Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

IFS

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Mesaj
258
Çözümler
6
Beğeni
214
Puan
779
Ticaret Puanı
0
Madde 39/F-1 ihlal sebebi ile uyarı verilmiştir. Gerekçeli karar https://www.mmotutkunlari.com/konu/iftira-ve-karalama-razuning-adli-kisinin-maskesini-dusurme-zamani.17585/post-88296 yazmaktadır.
Merhaba konu genel anlamda bir şikayet, ve açıklama içermektedir. Aşağıdaki ifadelerimde yer alan ‘‘kişiliksiz olduğuna inandığım, düşündüğüm’’ ifadeleri özgür fikir ve düşünce hakkımı temsil eder bir suçlama yada bir kişinin onur, şeref ve saygınlığına zarar veren niteliği taşımamaktadır.

Kimseye karışmayım, yanıt vermeyim dedikçe bastıkça bastılar sabrımın son noktasına kadar. Son zamanlarda, razuning adıyla bilinen ve kendisinin hakkımda bilgi sahibi olduğunu iddia eden, ancak aslında bırak beni hiç bir şeyi bilemeyen genç ve olgunlaşmamış zihninin kurbanı olan bir kişinin sağda solda yazdığı bazı mesajlarda ortaya attığı iftiralar nedeniyle bu konuyu ele alma gereği duydum. Forum ile bir sorunum yok bilen biliyor ancak bu olgunlaşmamış zihnin bu foruma benimle ilgili yazdığı mesajların bir çoğu, T.C.K 134 ve 136 maddelerince "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'ndan özel hayatın gizliliğine kadar birçok yasal düzenlemeyi ihlal etmektedir. Ayrıca bu durumu bildirmeme rağmen, forum yönetiminin bu duruma sessiz kalması ve "üyelerin ağzını bantlayamayız" şeklindeki ikonik ifadeleri üzerine, durum böyle iken CİMER'e bildirilmiş ve takip edilmektedir.

Yanlış bir anlaşılmayı düzeltmek adına düzenliyorum: Şikayetim ilgili kişiye yöneliktir, forum sayfasından bir şikayetim yok yalnızca şikayetimi değerlendirmediklerini belirterek, şahsın bilgilerinin forum yönetiminden talep edilebileceğini şikayetime konu ettim. Forum sayfasına yönelik bir şikayetim mevcut değil.

Son zamanlarda bir çok mesajı görmezden geliyorum, kimseye karışmamaya ve dışarıda kalmaya çalışıyorum. Ancak bazı durumlar var ki sessizlik bozmanızı gerektirebiliyor. Normalde böyle bir yanıt yazma gereği asla duymazdım fakat gözlemlediğim kadarıyla insanlarımız gördükleri her şeye kolayca inanır hale gelmiş; bu da ülkemizin mevcut durumunu özetler nitelikte. Bu yüzden, adı geçen genç olgunlaşmamış kişinin ifadelerine böyle bir şekilde cevap vermek istedim.

Bu kişiyle olan iletişimim uzun süredir kesik, konuşmalarımız ise genel olarak kısa olmuştur. Discord uygulaması üzerinden uzun zaman önce yazıştığımız sırada benimle, iletişime geçme çabasına karşın, kendisine bilhassa saygısızlık etmeden sürekli olarak nezaketle yaklaştım. Hiçbir zaman onu kırmadım veya incitmedim, yardımsever bir tutum sergiledim. İddia edilen "kimlik hırsızlığı ve diğer suçlamalar" konusunda konunun en sonuna doğru ayrıntılı bir yanıt vereceğim.
"atakansama, atakanfoster yani diğer adıyla razuning olarak kendini tanıtan kişi tarafından şahsıma yönelik hırsızlık iftirası/karalaması" 2022 yılında gerçekleşti ve olayın özeti aslında şöyledir:
Razuning iftira - Konuya dahil mesajın yer aldığı yer burasıdır.
 • O zamanlar daha henüz yeni yeni oluşmaya başlayan ekibimizdeki junior bir 2D Arter'den projemiz için yeni bir logo tasarlaması talebinde bulunmuştuk. Kendisi, internetten bulduğu birkaç vektörü, görseli kullanarak iddia konusuna müteakip paylaşılan şekilde bir logo tasarımı sundu. Bende bu yeni logoyla birlikte bu forumda bir 4K wallpaper paylaştım. 2D Arter'in bana verdiği ifadeye göre bu tasarım kendisine aitti; ancak daha sonra anlaşıldı ki, bu çizim internette daha önceden ücretli/ücretsiz mevcuttu bunu bana söylemekte çekinmiş.
OLAY: İftiracı tarafın ithamındaki logoda yer alan göze benzeyen vektör 2D Arterimiz tarafından
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
web sitesinden telifsiz free vector olarak 1017496947 numaralı iStockPhoto telifsiz non-exclusive lisans numarası kaydı ile temin edilmiş ve 2022-07-11 tarihinde tek bir art/konsept üzerinde kullanılmıştır. Vektör zaten
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
yılında buraya vektörün sahibi tarafından ücretsiz olarak EXC olarak tanımlanmış.
Bunu kendi tarayıcınızdan öğrenmek de fazlasıyla kolay ve basittir;
vector eye of a dragon and beast - illustration, print, emblem design on a black background
tPOwpSZ.png

Yukarı da arama sonuçlarında görüldüğü gibi, vektörün ücretli satıldığı yada ücretsiz dağıtıldığı creative shoplar listelenecektir. Arama türünüze göre sonuçlar farklılık gösterebilir. Vektörün ücretli yada ücretsiz sergilendiği creative shopların kısa bir listesi; 4 ile sınırladım daha fazla aramayla daha fazlasına ulaşılabilir.
Sahne arkasındaki süreç: Bu kişi Discord uygulaması aracılığı ile 08/12/2022 11:26 PM tarihli DM üzerinden ilgili konuyla alakalı olarak ulaştığında, kullandığımız görselin iStockPhoto'dan bizim aksimize telifsiz stok olarak değil de, bir şekilde de olsa 2$ gibi basit bir ücret karşılığında tıpkı kendisi gibi yüzlerce müşterisi olduğu gibi non-exclusive kullanım lisansı olarak bu vektörü Shutterstock'den satın aldığını gördüğümde (bu konuda avukatımız da bilgi verdi, vektör dünya çapında yüzlerce müşteriden fazlasına satılmış) bunun üzerine büyük bir olgunluk göstererek, diğer lisans alan müşterileride göz önünde bulundurarak mütevazı bir şekilde durumu yanlış anlama olarak nitelendirdim ve konuyu uzatmadan, kırıcı davranmadan bir daha asla kullanmayacağımızı belirttim. Ancak bu gösterdiğim olgunluğa rağmen, TCK'nın 134/136 maddelerince iznim olmadan aramızda geçen kişisel konuşmaları habersizce kaydedip, bunu kendini haklı çıkarmak amacıyla halka açık bir forumda 'ifşa' gibi sergileyecek kadar alçak bir tutum sergileyeceğini tahmin etmemiştim. Bu nedenle, aşağıdaki videoda, bu kişiliksiz olduğuna inandığım şahısla olan konuşmamızın tam video kaydı bulunmaktadır. Kayıtta, TCK 134 ve 136 maddelerine uygun olarak, profil fotoğrafları ve özel hayatın gizliliğini ihlal edebilecek unsurlar kısmen gizlenmiş/kesilmiştir.
Ayrıca, TCK 134/136 maddelerine göre habersiz işlem olmaması adına önceden bilgilendiriyorum; özel hayatın gizliliğini ve şirket bilgilerini içeren ekran görüntülerinin discord kullanıcı ismi atakansama isimli şahıs tarafından razuning kullanıcı adıyla mmotutkunlari.com web sitesinde paylaşıldığı bu konuşmanın orijinal kaydı, belgeye ek deliller de eklenerek 13 Mayıs 2024 tarihinde tarafımdan yasal mercilere bildirilmek üzere video kaydına alınmış, CİMER'e sevk edilmiş ve konuyla ilgili tarafımca vekalet verilmiştir.
4umgTEx.png

Söz konusu görüşmenin video kaydı;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

- Şahıs tarafından konuşmalar halka açık şekilde tasvir edildiğinden dolayı mağdur olan taraf olarak video oluşturmamın yasal olarak herhangi bir sorun yaratmadığı avukatımdan teyit edilmiştir.
Şimdi bu tutumsuz arkadaşın bu yazdıklarını da yorumlayalım hadi birlikte; Bak hele biri sahtekar diyor başkalarıda inanıyor aynaya bakmadan : )

G0SlSs9.png


Bir insan herşeyi bilemez zaten bilmesi de beklenmemeli, bilmemek ise ayıp değildir ancak öğrenmemek ve üstüne cahillik etmek küstahlık ve ayıptır. Biz dünya çapında lisans dağıtıyoruz, ancak $2'lık bir lisans sahibi olup burnu bu kadar havaya kalkan bir cahil genci aşağılamak ve ezmek kesinlikle istemezdim, ama kendi düşen ağlamaz. Resimde yer alan 1, 2, ve 3' aşamalarını sırasıyla ifade edelim.

1) Vektörün orijinal lisansı, çizimcisi tarafından dünya çapında non-exclusive (münhasır olmayan kullanım) şeklinde birden fazla kişiye satılmıştır. Bu lisans sadece Shutterstock ile sınırlı kalmayıp, iStock, Adobe, Vecteezy gibi creative shoplar da ayrıca mevcuttur. Bu stoklar ise vektörün sahibi tarafından eklenmiştir gerek ücretli, gerekse ücretsiz.. Vektörün "World Wide Exclusive" yani dünya çapında münhasır tek lisansı bu yaratıcı mağazalara aittir. Bu cahil gencin satın aldığı şey, tıpkı kendisi gibi yüzlerce müşterinin yaptığı gibi, dünya çapında vektörün kullanımına sadece ücretli lisans almaktır. Bu, diğer lisans sahiplerinin vektörü kullanmalarını engellemek veya sınırlamak gibi münhasır hakları tek bir kişiye vermez! Buna rağmen ben nezaketli davranarak vektörü bünyemiz kullanımından çıkardım. Karşılığında gösterilen tutuma ve saygısızlığa bak, hırsızlık ile suçlandık : )

2) Vektör, satın alınmadan veya indirilmeden önce bile web sayfasında edit modunda özelleştirilebilir ve sonrasında satın alınabilir. Ayrıca, creative mağazanın lisans koşullarına bağlı olarak, bu gibi telifsiz vektörler bazı durumlarda ücretsiz olarak da indirilebilir. Bu, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre vektörleri özelleştirip doğrudan kullanmalarını kolaylaştırır.
89K8NgX.png

Adobe tarafından bu ücretsiz seçenek sunulmaktadır. Yine aynı şekilde bizim elemanın aldığı yerde
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
mevcut.
1as3rYm.png

3) İlgili vektörün EPS dosyası yalnızca münhasır olmayan lisanslar için kullanılabilir; vektör dosyasının münhasır lisansında dosya formatı, kısmi lisans şartlarına bağlı olarak PDF, SVG veya AI formatındadır. Münhasır lisanslarda Adobe Illustrator kaynağı/formatı gerekir.

Daha ironik kısmı ise: Kendi paylaştığı resimde yer alan "telifsiz vektör kimliği" ifadesi, bu vektör için herhangi bir ücret ödenmiş olabileceği konusunda şüphe uyandırmak için yeterli. Bu, bahsi geçen cahil arkadaşın gerçekte bu vektör için 2 dolar bile ödemiş olup olmadığını sorgulamama neden oluyor. : )
vDleXqb.png
Devam ediyoruz, daha sonra bu şahsiyetin mütevazı ve olgunluk göstermeme rağmen sağda solda hakkımda yazdığı bazı yazıları görmem/öğrenmem sonrasında, iş inatlaşmaya dönüştü. Benim için zerre kadar bir önemi, değeri ve kalitesi olmayan bu resim parçasının üzerine gitmeye karar verdim.. Bu yüzden, gerektiği takdirde gerekirse $10000 veya daha fazla bir meblağı ödeyerek vektörün münhasır lisansını şirket adına satın almayı ve bunu ücretsiz olarak paylaşma hakkı elde etmeyi düşündüm. Bu konuda Alexey Boychenko (vektör sahibi) ile iletişime geçtim ve ondan bu işlemin mümkün olup olmadığını öğrenmeye çalıştım.
İşte burada, Alexey'in de önceden yazılı onayıyla paylaştığım mail konuşmalarımız var.
ANCAK ÖNCESİNDE;
Aile terbiyesi ve kültürel eğitim almadığı her halinden belli olan bu cahil arkadaşa yazıyorum ki ben öğreteyim;
- Biriyle yaptığın SMS, WhatsApp, Mail, DM (kişisel) konuşmaları ancak bunlarla sınırlı olmayan her türlü özel konuşma KVKK/GDPR (Özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kullanılması) kanunlarına dünya çapında dahildir. Konuşmayı gerçekleştirdiğin karşı tarafın açık rızası ve izni olmadan bunu yasal merciler dışında halka açık bir ortamda paylaşamazsın/kayıt altına alamazsın. Hele hele karşındaki bir şirketse bunu düşünmemelisin bile. Bu hem yasal ve etik değil, hem de küstahlık ve cehaletin başıdır.

Konuya devam edelim: Yukarıda belirttiğim gibi, vektörün dünya çapındaki münhasır lisansı, vektörün kalıcı olarak satıldığı Creative Shop'a ait. Bu nedenle, bu razuning tip gibi yüzlerce lisans satın alanlar olduğundan, lisansın iptali yada kalıcı exclusive lisansı mümkün olmadı ve teklifimle ilgili olarak beklediğim türden olumsuz, fakat olması gereken etik doğru bir yanıt aldım.
zQl5GuY.png


Ortada iddia edildiği gibi bir hırsızlık olmadığı ve bunun kötü niyetli bir iftiranın çirkin bir sonucu olduğu anlaşıldığına göre, kişiliksiz olduğuna inandığım bu şahsın diğer beyanlarına da kısaca cevap vereyim ve bu konuyu burada kapatalım.

3y0zZbP.png

Ego insanı hayatta tutar derler, ama ben hiç bir zaman ego peşinde koşan biri olmadım. Bildiklerimi, sahip olduklarımı paylaşmayı ve yaratıcı fikirleri aktarmayı/paylaşmayı her zaman öncelik olarak tercih ettim. Bunun bir çok örneği paylaştığım içeriklerde, mesajlarda da mevcuttur. Eğer aşağıda yer alan ifadeler bir takım kişilerce hazımsızlığın sembolü olarak ego olarak algılanırsa (ki eminim öyle olacağından) bu onların lüzumsuz görüşüdür ve benim için bir sorun teşkil etmez. Bu konuyu açma nedenimin bir iftirayı temizlemek olduğu ilk bakışta anlaşılmayacak kadar karmaşık değil. Bundan sonra saygı gösterene de göstermeyene de bilmukabele.
ŞAHIS demiş ki; Kendi fikri ve zikri olmayan
1)
Kendi fikrim ve zikrim olduğu için, ESO ve SWTOR, Faxion gibi oyunların geliştirildiği 13 yıllık bir bulut teknolojisinin fikri mülkiyet haklarının devamını temsil ediyor, tam kaynak kodunu geliştirip, bağımsız geliştiricilere yada stüdyolara lisanslayıp lisanslamama kararı veren kendi işimi kurdum. 30 kişiden daha fazla, yabancı ve türk büyük bir ekibi manage ediyorum. Senin yıllardır hazır oyun kodunda sadece birkaç satır kod modifiye ederek, yazılımcılık nutukları attığın hazır yapının aksine, biz oyunumuzu sıfırdan kendi syntax ve programlama teknolojimizle yazdık ve MMORPG olarak Steam’de wishlist launch ettik, San Francisco'da GDC'ye çıkardık, kendi yayıncı şirketimiz ile özgürce anlaşma yaptık. Sen hâlâ forum köşelerinde sürterken, biz Google'dan, Yandex'den, Edge'den YouTube, TikTok, Twitch, Facebook, Kick gibi platformlardan içerik kaldırtma yetkisiyle internet gündemine katkı sağlıyoruz ve oyunumuzun içerik üreticilerine görsel çekiciliğini ve görünürlüğünü arttırmaya hizmet edebilecek videoları üretebilecekleri tam fikri mülkiyet sahipliğinde açık streamer lisansı veriyoruz. Tüm bunları kendi fikrim ve zikrim ile yapıyorum : )

Senin anlayacağın dilden devam edelim birazda; sen ve senin gibi zihniyet sahiplerinin köşe bucak kaçtığı gameforge gibi vasıfsız şirketler sağda solda adımızı karalamak, iş yaptırmamak için tomar parayla yayıncı tutuyor, blog yazdırıyor ve bizde onlara ders veriyoruz. Alayının sesini kestik, tüm iddialarını çürüttük tüm baskı ve iftiraya rağmen özgünlüğümüzü yasal olarak kanıtladık tüm bunları kendi fikrim ve zikrimle yaptım. Şimdi günün sorusuna gelelim: Tüm bunları başaran, eyvallahı olmayan kalem kıran stüdyo iken, peki ya sen? Sen kim oluyorsun ?

2) Kimsenin kimliğini kopyalamama gerek yok, bunu hiç yapmadım ihtiyacım da olmadı biliyor musun? Ama kendin ile karıştırma insanları. Teknoloji liderleri arasında adım, kimliğim ve CV dosyam açık net şekilde duruyor, Lin'e günlük dünya genelinde +1200 kişiden fazlası bakıyor. Sonuç olarak yaptığım iş, şirketim/iştirak şirketlerim, kimliğimde vatandaşı olduğum iki ülkede ortada. Ne açığım olabilir, sen kimsin ki neyi ifşa edeceksin aynaya baktın mı diye sorarlar insana.

3) Kendi fikirlerimle ve vizyonumla, bu 20 yıl boyunca senin destek biletlerine cevap bekleyip taklalar attığın o oyunun ekibini himayemize aldım ve kendi projemde görevler verdim. Bunu tıpkı senin gibi hazmedemeyen o oyunun yayıncısı tüm resmi kanallarımı gizliden gizliye takip ediyor. Senin bizimle aynı kulvarda, sınıfta yarışman mümkün mü? Hangi hayal dünyasındasın? Sen kim oluyorsun ki beni ifşa edeceksin? Ben sessiz duruyorum, kimselere karışmıyorum; diye ne sandın bu durumu?

Kimlik hırsızlığı yaparak başkalarının hayatlarını kendi hayatıymış gibi yaşamak benim tarzım değil, ama bu konulara bu kadar hakim olduğuna göre, sanırım kendini tanımlıyorsun. O yüzden benimle konuşurken daha dikkatli ol, senin yüzünden bir topluluk cehaletten etkilenmesin, yukarıda örnekte olduğu gibi.

Senin gibi henüz harf olmayı bile becerememiş, insan sıfatlarını cümle sanıp yukarıdaki gibi derin anlamlar yükleyip bu kadar kredi vermek de benim hatam. Bu benim kendimi soyutlayamadığım tek kötü huyum maalesef. Fakat bu yazıyı, senin söylediklerine inanıp senin esahtan bir şey konuştuğunu zannedenleri doğru bilgilendirmek amacıyla yazdım. Hadi sana çanak tutacaklar şimdi başka kapıya.

Bu aşamadan sonra iş mahkemeye taşınacak ve sonucu birlikte göreceğiz. Bu benim son mesajım. Herhangi bir cevap yada açıklama ek olarak bu mesajın altına gelmeyecek. Konu kategorisi doğru diye düşünüyorum değilse taşınır. Bundan sonraki yol hukuk.
 
Son düzenleme:
Çözüm
Ana konuda bahsedilen başvuru metninde sitemiz geçtiği ve yönetimle ilgili bir cümle ifadesi geçtiği için doğrunun ortaya çıkması açısından bir takım bilgileri açıklayacağım. Bunlar site kurucusu olarak aldığım insiyatiftir.

Öncelikle tüm sitede yaptığım sorgulamalarda direkt olarak "üyelerin ağzını bantlayamayız" böyle bir cümle geçen ifade yok. Ha geçseydi bile ifade özgürlüğünün ne olduğunu gösteren güzel bir cümle olurdu. Ancak bu cümle bana tanıdık geldi ve bu benim kurabileceğim bir cümle. Yönetim ekibimizle konu üzerinde konuşurken aslında atıf yapılan cümlenin bu olduğunu fark ettim. Ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim yardımcı oldukları için.
Metin2 Oyununu Başka Bir Oyuna Çevirebileceğimiz Kod Yazabilen Yazılımcı...
Ayrıca bu durumu bildirmeme rağmen, forum yönetiminin bu duruma sessiz kalması ve "üyelerin ağzını bantlayamayız" şeklindeki ikonik ifadeleri üzerine, durum böyle iken CİMER'e bildirilmiş ve takip edilmektedir.
Bu cevabı hangi yönetici arkadaş vermişse doğruyu söylemiş. İnternet camiasında, yerli veya yabancı fark etmeksizin neredeyse BÜTÜN web sitelerinde insanlar birbirilerini eleştirip, haklı veya haksız ithamlarda bulunuyor. Hatta bazı üyeler eleştiriyi bile kabullenmekte zorlanıp bu tür şikayetlerde bulunuyor. Bahsettiğiniz kişisel veri ihlali durumu MMOTutkunları'nı doğrudan etkilememektedir. Çünkü yayınlanan veri, MMOTutkunları bünyesine ait olmayıp Discord Inc. aittir. Yani eğer yayınlanan veri, sitemiz üzerinden özel mesaj yoluyla vb. gerçekleşmiş ve yayınlanmış olsaydı bu tamamen bizi sorumlu kılardı. Dolayısıyla, harici platformlar üzerindeki verileri işleme gibi bir şansımız zaten bulunmuyor. Söz konusu olan veri ihlali, sitemiz de dahil olmak üzere belki de birden fazla yerde yayınlanmış olabilir, dolayısıyla konunun en önemli muhattabı ihlali gerçekleştiren kişidir.

Şayet; eğer bunun aksi bir durum söz konusu ise açılan davaya; yönetim ekibi adına aynı ihlali gerçekleştirmiş olduğunuz bu mesajın da dahil edilmesini talep ediyorum. (Mesajdaki olay veya olaylar örgüsü bizleri ilgilendirmemektedir.)
Sanii K Envanter Sistemi

Son olarak, konuyla bağlantısı olmayan kişiler konuya yorum yapmasın lütfen. Yapılan yorumlar silinmiştir.
 
Ya da senin cevap alma vaktin geldi tayfuncuğum eve geçiyorum senin için uzun bir mesaj yazacağım ek olarak aramızda bir ticaret gerçekleşmedi neden konu ticarette? Drama yaratılmak isteniyorsa hay hay Ege'nin kimlik bilgilerini ifşa edişin Manisa bilgilerini verişin ve bana çok eski bir zamandaki dmleri dahil her birini yayınlama vakti canımız mı sıkıldı Atakan dramaya girmiyor dediniz ben tatildeyken drama patlatmaya çalışmak :) benim hayatım Metin2 değil. Benim gerçekten güzel bir hayatım var ben Metin2 yi hobi olarak yapıyorum mester he bu ha gibi saçma sapan şeylerim yok kadir ayyaş konusu da geliyor kaç Sedat Peker'in geldi beni cimere vermişsin Türkiye ye döndüğümde cimerle görüşeceğim eğer hakkımda bir tane bir şey yoksa kaç tayfun RUN
 
Merhabalar,
Yavaş yavaş yazayım
""Kimseye karışmayım, yanıt vermeyim dedikçe bastıkça bastılar sabrımın son noktasına kadar. Son zamanlarda, razuning adıyla bilinen ve kendisinin hakkımda bilgi sahibi olduğunu iddia eden, ancak aslında bırak beni hiç bir şeyi bilemeyen genç ve olgunlaşmamış zihninin kurbanı olan bir kişinin sağda solda yazdığı bazı mesajlarda ortaya attığı iftiralar nedeniyle bu konuyu ele alma gereği duydum. Forum ile bir sorunum yok bilen biliyor ancak bu olgunlaşmamış zihnin bu foruma benimle ilgili yazdığı mesajların bir çoğu, T.C.K 134 ve 136 maddelerince "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'ndan özel hayatın gizliliğine kadar birçok yasal düzenlemeyi ihlal etmektedir. Ayrıca bu durumu bildirmeme rağmen, forum yönetiminin bu duruma sessiz kalması ve "üyelerin ağzını bantlayamayız" şeklindeki ikonik ifadeleri üzerine, durum böyle iken CİMER'e bildirilmiş ve takip edilmektedir."""

Aynen inandık başka masal? beni cimere vermişsin yüce devlet panelci olduğunu duyunca napar acep??

""
 • O zamanlar daha henüz yeni yeni oluşmaya başlayan ekibimizdeki junior bir 2D Arter'den projemiz için yeni bir logo tasarlaması talebinde bulunmuştuk. Kendisi, internetten bulduğu birkaç vektörü, görseli kullanarak iddia konusuna müteakip paylaşılan şekilde bir logo tasarımı sundu. Bende bu yeni logoyla birlikte bu forumda bir 4K wallpaper paylaştım. 2D Arter'in bana verdiği ifadeye göre bu tasarım kendisine aitti; ancak daha sonra anlaşıldı ki, bu çizim internette daha önceden ücretli/ücretsiz mevcuttu bunu bana söylemekte çekinmiş.

  ""

  ğğğğğğğğğğğğğğğ diyorum kocaman aynen knk çekindim PARA ÖDEDİĞİM DOSYALAR İÇİN ÇEKİNDM KNK XD

  1715791207154.png


  BU DOSYA BAHSETTİĞİMİZ LOGONUN BİRDEN FAZLA ORJİNAL HALİ
seni̇n i̇çi̇n dosyalari ekleri̇m knk xd

bi̇r uzun mesaj ardindan ssleri̇ okuyun

şu cami̇ada çok i̇nsanla konuştum arkadaş oldum sonradan bana kurulan i̇nsanlarla bi̇le arayı düzeltti̇m. ben ne dolandırıcıyım ne başka bi̇r şey tayfun bak yoluna i̇nsanlari mani̇püle etmeye çalışma herkes bu forumda ne olduğunu bi̇li̇yor i̇ki̇ türkçe bi̇r şey yapayim bi̇raz hıyar keseyi̇m ünlü olayim kafasi yok bu ssler çok bi̇le ha beni̇ verdi̇n ci̇mere ver vermesen zaten sahte ve yaniltici bi̇lgi̇ kullanmaktan ben veri̇cem para verdi̇ği̇m şey li̇sansli bi̇r logodur ve beni̇m gi̇bi̇ satin alan herkes o logonun i̇zi̇nsi̇z kullaniminda şi̇kayet edebi̇li̇r ben gi̇tti̇m satin aldim ben ejderleri̇ seven bi̇ri̇yi̇m ve logo hoşuma gi̇tti̇ hatta ona benzer bi̇r kaç logo aldim. yok oymuş buymuş mani̇püle etme logo eki̇bi̇n yoktu bunu facebooktaki̇ hesabimda gördüğünü söyledi̇n kendi̇n söyledi̇n mesajlarida si̇lmi̇şsi̇n aferi̇n sana oradan alinmiş dedi̇n dedi̇n bunu i̇nkar etme hadi̇ kardeşi̇m bak yoluna beni̇ bi̇len bi̇li̇yor çokta umrumda deği̇lsi̇n1715791762759.png
1715791648061.png


1715791694718.png


1715791615853.png


1715791724583.png


1715791530513.png

1715791490496.png


1715791509783.png
 

Dosya Eklentileri

 • 1715791677226.png
  1715791677226.png
  136 KB · Gösterim: 28
bu konu hakkında yeterince bilgi verdim benden bu kadar ben kıbrıstayım tatildeyim hayatının 32 yılını boş geçirmiş birisiyle muhattap değilim. git ne yapıyorsan yap kanıt sundum hadi işine yetkililer niye bu konuyu açık tutuyor anlamadım kapatılırsa sevinirim iyi forumlar :) @hasanmacit
 
Ruhsal problemin var senin gerçekten, ailene sabır diliyorum. Yani hala konuşmak ve sorunları çözmeye çalışmak yerine boş gevezelik etmekte, kanunları çiğnemekte ısrar ediyorsun? Hala özel konuşmaları atmaya devam ediyorsun, yazık gerçekten ruhsal sıkıntıların var senin. Ticaret bölümünde konu ben açmadım, konu bu sabahtan beri birçok kez taşındı. Ayrıca sen kimsin ki seninle ticaret yapılsın? Benimle başa çıkabileceğine gerçekten inanıyor musun : ) Kimsenin amacı drama yapmak da değil, ben senin sahte vektör lisansını ortaya çıkardım, gidip Alexey ile görüş bakalım hani iletişimin varmış ya bu duruma sen getirdin rahat duramadın. Bana hakaret ettin, iftira attın, karaladın ve cevabını aldın. Şimdi saldıracak başka yollar arıyorsun, devam et bakalım nereye kadar gidebileceksin. Sana katılıyorum evet. Kick'te gerçekten güzel bir hayatın var,
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
çok güzel hayat hakikatten : ) Sorgulat bakalım sen kimsin de sana bilgi verecekler sorgulat bakalım ergen genç. : )

Bu arada, yukarıda ne anlatıyorsun sen? : ) Okumayı öğren önce delikanlı. Düştüğün durum içler acısı sana gerçekten acıyorum. Ege konusunda açıklayım madem daha fazla yerin dibine girmeyi istiyorsun sorun değil.

TIpkı senin gibi geçmişte kendisinden şikayetçi oldum, psikolojik sorunlar yaşamasından kaynaklı ailesinden Tarık bey ile anlaşma sürecinde hareket edildi. Ege'ye ait tüm Discord, sosyal medya hesapları bana ailesi tarafından mesajları silmem için verildi : ) Mahkeme tutanaklarında şahsa ve ailesine ait bilgilere sahibiz. Yukarıda yazdığım basit sıradan bir konu yüzünden konu kapatılması konusunda yalvarıyorsun, az daha devam edersem rezil olup sürüneceksin. Panel manel nedir gerçekten bilmiyorum ama git belanı benden bulma hakikatten ergen seni.
 
Son düzenleme:
bu konu hakkında yeterince bilgi verdim benden bu kadar ben kıbrıstayım tatildeyim hayatının 32 yılını boş geçirmiş birisiyle muhattap değilim. git ne yapıyorsan yap kanıt sundum hadi işine yetkililer niye bu konuyu açık tutuyor anlamadım kapatılırsa sevinirim iyi forumlar :) @hasanmacit
Şikayet konularında tarafların kendilerini savunması adına her iki tarafa da söz hakkı verildiği için konu kapatılmadı. Ancak buradaki şikayet, "forum içi" bir olayı kapsamadığı için tarafların birinin veya ikisinin konuşmayı tamamen sonlandırması durumunda konu kapatılabilir.
 

IFS abicim hadi yoluna bak cimere vermişsin madem cimerden haber bekle ama türkiyeye döndüğümde cimerle görüştüğümde konuşuruz :)


Asıl kullandığım hesap bu. Bu sslere cevap ver ben sana daha cevap vermeyeceğim. tatildeyim hadi sen egeye yaz uydur elementlerini yay knk xd​

Şikayet konularında tarafların kendilerini savunması adına her iki tarafa da söz hakkı verildiği için konu kapatılmadı. Ancak buradaki şikayet, "forum içi" bir olayı kapsamadığı için tarafların birinin veya ikisinin konuşmayı tamamen sonlandırması durumunda konu kapatılabilir.
ben bu kişiyle muhattap olmak istemiyorum şuan 19'u türkiyeye döneceğim kitlensin.
 
Şikayet konularında tarafların kendilerini savunması adına her iki tarafa da söz hakkı verildiği için konu kapatılmadı. Ancak buradaki şikayet, "forum içi" bir olayı kapsamadığı için tarafların birinin veya ikisinin konuşmayı tamamen sonlandırması durumunda konu kapatılabilir.
Açık kalabilir konu ben mahkeme sonuçlarını da bir kaç aya sonuçlanması durumunda bu konu altından paylaşacağım zaten. Şikayetim üzre ısrarla yeniden özel konuşmaları paylaştı, akıllanmak yerine ısrar ile ergenliğe devam ediyor : ) Sorun yok bakalım devam etsin sorun değil ergen genç. Paşa paşa o mesajları silecek, paşa paşa gelip özür dileyecek bende o şekilde bu şikayetten ve konudan vazgeçeceğim. Bunun dışında şikayetim de ciddi ve bu konunun aktif kalması taraftarıyım. Teşekkürler zaman ayıran herkese.
 
Merhaba öncelikle tek tek iddalara ve yazdığı cümlelere cevap vermeye geldim ardından kartlarımı kırıp oynama karar verdim :)

BAŞLAYALIM

1. CİMER MEVZUSU.

1716119440323.png


Ben 24 yaşında İzmir Buca ŞİRİNYER'de yaşayan birisiyim. Hayatımda bir çok alanda bulundum iş yaptım yedim içtim eğlendim ve tatmam gerekenleri tattım ve tatmaya devam ediyorum. Sen bilmem 38 bilmem 40 artık kaçsın orasını Allah bilir bu yaşına kadar eziklenerek hayatında kıyıda köşede bulunmuşsun bu yüzden sanal profilinde atıp tutmayı seven karaktere sahipsin. Karakter hırsızı bir adamsın. Sen 2014'lerde Metin2 TR Orjinalde lonca arkadaşlarını dolandırmış insansın Suran vardı tayfuncuğum hatırlatayım eski adında "teatone" ya da "TyphoonFlowers" bir iki eski lonca arkadaşınla iletişim sahibiyim çok zorlarsan onları bu foruma getiririm. Cimere verdiğini söylemişsin bir iki avukat arkadaşıma bunu illetiğinde koskoca adamlar bana random atarak "cimere böyle başvuru yapamazsın şirketsen kendin gidip avukat aracılığı ile dava açarsın cimere yollasan bile ciddiyete almaz madem kişisel konuşmaları yaymaktan seni şikayet etmiş neden dava açamıyor kocaman şirket sahibiymiş sözde" diyerek random attılar bugün pazar alo cimer 150 aktif değil aradım ama yarın pazartesi arayıp bu konuya ek güncelleme vereceğim :) bakalım şikayet edildik mi :))

1716122809075.png


2. LOGO ÇALINMASI VE BENİM LİSANSLI DİYE UYARIP KENDİSİNİN GERİ ADIM ATMASI.

Bu konu nereden patladı? Bu konunun başlangıcı nedir? Bu arkadaş neden bu konuda yalan söylediğimi sözde satın almadığımı bunu "free" sitelerden aldığımı beyan etmekte? Manipüleyi kullanmaya çalışmak ah tayfun ah çok yanlış şeyler bunlar sen o güzel uzun cümleleri yazsanda ipini çekecek benim abicim yapma dedim sana bak yoluna dedim dinlemedin hadi gelin size başlangıcı anlatayım.

EN ESKİ VE EN UYGUN OLAN KONUŞMALARDAN BAŞLAYALIM.

Konun başlangıcı buradadır.

1716121284989.png


Ben bu konuda paylaştığı wallpaperi görünce aa ne güzel dedim ama gözlerinizi kısarak baktığınızda "SATIN ALDIĞIM" logoyu kullanmış. şimdi arkadaşlar standart bir logo dahil olsa shutterstock size diyor ki "ağa bizim güvencemizdesin" "
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
" gidip inceleyin :)

Sizin için bir video ekledim :)


1716121767193.png


2. Konuşmaları değiştirme manipüle etme ve kuyruk acısı :)


ah tayfun ah yine kurbağa gibi bir bacağın eksik düştün yerlere arkadaş konuşmaları düzenle yapıp foruma koymuş en eski ss ve konuşmalar bende var hadi kanıt vakti :)

Manipüle edip konuda yayınladığı konuşma :) Soldaki Orjinal en eski hali sağdaki ise bir kaç gün önce düzenlenip yayınlanmış hali :)

kişinin amacı tamamen yediği eliştiri ve ağlaklıdır. Kişi kendi egosuna yediremeyip bunu yapmaktadır. Kişinin niyetleri düzgün değil niyeti kötülüktür. Kişi kendi yaptığı hataları kabul etmemektedir.

1716122546784.png


3. AÇILAN KONUDA'Kİ ETİKETLER VE YAYINCILIĞIM :)

1716122690272.png


Atakanfoster benim yayıncı ismimdir. "ESKİ" Yayıncı ismimdir. Burası mmorpg forumlarından biri. Ben ne zaman konuya atakanfoster olarak giriş yaptım? "RAZUNING" Olarak giriş yaptım. Özel hayat gizliliği konusunda en başta yazdım yarın arayacağım konu hakkında bilgi alalım bakalım. Sahte lisans? video kaydı açıp gösterdim satın almışım ve lisansını bana "SHUTTERSTOCK" Vermiş :). Dijital iftira hmm 4 konuda bundan bahsedeceğim :) bir daha bir konu açarken kullandığım ismi al yayıncılığım seni ilgilendirmez. Ben "Kick" platformunda troll yapar twitch'de sohbet muhabbet eder eğlenceme bakarım çok şükür kazancım var ki kıbrıstaydım :) @Mavi Ruh kendisi yayınlarıma gelen dostlarımdan biridir ona soralım bakalım konseptim tamamen nedir veya burayla bağlantısı var mı?


4. KİŞİNİN GEÇMİŞ ESKİ OLAYLARI YAŞATTIKLARI,HAKARETLERİ VE MANİPÜLETİF YANLARI

Bu arkadaş diğer forumda kadir ayyaşla kavgaları olmuştur yok o benim yok o şu benim bilmem ne benim aslında ikisinin de değildi :)

WAREZ DOSYALAR ÜZERİNDEN HAK İDDİA EDİP KADİR AYYAŞI ÇILDIRTMIŞTI O zamanlar kadiri savunduğum için dmden bana laflarına bakalım. Bir de kendisini eski gameforge çalışanı olarak tanıtıyordu herkese :) hatta METİN2.TC'Yİ KENDİSİ KAPATTIRDIĞINI SÖYLÜYORDU :)

HATTA EN BAŞTA EN ESKİ SS'İ KOYALIM SONRA GÜNCEL ÇEKİLMİŞ SSLERİ ALTA PAYLAŞALIM MALUM BUNA İFTİRA DER

1716123321653.png


1716123289756.png


1716123261927.png1716123172404.png


1716123181776.png1716123162261.png


ARKADAŞ GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ YILLARCA KİMLİK DEĞİŞTİRİP DURUYOR İNANILMAZ BİR KİMLİK DEĞİŞİMİ İNANILMAZ YETKİLER VE İNANILMAZ KABUL ETMEDİĞİ KİŞİLİKLER :)

Beni istediğin şekilde dava et abisi :) hiç sorun yok korkmam ağlamam üzülmem hadi dava aç bana yoksa seni rezil etmekten öteye gitmeyeceğim :) Bu konuya ne yazarsan yaz @IFS SENİ KAALE ALMAYACAĞIM SANA CEVABINI VERDİM DAVA YOLUYLA BENİMLE KONUŞ YOKSA ELİNİ YALAYACAKSIN. KONUYU HERKESE AÇIYORUM HERKES YORUM YAPSIN TAYFUNUN YAN ÇARLARI HARİÇ XD @Dr Livesey seni özellikle konuya davet ediyorum egecim anlat sana ne olduğunu :)


 
Konu içeriği, sahibi tarafından herkese yönelik bir şekilde açıldığı için taraflar haricinde de konuya yorum yapabilirsiniz.

İstediğiniz gibi konuşup tartışabilirsiniz, ancak genel ve ön bir uyarı olarak; hakaret gibi söylemlerden uzak durunuz. Aksi halde hesabınız hakkında işlem yapılır.

Bir önceki açılan konuda tanınan haklar bu konu için de geçerlidir, eğer taraflardan biri veya ikisi konuşmayı sürdürmek istemezse konu kapatılır. Sebebi ise, konu içeriğinin forum içiyle bir bağlantısı olmamasıdır.
Şu an için her iki tarafın da söz hakkı bulunduğu için konu açık konumdadır.
 
ben tayfunu sevmem zaten. denecek çok bir şey yok. korayın gerçeğiyle sahtesini ayırt edemeyen insana ne diyebilirim ki :D bide söyledim diye çalıştığımız ekipten beni attırmalar, arkamdan fingo ile çevirdiği işler felan. bu kadar yazıya değecek biri değil. 3 yıldır magic to master açmaya çalışan, insanlara dağın tepesinden bakan, destekçisi olmadığı için sürekli yan hesaplarla destekleyen birisidir kendisi. kanıtı olmayan hiçbir şey söylemedim. itiraz ederse kanıt getirebilirim.
 
ben tayfunu sevmem zaten. denecek çok bir şey yok. korayın gerçeğiyle sahtesini ayırt edemeyen insana ne diyebilirim ki :D bide söyledim diye çalıştığımız ekipten beni attırmalar, arkamdan fingo ile çevirdiği işler felan. bu kadar yazıya değecek biri değil. 3 yıldır magic to master açmaya çalışan, insanlara dağın tepesinden bakan, destekçisi olmadığı için sürekli yan hesaplarla destekleyen birisidir kendisi. kanıtı olmayan hiçbir şey söylemedim. itiraz ederse kanıt getirebilirim.
İnstagram hesabından başka biriymiş gibi derindarbeye yazdığı yorumu hatırlıyor musun, birde a1 türkçesini bırakıp 15 yaşında ki ergen gibi konuşmaya çalışmış :s17:
 
ben tayfunu sevmem zaten. denecek çok bir şey yok. korayın gerçeğiyle sahtesini ayırt edemeyen insana ne diyebilirim ki :D bide söyledim diye çalıştığımız ekipten beni attırmalar, arkamdan fingo ile çevirdiği işler felan. bu kadar yazıya değecek biri değil. 3 yıldır magic to master açmaya çalışan, insanlara dağın tepesinden bakan, destekçisi olmadığı için sürekli yan hesaplarla destekleyen birisidir kendisi. kanıtı olmayan hiçbir şey söylemedim. itiraz ederse kanıt getirebilirim.

İnstagram hesabından başka biriymiş gibi derindarbeye yazdığı yorumu hatırlıyor musun, birde a1 türkçesini bırakıp 15 yaşında ki ergen gibi konuşmaya çalışmış :s17:
Lütfen öyle şeyler demeyin üzülür yarın diğer gün sizin hakkınızda manipüle edici şeyler yapar bak bende üzülürüm hüüüü :(((
 
Ah, devam ediyorsun öyle mi? Sana insan suretinde yaklaşıp konuyu açmıştım, hem orada hem burada aynı şeyi söylüyorum: Sana yazık olduğunu düşünüyorum. Elbette birbirinizi destekleyeceksiniz, ne de olsa tencere yuvarlanmış kapak bulmuş! O halde, çanağı elinde tutan herkesi toplayın : ) Bir de bana meydan okuyan bu arkadaşa bak; ayna karşısında bile kendine bakmamış. Gel bakalım buraya : ) Cahilsin anladım ama en azından bu kadar belli etmeseydin keşke.

Şu ‘‘random atan’’ avukat kim bilmiyorum ama ya gerçekten avukat değil ya da bu ülke, onun gibi hukuk anlayışına sahip kişiler yüzünden bu durumda. Paylaştığım resim, tarayıcı çıktımdır. Konu "Kişisel verilerin korunması" ile ilgili olduğu için oldukça özel. Dava açsam, şirket avukatına veririm, senin sürünmen zor olmaz. Merak etme, cimer ile sınırlı kalsın azcık kafana vursunlar adam ol istemiştim ama madem kaşınıyorsun o halde yakında şirket adına dava kağıdını da alacaksın, çünkü belli ki uslanmaya niyetin yok. Açtığın bu konu bana daha da yardımcı oldu.

Sana lisansın yok demedim, bu lisansı Shutterstock sana satmış. Ancak bu lisansı web sitelerinde bedava da edinebilirsin, bunu açıklamaya çalışıyordum. Yani, dünya çapında münhasır olmayan lisansın var diye başkalarına aynı vektörü kullanım kısıtlaması koyamazsın. Discord konuşmasında geçen yanlışları detaylandırdım. Ama anlamak için biraz kapasite gerek, dedim ya, cahilsin. Okumayı geçtim, yazdıklarını anlamaktan bile acizsin. Sağda solda sadece efeleniyorsun.

Ben bu konuda paylaştığı wallpaperi görünce aa ne güzel dedim ama gözlerinizi kısarak baktığınızda "SATIN ALDIĞIM" logoyu kullanmış. şimdi arkadaşlar standart bir logo dahil olsa shutterstock size diyor ki "ağa bizim güvencemizdesin" "
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
" gidip inceleyin :)
Gerçekten samimi olarak söylüyorum, cahil ve ergenlerle çok karşılaştım ama senin gibi bir örnek ilk defa gördüm. Paylaştığım konuda, Shutterstock gibi bu vektörü ücretsiz olarak lisanslayan birçok web sitesi var. Senin çocuk aklınla anlamak zor geliyor olmalı. : )

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Shutterstock kullanıcı sözleşmesini önüme sürüyorsun ama okuma ve anlama sorunları yaşadığından bu kısımları görmezden geliyorsun. İşte, kendi ayağına kendin sıkıyorsun, çocuk.. Bundan bahsediyorum sana. Bu lisans sadece sana özel değil; buradan ücretli olarak satın alan herkes için geçerli. Bu kullanıcı sözleşmesi Shutterstock'a ait ancak bunun gibi bir çok kullanım sözleşmesini ücretsiz lisanslayan yukarıdaki web siteleride var.. Üstelik, yukarıda bahsedilen web sitelerinde bu vektörün gerçek yaratıcısı tarafından BİZZAT KENDİSİ TARAFINDAN ücretsiz bir seçenek olarak da lisanslanmış. Anlamıyorsun, farkındayım, anlamayla ilgili ciddi bir sorunun var.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
. Senin bu kıytırık vektörünü Adobe ücretsiz olarak da lisanslama imkanı veriyor. İşte bunu anlatmaya çalışıyorum, yoksa banane senin iki dolarlık lisansından. : )
1716128604398.png


Münhasır lisans konusunda anlaşılan biraz eğitim vermem gerekiyor gibi. Münhasır lisans, yalnızca belirli bir kişi veya kuruluşa özgü haklar tanır; bu haklar başka hiç kimse tarafından kullanılamaz. Senin deyiminle, bu tip bir lisans için cesaret ve korkusuzluk gerekiyor, sığıntı olmamalısın, yani benim gibi olmalısın. İşte örneğin, Colorado yargı yetkisinde, oyun yayıncılığı için Singapur'a bir lisans anlaşması imzalatmışım. Bu, senin anlayacağın dilde tercüme etmek gerekirse; benim oyunun sahibi olduğumu ve tıpkı Webzen'in GF'yi yayıncı olarak işe alması gibi, benim de başka bir şirketi işe almamı ifade ediyor. Anladın mı şimdi? Daha doğrusu anlayabildin mi artık lütfen evet de : )

x1gZHkU.png

Sz7UWeH.png

hnUjJ7S.png


Anladığını düşünmediğim için, sözlerimi tekrar yazıyorum, bu kez anlayacağın bir dilde; "münhasır lisans" nedir biliyor musun, aslan parçası? Bu, senin asla erişemeyeceğin bir seviye, senin de dediğin gibi, çok yüksek bir mertebe demek. İşte bu yüzden, senin gibiler başta olmak üzere, etrafım düşmanlarla dolu. Sizlerin ulaşamadığı her şeye saldırmanız, adeta genetik bir özellik. Ülkemizin içler acısı durumu da, işte bu zihniyet yüzünden.

4) Şahıs diyor ki:; Manipüle edip konuda yayınladığı konuşma :) Soldaki Orjinal en eski hali sağdaki ise bir kaç gün önce düzenlenip yayınlanmış hali :)
Manipülasyon iddiasını ileri sürüyorsun, ama unutma ki bu tür taktikler, karakter problemi olan insanların işidir. Bu mesaj birkaç gün önce düzenlenmedi, tam da seninle konuştuğumuz gün düzenlendi. Ben senin gibi resimlerle değil, videolarla ifade ediyorum kendimi. İşte kanıtı da burada, gözlerinle gör
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Şahsın kendi mesajından alıntı;
1716129025590.png

Yaptığın yanlışı tekrar hatırlatıyorum ve işte senin iki dolarlık lisansının gerçek sahibi Alexey ile olan konuşmanın bir çıktısı daha burada. Dikkatle incelemeni öneririm. Ne olur eğer İngilizce bilmiyorsan basitçe bilmiyorum de sesli video çekeyim senin için.

İşte burada, Alexey'in de önceden yazılı onayıyla paylaştığım mail konuşmalarımız var.
ANCAK ÖNCESİNDE;
Aile terbiyesi ve kültürel eğitim almadığı her halinden belli olan bu cahil arkadaşa yazıyorum ki ben öğreteyim;
- Biriyle yaptığın SMS, WhatsApp, Mail, DM (kişisel) konuşmaları ancak bunlarla sınırlı olmayan her türlü özel konuşma KVKK/GDPR (Özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kullanılması) kanunlarına dünya çapında dahildir. Konuşmayı gerçekleştirdiğin karşı tarafın açık rızası ve izni olmadan bunu yasal merciler dışında halka açık bir ortamda paylaşamazsın/kayıt altına alamazsın. Hele hele karşındaki bir şirketse bunu düşünmemelisin bile. Bu hem yasal ve etik değil, hem de küstahlık ve cehaletin başıdır.

Konuya devam edelim: Yukarıda belirttiğim gibi, vektörün dünya çapındaki münhasır lisansı, vektörün kalıcı olarak satıldığı Creative Shop'a ait. Bu nedenle, bu razuning tip gibi yüzlerce lisans satın alanlar olduğundan, lisansın iptali yada kalıcı exclusive lisansı mümkün olmadı ve teklifimle ilgili olarak beklediğim türden olumsuz, fakat olması gereken etik doğru bir yanıt aldım.
zQl5GuY.png


Bu arkadaş diğer forumda kadir ayyaşla kavgaları olmuştur yok o benim yok o şu benim bilmem ne benim aslında ikisinin de değildi :)
2009 yılında başlayan mester projesi, Metin2'nin 34k kaynak kodu üzerine inşa edilmiştir. 34k kaynak koduna sahip olan ender insanlardan biriyim. Proje, 2012 yılında BAŞKA BİR OYUN OLMAK üzere alfa aşamasına geçmiş olup, o günden itibaren tüm görsel, işitsel ve yazılı sanat medyasının gerçek sahibi olarak şuanki proje kayıtlıdır. Ayrıca bir bilgi daha; Metin2'nin kaynak kodlarının 2013 yılında sızdırılmasına rağmen, bizim proje zaten 2009'da başlamıştı. Bu da demek oluyor ki kaynak kod sızdırılmadan önce oyun tasarlanmıştı : ) Şu an itibarıyla bu oyun, baştan sona bizim tarafımızdan yeniden yazılmış olup, benzerlerinden tamamen yazılı görsel ve işitsel olarak tamamen farklıdır. Üstelik, yasal güce de sahibiz; dolayısıyla oyun içeriği ulusal yasalara göre bize ait. Sağda solda laf ebeliği yapmanın bir anlamı yok. Senin gibi yapanlarda tek tek cevabını yasal olarak alıyor zaten basta kadir olmak üzere nasıl mı? Aşağıyı oku bakalım : )

Diğer bir konuya gelirsek, 2022'de söz konusu kişi Türk Patent'e bizim projenin markası için başvurdu ancak avukatım bu başvuruyu figüratif benzerlik ve telif hakları nedeniyle reddettirdi üzerine kendi imzamla karşı bildirimde bulundum ve marka şu anda resmi olarak bize ait. Kayıtlara geçsin diye söylüyorum : )
Şahsın kaydetmeye çalıştığı marka:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

(
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
) ile belge detaylarına ulaşılabilir.
Bu ise orijinal kayıtlı marka:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.


Kanıt sunmaksa mesele sunarız.

Son olarak paylaştığın gibi bir Skype hesabı bana ait değil, bu skype hesabının Discord konuşmalarında da senden sorgulamasını yaptım ve o zaman da bir şey çıkmadı. Bunu sende kabul ettin ve sesli konuşma yapılmıştı : )) Onları göstermeye yüreğin yetmiyor mu yoksa dur ben göstereyim o halde. Aaah bir saniye, belki de ses kayıtları arşivimdedir ? : )))
1716129469871.png


Bu arada bil diye söylüyorum; Benim mesajlarım asla silinmez, geçmiş tüm konuşmalar Discord hesabımda saklanır. Gerekli olursa hepsini çıkarabileceğimden emin olabilirsin;
1716131913988.png


Madem bu tartışmalar Skype hesapları üzerinden yaşandı, 2011'den beri aktif olarak kullandığım tek Skype hesabımda gelin canlı bir kontrol yapalım. Ben, konuştuğum her konuyu açıkça konuşan, konuşmadığım şeyler hakkında ise susan biriyim. Senden zaman zaman ricada bulunmuş olabilirim, bunu inkar etmem. Ancak benimle yapmadığın bir konuşma üzerine ahkam kesemezsin. İşte kanıtı burada
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.


gameforge ile çalıştığım yönündeki iddialar kesinlikle doğru değil. Karaktersiz bir şirketle çalışacak kadar düşeceğimi mi düşündün? Bu, ancak senin gibilerin başarabileceği bir şey olurdu. Eğer oradan kimleri tanıdığımı sorarsan, tanıdığım herkesi sıralayabilirim, çekinmem.

pFkG4HG.png

gameforge ile zerre kadar bağlantım yok, olmaz da. Oradan ayrılan ekip ile olan iletişimim ve dostluğum dışında hiçbir ilişkim bulunmuyor. Ha, Webzen'den bahsedecek olursan, o şirket de bağımsızlığımızı kabul etmiş durumda ve oluşturduğumuz oyunla ilgili olarak herhangi bir hak iddia edemeyeceğini çok iyi biliyor. Webzen ile olan bağlantılarımı merak ediyorsan, LinkedIn profilimdeki bağlantılara bakabilirsin, gözlerinle görebilirsin. Eğer bu da sana yetmezse, buraya konuşmalardan bazı parçaları da atabilirim. Kısacası Atakan, ben senin ulaşabileceğin bir noktada değilim. Sağda solda yapacağın gevezeliklerle kendini ancak alçaltırsın. Burada, yandaşların ve çanak tutanların dışında, resmi süreçte seni ezerim. Sahte avukatların da, ne yazık ki, burada seni benim elime düşmekten kurtaramaz. O yüzden daha fazla kaşınma ki deyiminde bulunduğun Sedat Peker'in yada benim tabirim ile kabusun olmayayım çocuk. Ne benim bağlantılarıma selam verebilirsin, ne de beş dakika yanımda durabilirsin.

Tekrar söylüyorum benim hiç bir şeyim gizli saklı değil, ulaşamadığınız ciğere mındar demek genetiğinizde var ne demişler can çıkarda huy çıkmaz.

Önceki konuda olduğu gibi, bende şahısla doğrudan muhattap olmak istemiyorum. Konu kapatılsın şahısla muhattap olmayacağım yazdıklarım fazlasıyla yeter anlayana. Sözde hukuk bilenler var biraz olsun tarafsızlığı bir kenara bırakırsa yazdıklarımın resmi açıdan doğruluğunu teyit edebilirler diye umuyorum. Söylemeden de edemeyeceğim; Abi abi diye peşimde gezen çanaklar bugün kıytırık bir rank sahibi olunca abiyi bırakıp ismen telafuz eder olmuş birde beni beğenmez olmuşlar. Güleyim bari. Kredi veripte yorum alıntılamaya ihtiyaç bile duymadım.
 

Dosya Eklentileri

 • 1716129752076.png
  1716129752076.png
  278,8 KB · Gösterim: 14
Bana dava açılsın diye bekliyorum yarın cimeri arayacağım video kaydı alacağım eğer hakkımda şikayet yoksa @Whistle Önceki konuda kişinin belirtmiş olduğu şikayet kağıdının asılsız olduğu ortaya çıkacaktır. Sitenizi ve sizi kapsayan bir "sahte" belge olmuş olacaktır kişinin ban yemesini talep etmekteyim. Kişi manipületif mesajlarını yalanlamaya çalışıyor komik ya xd Aşağıdaki yorumlara cevapta veremez xd lisansı olan şeyin videosunu çektim onada laf ediyor xd şimdi metin2.tc'yi o kapatmıştı ona da cevap vermiyor bu ne ki neye cevap veriyor xd hadi bana dava aç1716132633839.png

ben tayfunu sevmem zaten. denecek çok bir şey yok. korayın gerçeğiyle sahtesini ayırt edemeyen insana ne diyebilirim ki :D bide söyledim diye çalıştığımız ekipten beni attırmalar, arkamdan fingo ile çevirdiği işler felan. bu kadar yazıya değecek biri değil. 3 yıldır magic to master açmaya çalışan, insanlara dağın tepesinden bakan, destekçisi olmadığı için sürekli yan hesaplarla destekleyen birisidir kendisi. kanıtı olmayan hiçbir şey söylemedim. itiraz ederse kanıt getirebilirim.

İnstagram hesabından başka biriymiş gibi derindarbeye yazdığı yorumu hatırlıyor musun, birde a1 türkçesini bırakıp 15 yaşında ki ergen gibi konuşmaya çalışmış :s17:
 
Ben yeni okudum ŞLSDMFŞALSMDFŞl @IFS abisi ses kaydı aldığını mı kabul ettin sen? ŞLDFKMGŞMFQW nolur yayınla yalvarıyorum yayınla nolur yayınlamazsan adam filan değilsin ŞLKMSDFŞLMASDFŞLM beni dava etmen için 1 hafta veriyorum dava olmazsa senin lonca arkadaşlarınla dahil seni ortaya çıkartırım. skype sana ait değil mi? skype sana ait abisi ne yalan sıkıyorsun? tayfun kabul et korkuyorsun korkuyorsun dava açta o güzel tam ismini öğrenelim bakalım tayfun çiçek mi böcek mi nesin görelim ya görelim nolur görelim ben korkmuyorum tek cevabım bu sana mesajları manipüle edip değiştiren sensin. Ben değilim. Yarın video gelecek cimeri arayacağım eğer cimerden şikayet edilmediysem demek ki sen kötü bir insansın ki sahte belgeler hazırlayıp insanlara caka satıyorsun :) Ben bir şey kabul etmedim sana seslide dedim ki abicim BEN SENİNLE İLETİŞİME GEÇTİM KONUŞTUK HATIRLAMIYORSUNDUR NEYSE BOŞVER Dedim :) Devlet panelciliğini de sorar umarım sana KİŞİLERİN AİLE ADI SOY ADI TC KİMLİĞİ TELEFON NUMARALARI VE ADRESİNİ DAĞITMAK :) EGENİN BİLGİLERİNİ KİM BANA VERMİŞTİ YA AA SEN XD Bu son cevabım hadi iyisin git dava aç bana davada yüzleşelim 1 haftada dava açmazsan ben iftira davası açarım xD hakkım çünkü hadi abicim kıyıya köşeye hadi

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.


1716133502855.png

1716133451185.png
 
Söylemeden de edemeyeceğim; Abi abi diye peşimde gezen çanaklar bugün kıytırık bir rank sahibi olunca abiyi bırakıp ismen telafuz eder olmuş birde beni beğenmez olmuşlar. Güleyim bari. Kredi veripte yorum alıntılamaya ihtiyaç bile duymadım.
hem admin olsam neyse moderatörüm alt tarafı sanki büyük bir rankım var :D sonuçta adını söylüyorum.

artık abi dememe sebebim:

 
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri
Üst