[İSTEK] Ödül puanları ile isim değişikliği

Hyuna Akali

Full Stack Developer
Grafiker
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Biliyorum bu sizi çok zorlayacak ama @Whistle böyle bir sistem güzel olabilir gibi :)
Biliyorum nick değiştirince bütün konularda editlenmesi gerekiyor ama konular editlenmeden isim değiştirilse veya phpmyadmin den sql komutu ile UPDATE girilerek yapılsa ? Localhostta test edilip eklenemez mi ?

Uzun süre forum yapısı ile ilgilendim bunun zor birşey olacağını sanmıyorum ve tüm konularda isimlerin editlenmesine gerek yok. İsim değiştirildiği zaman otomatik olarak açtığın konulardaki kullanıcı adında güncelleniyor. Şöyle düşünelim

Bir konu açtınız konuyu açan kişi olarak DARKNESNIGHT gözüküyor veri tabanına kayıt edilirken kaçıncı hesap iseniz idye göre kayıt ediliyor. İsminiz değiştirildiği zaman id'deki kullanıcı adları otomatik güncelleniyor.

@Whistle yanlışım varsa düzeltin lütfen :D

Alıntı yapılan mesajlarda, @ ile etiketlenenler ne yazık ki değişmiyor. Bunun haricinde forumda üye olan birisi nicki ile tanınıyor. Sürekli nick değişikliği yapmak mantıklı olmayabilir fakat biz yönetim olarak bir defaya mahsus bu hakkı tanıyoruz. Çünkü yeni kayıt olanlar isim seçme konusunda fazla dikkatli olmayabiliyorlar. Belki önümüzdeki günlerde bunla ilgili bir düzenleme yapabiliriz.

Ödül puanları ise kredi gibi bir şey değil sizin forumdaki etkinliğinize göre verilir bu puanlar sayesinde rütbe atlarsınız.

Uzun süre forum yapısı ile ilgilendim bunun zor birşey olacağını sanmıyorum ve tüm konularda isimlerin editlenmesine gerek yok. İsim değiştirildiği zaman otomatik olarak açtığın konulardaki kullanıcı adında güncelleniyor. Şöyle düşünelim

Bir konu açtınız konuyu açan kişi olarak DARKNESNIGHT gözüküyor veri tabanına kayıt edilirken kaçıncı hesap iseniz idye göre kayıt ediliyor. İsminiz değiştirildiği zaman id'deki kullanıcı adları otomatik güncelleniyor.

@Whistle yanlışım varsa düzeltin lütfen :D
Haklısın, konular id ye göre ekleniyor, isim değiştirmek kolay tek sorguya bakar, ama şöyle bir sorun oluşur ör:
sen yorumlarda bir kişiyi etiketlediğin zaman ve o kişi isim değiştirirse etiket çalışmaz.

Geri