Geçmişin Geleceği 3-6.Bölüm

ByZed

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
19711381-256-k862079.jpg

Dost Mu Düşman Mı ?
Geçmişten yaşanmış her şeyi en ince ayrıntısına kadar hatırlayabiliyorken nasıl oluyor da benimle birlikte olduktan sonra insanlar ölüyor ve ben olanları hatırlamıyorum böyle bir şey olması imkansız ya da ben olmasını istemiyorum.Bu yüzden örenmem gereken şey onları benim mi öldürüp öldürmemem bu yüzden CIA binasının önüne gittim eğer ben yaptıysam aptal gibi kendi ellerimle hatta bile bile kendimi ele vermiş olucaktım ama hayattaki en önemli düşüncem aklımdan hiç bir zaman çıkmaz denemeye değer sonra bir iç geçirip içeri koşarak girmeye çalıştım fakat güvenlik buna izin vermedi onlara olanlarla ilgili olabiliceğimi söylediğimde sanırım kafama sert birşeyle vurmuş olmalılar gözlerimi açtığımda sorgu odasındaydım ellerim kelepçeliydi ama suçum kesin değildi onlar sorular sormaya başladılar ve bende bildiğim kadarını anlattım.Bana inanmadılar ama beni suçlu konumuna getiricek hiç bir delil yoktu ellerinde şuana kadar hiçbirinin kafası bulunamamıştı yani bu demek oluyoki ya bir cinayet silahı olucaktı ya da bir boğma yani temas o yüzden beni incelemeye aldılar fakat bende bulunan parmak izlerinden hiç biri onlarda bulunan parmak izine uymuyordu ama sanırım bir detayı sizde atlamış olabilirsiniz ya da ben dikkat çekememişimdir bende bulunan parmak izleri insanlarda onlara ait tek bir parmak izi bulunurken bende nasıl her parmağımda ayrı birinin parmak izi vardı ama hiçbiri suçlu olarak sistemde yoktu onlarda bu detayı atladılar bunu kendim fark ettim yani fark etmek zor olmadı beni herşeye kolayca erişebiliceğim bir oda da 24 saat yalnız bırakırlarsa benimde hiçbir şeye dokunmamış olmam imkansız gibi birşey.Direk bilgisayardan bunların çıktısını aldım ama odaya biri girip serbestsiniz dedi ve odanan zorla beni çıkarttı son kağıdı alamamıştım.Dönüp onuda almaydım ama içeri hiç bir şekilde girmem mümkün değildi bulmamaları için umut ediyordum sadece.Ron'un yanına gidip olanları anlattım Ron ilk başta birşey biliyormuş gibi davranıyordu ve bencede birşeyler biliyor ama bana söylemiyor birden şaşırmış gibi yaptı buna inanmamı beklemiyordu herhalde ama bir şey bildiiğini iddaa etsemde bir şey bilmediğini söyleyip duruyordu.Hatta bunu tescillemeyide başardı hayatında benim zorumla ile içki içmediğini düşündüğüm Ron beni bara götürmek istedi aslında ilk başta gitmeyi istemedim yani düşündüm ama istemedim ta ki içkiler benden diyene kadar işte o an kapıya doğru hızlı adımlarla ilerleyip kapıyı açtım ve Ron'a dönüp gelmiyor musun diye sordum Ron hafif bir gülümsedi ama bu gülümsemenin nedeni bence beni bu teklifle atlatmış olmasıydı ama yinede hala işin ucunda içki var içkileri içerkende soruları sorabilirim.Bara gittik daha erken olduğu için sadece barda barmen ve çalışanlar hariç 3 kişiydik Ron'la konuşmaya başladık soru sormam artınca Ron masadan ayrıldı daha doğrusu bardan çıktı yanımda oturan adam bana doğru döndü ve bunun üzerine gitmelisin dedi sanırım konuştuklarımızı duymuştu zaten biraz içkiliydim bende adamla konuşmaya başladım bana yardım edebiliceğini söyledi adamın adı Tom biraz uzun boylu ve kalıplı işide bana yardım edebilicek derecede sayılabilir daha önce FBI'da çalışmış ve şimdilerde de Özel Firmalarda güvenlik.Bana yardımı bu işin üstüne gitikçe önüme çıkan engellerde silah kullanımı ve saldırı kısmında.İlk önce akşam olmasını bekledik bara geldik bir hedef seçtik kamera gibi sadece yanımda durup beni izliyordu bu arada hedeften kastım akşamı beraber geçirebileceğim biri.Sonunda birini buldum konuşma iyice koyulaştı elefon numarasını daha başta almıştım kontrol amaçlı geceden sonra olucakları bu şekilde kontrol edicektik kadının adı Emma'ydı eve gitmeyi teklif etmeme bile gerek kalmadan o istemişti bunu eve doğru yola koyulduk Tom'da arkadan geliyordu.Eve gittiğimizde hatta kapının önünde biz işimize başlamıştık.Gece yine her zamanki gibi süperdi.Ama bir farklılık yok gibiydi evime benzer bir yerde uyandım ama evim sayılmazdı biraz daha farklıydı kadın yanımda yoktu.Dışarı çıktım burası çok kalabalık ve .ok ses vardı sesten nefret ederim ama sesi düşünmek yerine daha büyük bir problemim vardı nerdeydim nasıl gelmiştim ve Emma neredeydi...Elimi cebime attım herhangi bir uçak bileti çıkmadı sonra arka cebime baktım bir cüzdan vardı ama ben hayatımda hiç bir zaman ne cüzdan kullandım ne de bir cüzdan aldım.Cüzdanı açtm içinde bol miktarda para ve bir de uçak bileti vardı bakalım acaba bu sefer neredeydim.İlk başta gözlerime inanamadım Çin'deydim ama sonradan bakınca çekik gözler ve bu kadar kalabalık acayip yazılar sanırım cidden Çindeydim telefonu elime aldım Emma'yı aradam daha ilk seferde açtı gece neler olduğunu sordum bir anda çekip gitmişim tabii olabilir.Bir anda bir çığlık ardından kalın bir ses ve telefon kapandı ses bir yerden tanıdık gibiydi ama önemli olan emma'ya ne olduğuydu havfa alanı buldum ve Amerika'ya geri döndüm.Aklıma geldi Tom.Tom neredeydi aradım ilk üç aramamda kimse açmadı 10 dakika bekledim ve tekrar aradım hastanedeydi ama nasıl.Bulunduğu hastane bana yakındı ve ilk olarak hastaneye gittim.Kafasının arkasında bir şişlik vardı sert birşeyle vurulduğu belliydi.Saçlarım uzun olduğu için bende de şişlik olabiliceğini düşündü ve haklıydı.Bunu kesinlikle ben yapmış olamazdım aklıma hiç kimse gelmiyordu.Tom bir anda sordu Çin Nasıldı ?

İhanet
Bir anda afalladım Çin hakkında hiç bahsetmemiştim nasıl bile bilirdi ki kendi içimden düşünmektense direk sormak daha iyi bir fikir geldi.Çin de olduğumu nasıl bildin ilk başta durdu yutkundu ve sonra sanki kendinden emin değilmiş gibi sadece tahmin dedi yani buna inanıcağımı sanmıyordu her halde bi hışımla yataktan kalkıp telefonunu eline aldı tam olarak tahmin sayılmaz GPS sayesinde yerini bilmem pek zor olmadı dedi telefonun ekranını gösterdi telefonu biraz eskiydi ekranın neredeyse yarısı gitmişti sanırım doğru söylüyor olabilirdi ama artık bundan emin olamazdı her şeyi ona anlatmam imkansızlaştı kafam karışmıştı ne yapmalıydım herhangi bir fikrim bile yoktu.Sadece yatmak ve bir daha asla gözlemi açmak istemiyordum ama bu katili bulmadan yapmak istediğim son şey olmalıydı.Onu bulmanın ya da ilgisini çekmenin bir yolu olmalıydı illa ama ona bir hedef göstermeden bu imkansızdı bunun tehlikesinin farkındayım yani ona bir hedef göstermek daha çok hedefi tehlikeye atmak kısaca onun sonunu hazırlamak olucak...Bunu yapmanın başka bir yolu olmalı sanırım aklımda bir fikir var Tom.Onu kullanabilirim ve bunu yaparken onu tehlikeye atmış sayılmam eğer anlattıkları doğruysa kendini zaten koruya bilir.Her zamanki gibi bara gidip onu aradım oraya gelmesi için yapması gereken şey zaten sadece kılık değiştirmek ve akşama bara gelip katlin dikkatini çekmek.Bunu ona anlatırken düşüncelerimin arasına bir sürü şey girdi ben sadece onu yakalamaya odaklanmışken hiç bana bunu neden yaptığını düşünmedim neden ben.Bunları düşünürken dalmış olmalıyım Tom üzerime soğuk şad şişesini sadece yarısı içilmiş olmasına rağmen üzerime boşaltı aniden yerimden fırladım elindeki şad şisenin boş olduğunu gördüğümde köpürmüştüm benim şad şişemdi o ve onu beni uyandırmak için kullanmıştı...Ona bağrınırken asıl problemi cidden unutmuştum sonuçta içkinin benim üzerimde cezbedici bir etkisi vardı asıl sorunu hatırladığımda ona bunun için bağrındığımı düşünüp nasıl bir aptallık yaptığımı anladım.Biraz geç olsada zaten Tom bu konuda pekte şikayeti yoktu.Tom'u hazırlanması için gönderdim akşama hazır olmalıydı yani cins değiştirmesi ve katili inandırması gerekiyo ama o bunu biraz provayla halledebilir bence.Bende kendime bir şişe daha şad aldım.Şişedeki şadı bardağa döktüm barmen ortalıklarda yoktu o yüzden personel'in giriş izni olan bölümde zaten tuzları tutmaları çok anlamsız oraya girmek zorunda kaldım ama bir problem yaratıcağını hiç düşünmezdim girdiğimde ilk başta camın olduğu yeri görmemiştim sadece dolap ve buzdolabından birşeyler alıp çıkıcaktım tuzluğu ve bir kaç buz aldım elime tam kapıdan çıkarken Ron ve barmeni konşurlarken gördüm Ron'un o adamla ne ilgisi olduğunu bilmiyorum ama onların dikkatini çekmeden ordan çıksam iyi olucak gibiydi kapıya yöneldim sonra direk şad şişemin yanına doğru hızlıca ilerledim bardağa buzları koyduktan sonra tuzluğun neredeyse yarısını boşalttım ve üzerine içeriden aldığım buzları koydum.Barmen'le Ron içeri girdi.Barmen hiç bir şey söylemeden yanımdan geçip gitti Ron yanıma geldi oturdu ve bana neler yaptığımı sordu her zamanki gibi işte birlikte olduğum kadınlar ölüyor kafaları bulunamıyor ben gözümü açtığımda farklı bir ülkedeyim daha ne olsun işte yani olağan şeyler sence nasıl diye sordum.Ron hala mı dedi halaycı bir tavırla ama ben bunda dalga geçicek bir taraf göremiyorum bu gece katili yakalamayı umuyorum dedim ve tam çıkış kapısına doğru yavaş adımlarla giderken arkamı döndüm Ron'un yüz ifadesi birden değişmişti ama ona baktığımı fark etmedi kızgın gibiydi neden olduğunu anlamadım direk çıktım onu o şekilde görünce.Neredeyse akşam olmuştu Tom'la buluştuk onu kesinlikle görmeniz lazımdı şöyle anlatıyım gerçekten de bir kadın gibi olmuştu o yüzden onunla çok fazla dalga geçtim.Biraz kızmıştı sanki ama neyse bara yaklaşmıştık bu yüzden dalga geçmeyi kesmeye çalışıyordum ama bir erkeğin hiç bu kadar kadına benzediğini görmediğim için biraz fazla komik geldi her neyse önce bara o girdi ben biraz bekledim daha sonrada ben girdim bu sayede katilin dikkatini dağıtmış olabilirdik.Tom'la konuşmaya başladık sonra yavaş yavaş çıktık ve eve doğru gitmeye başladık eve girdiğimizde ilk önce kapıyı kilitledim yani bu sayede kapının zorla açılması gerekiyordu arkam dönüktü kapıyı kilitlemiştim Tom'a doğru döndüm ama sanırım yanlış bir şey yapmışım Tom boğazıma sarıldı öldürücek gibiydi kapı kilidine bir şey çarpıyordu demir ya da onun gibi sert bir şey sadece sesini duyabiliyordum Tom yumruk atmya başladı neredeyse tamamen bilincimi kaybetmiştim kapının açıldığını duydum bu Ron'un sesiydi zar zor görebiliyordum elinde levye tarzı bir şey vardı ama tam sevinicekken bayıldım.En son hatırladığım da buydu kurtulduğumu sanmıştım gözlerimi açtığımda aynı yerde değildim bir hastanedeydim burya nasıl gelmiştim bilmiyorum ama bleki Ron getirmiştir kalkmaya çalıştım kolumda serum vardı serumu çıkardım ve üzerime değiştirip dışarı çıktım.Hadi ama yine mi ?

Kavga Edebiliyorum
Yine aynı şey olmuştu ama bu sefer nerede olabilirdim ki aslına bakarsanız bundan çok daha büyük problemlerim var.Telefonumu cebimden çıkardım ilk önce Ron'u aradım 5-6 kere ama açan olmadı sonra Tom'u aradım aynı şekilde kaç kez aramış olsam da açan yoktu.Amerika'ya dönüp onları orda arasam iyi olucaktı sanki.Her zamanki gibi bir hava alanı bulmam ve nerede olduğumu öğrenmem lazımdı ceplerimde hiç bir şey yoktu ne bir bilet ne de bir cüzdan ,cüzdanın olmaması geri dönebilmem için bir yerlerden para bulmam gerektiği anlamına geliyordu.Sokaklarda dolanmaya başladım tabi ki hep yaptığım gibi yolun ortasından gidiyordum.Ben araçlara aldırış etmesemde sanırım onlar bana aldırış ediyordu.Ben yoluma devam ettim arkamda bir araç durdu fark etmemiş gibi yapıp ilerledim sonra arkamdan biri hızlı ve birazda sinirli şekilde bana yaklaşıyordu koşup koşmama arasında kararsız kaldım koşmadım arkamı döndüm , bana yaklaşan adama baktım aramızda 10 metre ya var ya yok adama baktığımda zaten bana zarar vermek istediği anlaşılıyordu o yaklaştığı halde ben sakindim işin garibi sakin derken kaçmam gerektiğini bildiğim halde içimden bir şey orda durmamı ve adam iyice yaklaşana kadar beklememi istiyordu bir anda adam bana yumruk atmaya çalıştı nasıl olduysa bende eğilip yumruğunu boşa sallamasını sağladım kendime ben bile inanamamıştım ama adam benim bu hareketim karşısında çok daha sinirlenmişti üzerime yürümeye devam etti bu sefer bende ona doğru gittim bir daha tam sağ yumruğuyla çeneme doğru vurucakken sağ elimle kolunun üst kısmına vurdum ama bunları yapan bendim ve hayatım boyunca hiç kavga etmemiştim adam bana vuracağı yerine adamın üzerine doğru gidiyordum iyice yaklaşıp adamın tam gözüne doğru bir hamle yaptım ,adam yere yığıldı gözlerime inanmadım içimde bir öfke vardı bana bunu yaptıran nasıl bilmiyorum ama orda yaşadığım hiçbirini kendim isteyerek yapmadım.Ordan koşarak uzaklaştım gece olmuştu ben hala sokaklardaydım tam karşımda bir dükkan vardı ve dükkanın arkasından sesler geliyordu sokaklarda kimse yoktu merek ettim oraya doğru hızlı adımlarla ilerlemeye başladım gördüğüm şeyler bana pekte yabancı sayılmazdı Amerika'da da bu şekilde sokak dövüşleri vardı bu gün yaptıklarımı hatırlayıp belki bu sayede para kazanabilirim diye düşündüm.Orda duran bir adam vardı yaına gittim ingilizce bilip bilmediğini sordum adam beni anlamış gibi kafasını sallayıp elbette biliyorum dedi şaşırdım aslında pekte şaşırılıcak bir yanı yoktu neredeyse her kes artık ingilizce biliyordu zaten dövüşe katılmak istediğimi söyledim beni süzdü halaycı bir tavırla sen mi diye sordu daha önce hiç kavga ettin mi evet bu gün diye cevap verdim gülmeye başladı zar zor ikna ettim şuan ki duruma bakıyorumda keşki ikna etmeseydim karşımda duran adam benim iki katım ve benim gibi cılızda değildi adam üzerime yürüdükçe ben kaçmak istiyordum ama yine o öfke sanki beni kontrol etmeye başlamıştı olduğum yere resmen mıhlanmış gibiydim üzerime gelen adamdan ne kadar korksam da bunu belli etmeye niyetim yoktu eğer belli edersem bana atıcağı dayak ikiye katlanabilirdi aramızda 2-3 metre kala ayağımı onun suratına doğru kaldırdım ama vurmaıdm bundan korkmuş gibiydi geri çekildi onun geri çekilmesi üzerine içimdeki öfke ve kavga arzusu daha da artmıştı üzerine doğru koşmaya başladım adamın ama sanırım bunu yapmak kötü bir fikirmiş aniden ben ona doğru koşarken bir yumruk yedim kendimi sersem gibi hissediyordum yandaki izleyiciler gülmeye başlamıştı tam üzerimde duran bu koca oğlanda şimdiden kendini galip ilan etmişe benziyordu herkesin benimle halay etmesi beni çok daha kızdırdı yerden zar zor doğruldum adamın arkası dönüktü bende bacağının arkasına sağlam bir şekilde geçirdim dizlerinin üzerine çöktü boynundan yakalıp adamı nerdeyse öldürene kadar boğmaya başladımj ve sonuç adamın bayılmasıyla belli oldu kazanmıştım bu imkansız gibi birşeydi ama başardım.Bu işe devam edip etmemek hakkında düşünmeye başlamıştım ama paramı alıp çekildim bir havana alanı bulup ülkeme dönmek istiyordum bunun için sabahı bekledim sonunda geri dönebilmiştim...​

Geri