Öneri hızlı zırh ekleme fikri olan var mı?

Öneri 
Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

sem575757

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
hızlı bi şekilde bi sürü zırh eklemem gerek testler yapmam gerek.. şimdi tek seferde 20 tane normal olarak yapabiliyorum ama bazen çok karışıyor. söyle yapsan daha hızlı eklersin diye fikri olan var mı ?

Excel tablosuyla yapabilirsin örneğin item_protoyu açıp 1 tane zırhın sütununu alıp 30 kez kopyalayıp excelin formülleriyle koşul belirlersin
örneğin sadece value3 tablosundaki değerleri 1 arttır gibi mesela o tarz hızlıca yapabilirsin bunu diğer tablolara uyarlarsan işin kolaylaşır.
sadece karakterin msmsine eklemek az uğraştırır onun dışında hızlı olur.
bunun hazır programı vesayire varmı bilmiyorum benim aklıma böyle bir fikir geldi.

Excel tablosuyla yapabilirsin örneğin item_protoyu açıp 1 tane zırhın sütununu alıp 30 kez kopyalayıp excelin formülleriyle koşul belirlersin
örneğin sadece value3 tablosundaki değerleri 1 arttır gibi mesela o tarz hızlıca yapabilirsin bunu diğer tablolara uyarlarsan işin kolaylaşır.
sadece karakterin msmsine eklemek az uğraştırır onun dışında hızlı olur.
bunun hazır programı vesayire varmı bilmiyorum benim aklıma böyle bir fikir geldi.
Fikrin mantıklı ve yerinde uygun ama ne hikmet ise benim item protoyu excel ile açıp düzenleme yaptığım hep bi hata alıyorum sebebini çözemedim. txt not defterinden düzenlemek zorunda kalıyorum. bişeyleri belkide yanlış yapıyom farketmeden ama henuz bulamadım. suanda bütün gr2 lerin dds yolunu degiştiriyom hepsinin yolunu aynı yapıyom dds si hariç mesela hepsini pc pc2 packlarına ayarlıyom ddsler bazısı farklı yerlerde çogu. sonra 80 zırhı pc pc2 içerisinde birleştiriyorum aradığım çözüm msm ve item proto için zaten senin fikrinde hoşuma gitti değerlendirilebilir item protoyu excele full formul vererek dediğinin farklı yolu ile gerçekleştirebilirim iyi fikir fakat msmler içinde bi kısa yol bulmak gerek bunun içinde bi fikrin var mı?

Metin2 ye item ekleme olayının pek de pratik bir yanı yok yani tek yoldan yapılır genellikle.
Mesela her zırhın +0 dan +9a kadar olan sırasını, her birinin levelini,savunmasını, (varsa)ek özelliklerini falan elle ayarlamak gerekiyor mecburen.
Ancak şöyle küçük pratiklerle işlem biraz olsun kısaltılabilir:
Örneğin savaşçıya ait bir zırh eklenecekse, item_proto dan 11290 ve 11299(siyah çelik zırh) arası satırlar komple kopyalanıp tekrar yapıştırılır ve satırlar tek tek yeni zırha göre düzenlenir.

Fikrin mantıklı ve yerinde uygun ama ne hikmet ise benim item protoyu excel ile açıp düzenleme yaptığım hep bi hata alıyorum sebebini çözemedim. txt not defterinden düzenlemek zorunda kalıyorum. bişeyleri belkide yanlış yapıyom farketmeden ama henuz bulamadım. suanda bütün gr2 lerin dds yolunu degiştiriyom hepsinin yolunu aynı yapıyom dds si hariç mesela hepsini pc pc2 packlarına ayarlıyom ddsler bazısı farklı yerlerde çogu. sonra 80 zırhı pc pc2 içerisinde birleştiriyorum aradığım çözüm msm ve item proto için zaten senin fikrinde hoşuma gitti değerlendirilebilir item protoyu excele full formul vererek dediğinin farklı yolu ile gerçekleştirebilirim iyi fikir fakat msmler içinde bi kısa yol bulmak gerek

Metin2 ye item ekleme olayının pek de pratik bir yanı yok yani tek yoldan yapılır genellikle.
Mesela her zırhın +0 dan +9a kadar olan sırasını, her birinin levelini,savunmasını, (varsa)ek özelliklerini falan elle ayarlamak gerekiyor mecburen.
Ancak şöyle küçük pratiklerle işlem biraz olsun kısaltılabilir:
Örneğin savaşçıya ait bir zırh eklenecekse, item_proto dan 11290 ve 11299(siyah çelik zırh) arası satırlar komple kopyalanıp tekrar yapıştırılır ve satırlar tek tek yeni zırha göre düzenlenir.
zırh ve item ve kostum ekleme işinden nefret ediyorum. çok yoruyor beni. tşk ederim.

Kendinize şablon oluşturup o şablonu kullanabilirsiniz, karakterlerin kadın erkek msm şablonları, item proto için karakter şablonları her seferinde bu şablonu copy paste yapıp value3 vs değiştirerek kullanabilirsiniz, hammalıktan kurtarır. Kimi zaman files yaparken 50 set kostüm 50 set silah 50 set başlık eklemem gerekiyordu çok hızlı ekleyebiliyordum.

Kendinize şablon oluşturup o şablonu kullanabilirsiniz, karakterlerin kadın erkek msm şablonları, item proto için karakter şablonları her seferinde bu şablonu copy paste yapıp value3 vs değiştirerek kullanabilirsiniz, hammalıktan kurtarır. Kimi zaman files yaparken 50 set kostüm 50 set silah 50 set başlık eklemem gerekiyordu çok hızlı ekleyebiliyordum.
item proto için karakter şablonları her seferinde bu şablonu copy paste yapıp value3 vs demşisin ben hızını savunmasını edit özelliklerini her zırha farklı veriyom bitek valıe 3 degil. msm şablolarıda ddsleri farklı value degerleri farklı model ismi farklı her birinde bi şablon söz konusu degil bence. yazılımcıyım yazılım yazayım o halletsin ben sadece yazılıma gireyim dedim onda da sıkıntı yaşadım. en temiz hızlı çözüümü buldum tek tek yapmak sanırım ..yorumun için tşk ederim. sana bi soru sorcam ya bitane haritam var 1. köy haritası çıldırıyorum heryerden koordinatları ayarladım tekrar tekrar kontrol ettim 1. köyde dağın tepesinde oyuna baslıyorum :) nerde hata yapmısımdır. bi tek bu haritada bu sıkıntıyı yaşadım. ne koordinat ayarlarsan ayarla ordan başka yerded başlamıyor sadece biraz sagı solu yer degişiyor gene dağın tepesindesin. mesela şehir koordinatını bulmaya program yok mu ya haritada tıkladığım yerin koordinatını vermeye yarıyan be mi yanlış yazıyorum acaba sürekli? birde sen bi harita yapıyordun ya ne oldu o biyerde görmüştüm. eski metin2 ninbi haritasını modelliyordun heralde sendin sanırım eğer bitti ise görmek isterim. güzel haritaydı

Son düzenleme:
Geri