Uygulandı: Kod blogu için ufak eklenti önerisi

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

MEKA

Discord: mekaprojects
Site yetkilisi
Süper Moderatör
Premium Üye
Grafiker
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Kod blogu eklerken yanına kopyala butonu olsa çok iyi olur seçmeye ugrasmadan kopyala butonuna basarız eger yapabilirseniz çok büyük avantaj olacaktır uzun kodlar için.

Kod:
Örnek veriyorum bunun sag üstünde bir buton olsa basınca kopyalansa yazı yada seçilse

Çözüm
Forum yazılımımızı güncellediğimiz için bu öneri konusunda istenilen özellik gelmiş oldu. :) Sitemize gelen yeni özelliklere buradan bakabilirsiniz.

Kod bloklarında başka neler değişti?
Artık kod ekleme sayfasında seçtiğiniz dile göre yazdıklarınız renkli gösterecek ve rahatlıkla yazabileceksiniz.
Kod ekleme sayfasında seçtiği dile göre yazdıklarınızı anlık kontrol edecek, yazım hatası varsa bunlar gözükecek. (Mesela python yazarken yanlış tab ayarlandığında kırmızı göstermesi gibi)
İçeriklere eklenen kodlarda eğer dil seçili ise otomatik olarak renklendirilecek.
Tamamını genişlet, tamamını kopyala butonları eklendi.
Kod bloguna başlık ekleme, satırları vurgulama özelliği eklendi.
Forum yazılımının yeni sürümlerinde bu özellik bulunuyor. İlerleyen süreçte sitemizin versiyonunu yükseltebiliriz

Versiyon yükseltmesi kolay bi işlem değil. Belki mevcut bazı eklentiler yeni versiyonda olmayabilir. Sitemizin mevcut teması ile desteklenmeyecek. Zaten bir süredir bu konuyla ilgili çalışma başlatmıştım.

Evet biliyorum bende bazı forum sistemlerini kullandım eklentiler yeni versiyonlarda stabil çalışmayabiliyor

Forum yazılımımızı güncellediğimiz için bu öneri konusunda istenilen özellik gelmiş oldu. :) Sitemize gelen yeni özelliklere buradan bakabilirsiniz.

Kod bloklarında başka neler değişti?
Artık kod ekleme sayfasında seçtiğiniz dile göre yazdıklarınız renkli gösterecek ve rahatlıkla yazabileceksiniz.
Kod ekleme sayfasında seçtiği dile göre yazdıklarınızı anlık kontrol edecek, yazım hatası varsa bunlar gözükecek. (Mesela python yazarken yanlış tab ayarlandığında kırmızı göstermesi gibi)
İçeriklere eklenen kodlarda eğer dil seçili ise otomatik olarak renklendirilecek.
Tamamını genişlet, tamamını kopyala butonları eklendi.
Kod bloguna başlık ekleme, satırları vurgulama özelliği eklendi.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri