.ipk dosyalarını açabilir miyiz? Sizce nasıl bir yöntem izleyebiliriz?

Hyuna Akali

Full Stack Developer
Grafiker
Usta Üye
Editör
Biliyorsunuz ki Darbe2 açıldı ve bende bugün oyuna girip yaklaşık 8 saat çar kastım. Bir kaç beğendiğim özellik olduğu için packlerine baktım fakat durum hiçde düşündüğüm gibi değildi :) eix ve epk birleştirilip ipk olarak kapatılmış. Sizce bu ipk li dosyaları açmak için nasıl bir yol izleyebiliriz?

NOT : DerinDarbe'den dosyaları iste demeyin :)

zaten adamlar açmayalım diye öyle yapmışlar.
not: İstesende vermez zaten :)

Hala bu dosya türünü açmaya ihtiyacım var :) Bu arada pack yapısını ve dizinleri incelediğimde içerisinde hala önceki files sahibinin dosyalarını buldum. Dosyalar Wess2 ye aitmiş. DerinDarbe server filesi satın alış galiba :D Fileste başlangıçta verilen çift el skini gibi bir çok güzel içeriği var o yüzden packlerini açmak istiyorum. Açabilirsek çok güzel olur.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
burada packleri 7z ile açabileceğim yazıyor şimdi deneyeceğim ama hiç sanmam. Olursa burada belirtirim olmazsa başka bir ipk arşivleme anlatımına bakıp tersine mühendislik tenemeyi düşünüyorum

NOT: 7-zip ile de açamadım

[Güncelleme] Elde edilen bilgiler : .ipk uzantısının tam açılımı Itsy Package olup debian(linux) tabanlı bir dosya imiş.

Son düzenleme:
Sanırım sadece debian tabanlı açılabiliyor. Freebsd yerine Debian sunucu kullanıyor olmalılar. Bu yüzden debian kullananınız varsa rica etsem bana özelden yazabilir mi veya yukarıdaki dosyayı dpkg ile açmayı deneyip bana yazablir mi ? Ona göre bende sanal makinede hepsini açarım. Olmazsa eve geçince (3 gün sonra) live debian ile açmayı denerim. Bootable usb ye debian yazdırırım ; Allahtan linux tabanlı dağıtımlarda live kullanımı mevcut. Bu arada debian dediğime bakmaın :) Debian bir dağıtım değil linux çekirdeğinin grafiksel arayüze geçirilmiş hali denebilir

Çok basit düşünüyorsun dostum uzantısı ipk olupta bu kilit sistemini kullandığını nereden bileceksin belki adam özellikle ipk yaptı
yani biraz düşünürsek empati yapalım adamın yerine ben o dosyaların uzantısını ipk yapan adamım ve sen googleda böyle basit bir makale buldun ve ordaki yazılardakileri uygulayarak bu sayede açabileceğini düşündün o adam bunu düşünemeyecekmi sence? yani demeye çalıştığım şey şu bu adam böyle googlede aratınca bulunabilen bir kitleme yöntemini kullanacak kadar düşüncesiz olabilir mi :)

Onu düşünen adam bunu hayli hayli düşünür . Birde şöyle düşün foxfs yapımcısı kralcocuk var bilirsin belki bu adamlar geliştirici ve sürekli olarak sistem yazıyorlar ve yazdıkları sistemleri sürekli olarak güncelliyorlar çünkü neden? oyuncu herhangi bir oyun içi hata bulduğunda o hataya denk gelmesin oyun içi sorun baş göstermesin(çıkmasın) diye ama hani dersin genede bir ümit ediyorum felan yardımcı olurum güzel kardeşim senimi kırıcam :)

Çok basit düşünüyorsun dostum uzantısı ipk olupta bu kilit sistemini kullandığını nereden bileceksin belki adam özellikle ipk yaptı
yani biraz düşünürsek empati yapalım adamın yerine ben o dosyaların uzantısını ipk yapan adamım ve sen googleda böyle basit bir makale buldun ve ordaki yazılardakileri uygulayarak bu sayede açabileceğini düşündün o adam bunu düşünemeyecekmi sence? yani demeye çalıştığım şey şu bu adam böyle googlede aratınca bulunabilen bir kitleme yöntemini kullanacak kadar düşüncesiz olabilir mi :)

Onu düşünen adam bunu hayli hayli düşünür . Birde şöyle düşün foxfs yapımcısı kralcocuk var bilirsin belki bu adamlar geliştirici ve sürekli olarak sistem yazıyorlar ve yazdıkları sistemleri sürekli olarak güncelliyorlar çünkü neden? oyuncu herhangi bir oyun içi hata bulduğunda o hataya denk gelmesin oyun içi sorun baş göstermesin(çıkmasın) diye ama hani dersin genede bir ümit ediyorum felan yardımcı olurum güzel kardeşim senimi kırıcam :)
Çok haklısın.Benim ümidim şu yönde , DerinDarbe filesi satın almış.Files satın alındığı için pack yapısının kolay açılabileceğini düşünüyorum. Eğer satın alındığına dair bir içerik bulmasaydım packlerde o zaman 'Büyük ihtimalle geliştiri ci ekip tutmuş ve sıfırdan files yaptırmış' derdim ve packleri açmaya çalışmazdım.Beni tetikleyen şey packin içerisindeki eski files kalıntıları :)

Çok haklısın.Benim ümidim şu yönde , DerinDarbe filesi satın almış.Files satın alındığı için pack yapısının kolay açılabileceğini düşünüyorum. Eğer satın alındığına dair bir içerik bulmasaydım packlerde o zaman 'Büyük ihtimalle geliştiri ci ekip tutmuş ve sıfırdan files yaptırmış' derdim ve packleri açmaya çalışmazdım.Beni tetikleyen şey packin içerisindeki eski files kalıntıları :)
Anladım :) debian iso bulup virtualboxda denedin mi ? deneyecek zamanın yoksa senin için deneyebilirim öyleyse

Geri