Forum Ahlakı Kuralları İle İlgili Önerileriniz | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Sizde güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Forum Ahlakı Kuralları İle İlgili Önerileriniz

'Şikayet, İstek ve Öneri Odası' forumunda Whistle tarafından 24 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.995
    1.126
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Merhaba arkadaşlar,
    Sitede ortamın istikrarını sağlamak için ana kurallara ek olarak forum ahlakı / vicdanı gibi kurallar eklenmesi gerektiği ile ilgili bir istek aldık.

Bu isteği bulunan üyemizin ismini vermiyorum lakin kendisi isterse konu altından söyleyebilir ve önerilerini sunabilir.
    Benim aklımda bir kaç kural oluştu lakin bu tüm forumu ilgilendiği için üyelerimizde bu konuda önerilerinizi dinlemek istiyoruz.
    Önerileriniz alındıktan sonra yönetim ekibi ile ilgili bu kuralların eklenip eklenmemesi yönünde ayretten bir oylama yapacağız.

Başlıca kriterler;
    1. Forumda bencilliğin değil paylaşımcılığın önde olması,
    2. İnsanların birbirini ezmek yerine yardımlaşmaya bilgi alışverişinde olması (Yabancılarda oturmuş ama bizim milletimizde oturmamış bir durum)
    3. Başarılı insanların haklarının nasıl korunacağı. (Genel de iyi bir şey yapanı taşlarlar :D)
    4. Diğer forumlarda olan ve zamanla bizimde forumumuzda olan bir durum ise kendi isteğiyle konu açıp daha sonra kapatılması. Bunun önüne nasıl geçebiliriz ve ne tür bir kural ekleyebiliriz.
    5. Özgün ürünler üreten insanların telif haklarının korunması
    vb.

Bu kriterlerin dışında önemli gördüğünüz şeyler de varsa konu altından bildirebilirsiniz.

Dipnot: Forum ahlakı kuralları insanların forumda nasıl davranacağını belirleyen kurallardır. Genelde bu kurallar sadece öğüt içindir. İhlal edildiğinde filan cezai işlem uygulanmayacak. Fakat ağır ihlaller ile uyarı puanı alabilecekler. Uyarı puanı biriktikçe sistem kendisi belirli bir ölçüde ceza verebilir..

Amacımız ceza vermek değil, amacımız türk forumlarına yerleşmiş olan kronik sorunların çözümünü sağlamak..

mcDynamic bunu beğendi.
  2. mcDynamic

mcDynamic MT Üye MT Üye Üye

254
    163
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Öncelikle teşekkür ediyorum dikkate aldığınız için. Genel olarak şahsen'de benimsediğim şekilde oluştulurmuş. 4.madde için şunu diyebilirim; Öneri,istek,çözülmüş veya yardım konularının kesinlikle kaldırılmaması lazım fakat bu başlıklar altında örnek veriyorum kendi öneri konumda 10 maddenin 1 tanesi kabul edildiyse o konu kaldırılmamalı şeklinde yürütülmeli.(bunları yazarken web üzerindeki algoritmayı'da düşünmüyor değilim :) )

Whistle bunu beğendi.
  3. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.995
    1.126
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Hizmet sözleşmesi madde 39 gereği tüm kuralları yazmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum.. Çünkü forum ahlakı dediğimiz kavram çok geniş yer alıyor. Söz konusu madde ise bunu açıklıyor.

mcDynamic bunu beğendi.
  4. Jeex

Jeex Aktif Üye Üye

128
    94
    721
    5 Mayıs 2017
    Erkek
    TR
    Bu tür kurallara sinirlendirici bir şekilde iğneleyici laflar etmek de girebilir aslında. Yani alttan alttan laf çarpmak gibi. Sonuçta hiç beklenilmeyen bir anda sinirlenebilir karşıdaki kişi. Tabiki laf söylenmesin değil olay fakat bunu iğneleyeci ve sinirlendirici bir şekilde yapmamak önemli bence :)

Whistle bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.