COSTUME_START_INDEX+0, "x":61, "y":45, "width":32, "height":64}, # Kostüm Zırh heralde
                                        {"index":COSTUME_START_INDEX+1, "x":61, "y": 8, "width":32, "height":32}, # Buda kostüm saç olması gerekiyor
                                        {"index":COSTUME_START_INDEX+2, "x":5, "y":126, "width":32, "height":32}, # Ben yanında gezen binek eklemiştim buraya oturuyor
                                    ),
                        },
                    ),
                },

),
        },
    ),
}

Şimdi herşeyi en baştan anlatıyorum. Herşeyin ne işe yaradığını yukarda anlattım resim üstündede anlatıcam.

new_costume_bg.jpg

kostüm zırh ve kostüm saç harici herşeyi gametype.h taki sıraya göre ayarlamanız gerekiyor (ve enum costumesteki sıraya yoksa oturmaz hiçbiri hata alırsınız)

yukardaki satırları direk kendi costume window.py nizle değişin sorun yaşamazsınız. Hadi byes.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

aşağı yukarı oturursa x-y lerden ayar çekersiniz.

atım ölü taklidi yapıyor eğitimlidir bizzat @burakhangunduz eğitti

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Ek olarak 2 adet yüzük, 1 adet pet ve 2 adet daha fazladan slotum mevcut, element taşı vs. gibi farklı bir eşya getireceğim. Boşta slot olmadığı için ne yazık ki ekleyemiyorum, sanırım her altyapı da olan ama kullanılmayan slot kodlarını belirtmişsin, ancak benim slotlarımın tümü dolu olduğu için yeni slot eklemem gerekiyor, nasıl ekleyebilirim?

Son düzenleme:
+ olarak 2 adet yüzük, 1 adet pet ve 2 adet daha fazladan slotum var envanterde o 2 slota ayrı bir sistem yapıcam element taşı vs. gibi boşta slot olmadığı için koyamıyorum sanırım sen de her fileste olan ama kullanılmayan ındex kodlarını belirtmişsin, en kolay şekilde yeni slot nasıl oluşturabilirim?
slot ayarla burdan kod belirle tamamdır

slot ayarla burdan kod belirle tamamdır
Dostum slot nasıl oluşturabilirim yazmışım, slot ayarla buradan kod belirle tamamdır yazmışsın. Bir şeyi anlatırken karşındaki insanı da senin kadar bilgili sanıyorsun sanırım ancak bu kadar bilgim yok. Discord üzerinden sana ulaşmıştım forumda konu aç meşgulüm demiştin ve ben bu olayı hala çözemedim, bir kaç kişi protoreator'e subtype değerleri falan ekleyerek yardımcı olmaya çalıştı ancak çözemedik.

Tek istediğim envanterimde fazladan 3-4 slot oluşturdum görsel kısmını hallettik sadece elimde boş slot olmadığı için elimde olan itemleri slotlara yerleştiremiyorum ancak yeni slot oluşturmak içinde internette kaynak yok sadece 1 adet konu var onuda bir türlü yapabilmiş değilim ve konu altındaki yorumlara bakılırsa bir çok kişi benimle aynı hatayı almış, Bu konu hakkında bir ayrıntılı anlatım gelirse güzel olabilir.

Son düzenleme:
Dostum slot nasıl oluşturabilirim yazmışım, slot ayarla buradan kod belirle tamamdır yazmışsın. Bir şeyi anlatırken karşındaki insanı da senin kadar bilgili sanıyorsun sanırım ancak bu kadar bilgim yok. Discord üzerinden sana ulaşmıştım forumda konu aç meşgulüm demiştin ben bu olayı hala çözemedim, bir kaç kişi protoreator'e subtype değerleri falan ekleyerek yardımcı olmaya çalıştı ancak çözemedik.

Tek istediğim envanterimde fazladan 3-4 slot oluşturdum görsel kısmını hallettik sadece elimde boş slot olmadığı için elimde olan itemleri slotlara yerleştiremiyorum ancak yeni slot oluşturmak içinde internette kaynak yok sadece 1 adet konu var onuda bir türlü yapabilmiş değilim ve konu altındaki yorumlara bakılırsa bir çok kişi benimle aynı hatayı almış, Bu konu hakkında bir ayrıntılı anlatım gelirse güzel olabilir.
ben hayatımda hiç yeni başlayan birinin ilk iş olarak slot yükseltmeye çalıştığını görmedim bunun için özür dilerim. illa slot yükselticem diyorsan bu konuda normalde 3 olan slotu nasıl 6 ya yükselttiğim gayet güzel yazıyor önemli olan senin slota koymaya çalıştığın şey. bu konuda slot açma ile ilgili bir eksik yok. senin amacın slot açmak olsa burdan mantığı çözüp açardın, senin amacın oyuna yeni item ekleyip onu o slota koymak. ben bunun için destek vermiyorum.

ben hayatımda hiç yeni başlayan birinin ilk iş olarak slot yükseltmeye çalıştığını görmedim bunun için özür dilerim. illa slot yükselticem diyorsan bu konuda normalde 3 olan slotu nasıl 6 ya yükselttiğim gayet güzel yazıyor önemli olan senin slota koymaya çalıştığın şey. bu konuda slot açma ile ilgili bir eksik yok. senin amacın slot açmak olsa burdan mantığı çözüp açardın, senin amacın oyuna yeni item ekleyip onu o slota koymak. ben bunun için destek vermiyorum.
Son 1 senedir aktif olarak 8'den fazla 2.000 online ve üstü bir çok sunucu açtım, ancak sunucu aralıkları çok sık olduğu için hiç bir zaman kendi filesimi çıkartmam için yeterli süre yoktu ve bu yüzden hazır filesler ile devam ettim. Yeni başlamaktan kastım bu güne kadar kaynak kodlarına girip bakmışlığım yok, nereden başlamaya gelecek olursak zaten bir çok sistemin nasıl ekleneceği sistemi paylaşan kişi tarafından sunuluyor bunu yapmakta her hangi bir sorun yok ancak belirttiğim konuda piyasada bulunan kaynaklar bozuk veya sorunlu ve bu konuda yardım istemiştim. TurkmmoSF fileste zaten var olan tüm slotlar şu an dolu bir durumda ancak ben örnek vermek gerekirse Kahramanlık, Bekçiler ve çikolata tılsımının 3'ünün de aynı anda takılmasını istiyorum ama bunun için yeni slot açmam gerektiği söyleniyor ve dediğim gibi düzgün bir kaynak bulamadım. Sadece sorduğum soruya verdiğin cevabı 20 defa okumama rağmen anlamış değilim, sanırım rastgele yorum yapıyorsun bende bunun için özür dilerim.

123.PNG

Son 1 senedir aktif olarak 8'den fazla 2.000 online ve üstü bir çok sunucu açtım, ancak sunucu aralıkları çok sık olduğu için hiç bir zaman kendi filesimi çıkartmam için yeterli süre yoktu ve bu yüzden hazır filesler ile devam ettim. Yeni başlamaktan kastım bu güne kadar kaynak kodlarına girip bakmışlığım yok, nereden başlamaya gelecek olursak zaten bir çok sistemin nasıl ekleneceği sistemi paylaşan kişi tarafından sunuluyor bunu yapmakta her hangi bir sorun yok ancak belirttiğim konuda piyasada bulunan kaynaklar bozuk veya sorunlu ve bu konuda yardım istemiştim. TurkmmoSF fileste zaten var olan tüm slotlar şu an dolu bir durumda ancak ben örnek vermek gerekirse Kahramanlık, Bekçiler ve çikolata tılsımının 3'ünün de aynı anda takılmasını istiyorum ama bunun için yeni slot açmam gerektiği söyleniyor ve dediğim gibi düzgün bir kaynak bulamadım. Sadece sorduğum soruya verdiğin cevabı 20 defa okumama rağmen anlamış değilim, sanırım rastgele yorum yapıyorsun bende bunun için özür dilerim.

7044 eklentisini görüntüle
verdiğim cevabı herkes anlamıştır fakat senin açtığın 8 tane 2k üstü onlineli swne rağmen 1 kez source yüzü görmemen biraz garibime gitti... slot ayarlama muhabbeti tamamen jpg, dds, tga üzerinden kendine yeni slot yeri açıp pencerenin kullandığı resmi değiştirmenle alakalı bu 1. 2. si olan kod belirleme ise burda ben nasıl 2 yer açıp yanına 3 yer daha koyduysam ve pencere slotlarınıda yer değiştirdiysem sende aynı şekilde önce ayarladığın slotlara denk gelicek şekilde kodları kordine edip ardından oyuna geçicektin. yukarıda yaptığım anlatımı 5 kelimeye dökmüşüm sadece... umarım 8 swnin 8inde de 2k online görmüş gözlerin bu yazdıklarımı görür. sevgilerimle...

verdiğim cevabı herkes anlamıştır fakat senin açtığın 8 tane 2k üstü onlineli swne rağmen 1 kez source yüzü görmemen biraz garibime gitti... slot ayarlama muhabbeti tamamen jpg, dds, tga üzerinden kendine yeni slot yeri açıp pencerenin kullandığı resmi değiştirmenle alakalı bu 1. 2. si olan kod belirleme ise burda ben nasıl 2 yer açıp yanına 3 yer daha koyduysam ve pencere slotlarınıda yer değiştirdiysem sende aynı şekilde önce ayarladığın slotlara denk gelicek şekilde kodları kordine edip ardından oyuna geçicektin. yukarıda yaptığım anlatımı 5 kelimeye dökmüşüm sadece... umarım 8 swnin 8inde de 2k online görmüş gözlerin bu yazdıklarımı görür. sevgilerimle...
Bilmiyorum farkında mısın ama bir çok firma bir çok hali hazırda sorunsuz ve temiz hazır filesler sunuyor, 10 Senedir bu piyasada olup 1 kere source yüzü görmemiş o kadar çok tanıdığım var ki inan sadece garibine gitmez. Discord üzerinden sana zaten envanterimin videosuna kadar atmışlığım var bana burada background görseline slot açmaktan bahsediyorsun. 2 yer açıp 3 yer koymaktan bahsediyorsun ancak koyduğun wear değerleri zaten fileste mevcut olan slotlar ki ben konunun başından beri filesteki slotların hepsinin kullanıldığını ama ek olarak slot açmam gerektiğini, bunun için yeterli kaynak olmadığını ve bu şekilde bir konu paylaşılır ise güzel olacağını savunurken çok değişik ve gereksiz tavırlar sergiliyorsun ki verdiğin kısa kısa cevapları kimsenin anlayacağına inanmıyorum, örneğin filese nasıl yeni slot ekleyebileceğini soran bir kişiye 'slot ayarla burdan kod belirle tamamdır' gibi mantıksız ve bomboş cevaplarından bahsediyorum.

Bilmiyorum farkında mısın ama bir çok firma bir çok hali hazırda sorunsuz ve temiz hazır filesler sunuyor, 10 Senedir bu piyasada olup 1 kere source yüzü görmemiş o kadar çok tanıdığım var ki inan sadece garibine gitmez. Discord üzerinden sana zaten envanterimin videosuna kadar atmışlığım var bana burada background görseline slot açmaktan bahsediyorsun. 2 yer açıp 3 yer koymaktan bahsediyorsun ancak koyduğun wear değerleri zaten fileste mevcut olan slotlar ki ben konunun başından beri filesteki slotların hepsinin kullanıldığını ama ek olarak slot açmam gerektiğini, bunun için yeterli kaynak olmadığını ve bu şekilde bir konu paylaşılır ise güzel olacağını savunurken çok değişik ve gereksiz tavırlar sergiliyorsun ki verdiğin kısa kısa cevapları kimsenin anlayacağına inanmıyorum, örneğin filese nasıl yeni slot ekleyebileceğini soran bir kişiye 'slot ayarla burdan kod belirle tamamdır' gibi mantıksız ve bomboş cevaplarından bahsediyorum.
@melihalbayrak @Denizeri24 @Darklovers az önce ki slot ayarla burdan kod belirle tamamdır yazısından bir şey anladınız mı ?

@burakhangunduz
@DrLegendy
@BrosleyTR

Son düzenleme:
Siz neyi tartışıyorsunuz çözemedim. Slot arttırmak ile slot eklemek aynı şeyler zaten uiscripten sub dds koordinat ayarlanır root içindende yapılması gereken eklemeler yapılır. 3 slot vardır 4. Eklenmek isteniyordur 3. Slotun kodlar kopyala yapıştır çoğaltılıp gereken değişiklik yapılır. Konuda anlatılanda benim demek istediğim zaten ama diğer arkadaş ne anlatmaya çalışıyor hiç anlamadım. Konuda slotların yapısı verilmiş bunu çoğaltarak slot eklenebilir demek istemiş anladığım kadarıyla.

@bqofficial

Örnek veriyorum. RING1 RING2 için bu altta verdiklerimi incelemelisin.
RING gibi TILSIM1 TILSIM2 vs dilediğin ismi yazıp kullanabilirsin fakat client-game ve packta kullandığın type aynı olmalı.
Eklediğin yerlere de dikkat etmelisin. Eğer kostüm penceresine ekleyeceksen SRCde kostüm sistemine dahil edip scriptini ona göre ayarlamalısın.
Eğer envantere ekleyeceksen de Extended sistem ve envanter scriptinde ayarlamalısın.
Verdiğim örneklerdeki konumlar kendi filesime ait o yüzden slotun pozisyonunu nerede açacağını kendin belirlersin.
Ve enum wear numaraları client ve game srcde birbirini sırasıyla takip etmeli.

game/common/length.h/ Enum EwearPositions:
enum EWearPositions
{
    WEAR_BODY,        // 0
    WEAR_HEAD,        // 1
    WEAR_FOOTS,        // 2
    WEAR_WRIST,        // 3
    WEAR_WEAPON,    // 4
    WEAR_NECK,        // 5
    WEAR_EAR,        // 6
    WEAR_UNIQUE1,    // 7
    WEAR_UNIQUE2,    // 8
    WEAR_ARROW,        // 9
    WEAR_SHIELD,    // 10
    WEAR_ABILITY1,  // 11
    WEAR_ABILITY2,  // 12
    WEAR_ABILITY3,  // 13
    WEAR_ABILITY4,  // 14
    WEAR_ABILITY5,  // 15
    WEAR_ABILITY6,  // 16
    WEAR_ABILITY7,  // 17
    WEAR_ABILITY8,  // 18
    WEAR_COSTUME_BODY,    // 19
    WEAR_COSTUME_HAIR,    // 20

#ifdef ENABLE_MOUNT_COSTUME_SYSTEM
    WEAR_COSTUME_MOUNT,//21
#endif
#ifdef ENABLE_ACCE_SYSTEM
    WEAR_COSTUME_ACCE,//22
#endif
#ifdef ENABLE_WEAPON_COSTUME_SYSTEM
    WEAR_COSTUME_WEAPON,//23
#endif
#ifdef __AURA_SYSTEM__
    WEAR_COSTUME_AURA,//24
#endif

WEAR_RING1,//25
    WEAR_RING2,//26
    WEAR_BELT,//27

WEAR_MAX = 32    //
};

game/rsc/item.cpp // int CItem::FindEquipCell(LPCHARACTER ch, int iCandidateCell):
#if !defined(ENABLE_MOUNT_COSTUME_SYSTEM) && !defined(ENABLE_ACCE_SYSTEM)
    else if (GetType() == ITEM_RING)
    {
        if (ch->GetWear(WEAR_RING1))
            return WEAR_RING2;
        else
            return WEAR_RING1;
    }
#endif

ClientSRC /Gamelib/ItemData.h // enum EWearPositions:
        enum EWearPositions
        {
            WEAR_BODY,          // 0
            WEAR_HEAD,          // 1
            WEAR_FOOTS,         // 2
            WEAR_WRIST,         // 3
            WEAR_WEAPON,        // 4
            WEAR_NECK,          // 5
            WEAR_EAR,           // 6
            WEAR_UNIQUE1,       // 7
            WEAR_UNIQUE2,       // 8
            WEAR_ARROW,         // 9
            WEAR_SHIELD,        // 10

WEAR_ABILITY1,  // 11
            WEAR_ABILITY2,  // 12
            WEAR_ABILITY3,  // 13
            WEAR_ABILITY4,  // 14
            WEAR_ABILITY5,  // 15
            WEAR_ABILITY6,  // 16
            WEAR_ABILITY7,  // 17
            WEAR_ABILITY8,  // 18
            WEAR_COSTUME_BODY,    // 19
            WEAR_COSTUME_HAIR,    // 20
#ifdef ENABLE_MOUNT_COSTUME_SYSTEM
            WEAR_COSTUME_MOUNT,//21
#endif
#ifdef ENABLE_ACCE_SYSTEM
            WEAR_COSTUME_ACCE,//22
#endif
#ifdef ENABLE_WEAPON_COSTUME_SYSTEM
            WEAR_COSTUME_WEAPON,// 23
#endif
#ifdef ENABLE_AURA_SYSTEM
            WEAR_COSTUME_AURA,//24
#endif
            WEAR_RING1,//25
            WEAR_RING2,//25
            WEAR_BELT,//27

WEAR_MAX_NUM = 32,
        };

ClientSRC /Userinterface/GameType.h:
#ifdef ENABLE_NEW_EQUIPMENT_SYSTEM
    const DWORD c_New_Equipment_Start = c_Equipment_Start + CItemData::WEAR_RING1;
    const DWORD c_New_Equipment_Count = 3;
    const DWORD c_Equipment_Ring1 = c_Equipment_Start + CItemData::WEAR_RING1;
    const DWORD c_Equipment_Ring2 = c_Equipment_Start + CItemData::WEAR_RING2;
    const DWORD c_Equipment_Belt  = c_Equipment_Start + CItemData::WEAR_BELT;
#endif

Uiscript/costumewindow.py:
                    {

"name" : "Costume_Base",

"type" : "image",

"x" : 13,

"y" : 38,

"image" : uiScriptLocale.LOCALE_UISCRIPT_PATH + "costume/new_costume_bg.jpg",

"children" :

(

{

"name" : "CostumeSlot",

"type" : "slot",

"x" : 3,

"y" : 3,

"width" : 127,

"height" : 188,

"slot" : (

{"index":COSTUME_START_INDEX+0, "x":62, "y":45, "width":32, "height":64},

{"index":COSTUME_START_INDEX+1, "x":62, "y": 9, "width":32, "height":32},

{"index":COSTUME_START_INDEX+2, "x":5, "y":126, "width":32, "height":32},

{"index":COSTUME_START_INDEX+3, "x":70, "y":126, "width":32, "height":32},

{"index":COSTUME_START_INDEX+4, "x":13, "y":13, "width":32, "height":96},

{"index":COSTUME_START_INDEX+5, "x":37, "y":126, "width":32, "height":32},#aura

{"index":item.EQUIPMENT_RING1,     "x":12,    "y":167, "width":32, "height":32},

{"index":item.EQUIPMENT_RING2,     "x":63,    "y":167, "width":32, "height":32},

),

},

),

},

Şuan benim bu paylaştığımda yüzükler envanterde giyilmekte, kostüm için yapmak istersen

C++:
#ifdef ENABLE_NEW_EQUIPMENT_SYSTEM

const DWORD c_New_Equipment_Start = c_Equipment_Start + CItemData::WEAR_RING1;

const DWORD c_New_Equipment_Count = 3;

const DWORD c_Equipment_Ring1 = c_Equipment_Start + CItemData::WEAR_RING1;

const DWORD c_Equipment_Ring2 = c_Equipment_Start + CItemData::WEAR_RING2;

const DWORD c_Equipment_Belt  = c_Equipment_Start + CItemData::WEAR_BELT;

#endif

bu kısımdaki yerleri buradan alıp kostüm sistemine dahil etmeli,

{"index":item.EQUIPMENT_RING1,     "x":12,    "y":167, "width":32, "height":32},

{"index":item.EQUIPMENT_RING2,     "x":63,    "y":167, "width":32, "height":32},

bu kısmı da costum start indexinde sırasına göre ayarlamalısın.

Şuan biraz karmaşık gelebilir fakat mantığını çözersen yapabilirsin.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Siz neyi tartışıyorsunuz çözemedim. Slot arttırmak ile slot eklemek aynı şeyler zaten uiscripten sub dds koordinat ayarlanır root içindende yapılması gereken eklemeler yapılır. 3 slot vardır 4. Eklenmek isteniyordur 3. Slotun kodlar kopyala yapıştır çoğaltılıp gereken değişiklik yapılır. Konuda anlatılanda benim demek istediğim zaten ama diğer arkadaş ne anlatmaya çalışıyor hiç anlamadım. Konuda slotların yapısı verilmiş bunu çoğaltarak slot eklenebilir demek istemiş anladığım kadarıyla.
envanterine slot açmış buraya nasıl item koycsm diyo bende burdan yola çık felan dedim ben anlamadım diyo ama bak melih anlamış helal melih

Geri