Merhaba paylaşım için teşekkürler;
Parola değiştirme yerine geldiğimde parola istiyor enter yapıyorum boş geçmek için ama ekteki gibi hata veriyor

Dosya Eklentileri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    4,5 KB · Gösterim: 40
Merhaba hocam [Metin2 Source Build İçin Freebsd ve Paketlerin Kurulumu | 2 | Sıfırdan Metin2 Server Files Hazırlama] videonuzda dakika 28:10'
daki şifre kısmını boş bırakınca ;

(mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed error: 'Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)' Check that mysqld is running and that the socket: '/tmp/mysql.sock' exists!) diyor.

Daha sonra tekrar "mysqladmin -uroot -p password" komutunu yapıştırıyorum ve sende çıktığı gibi New Password seçeneği çıkmıyor.Yeni şifre oluşturamıyorum bunu nasıl geçerim?

Merhaba hocam [Metin2 Source Build İçin Freebsd ve Paketlerin Kurulumu | 2 | Sıfırdan Metin2 Server Files Hazırlama] videonuzda dakika 28:10'
daki şifre kısmını boş bırakınca ;

(mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed error: 'Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)' Check that mysqld is running and that the socket: '/tmp/mysql.sock' exists!) diyor.

Daha sonra tekrar "mysqladmin -uroot -p password" komutunu yapıştırıyorum ve sende çıktığı gibi New Password seçeneği çıkmıyor.Yeni şifre oluşturamıyorum bunu nasıl geçerim?
Mysql ilk kurulumda kendi şifresini atıyor ~ dizininde .my-secret gibi bir dosya olması lazım orada şifre yazar.

.mysql_secret bir dosya ee .mysql_secret yazarak içeriğe ulaşabilirsiniz.

şuan dosya düzenleme modundasın buradan çıkıp öyle yaz. direk putty yi kapatıp yeniden açarak da yapabilirsin.
ben kendimi yeni geliştiriyorum bu konularda biraz tane tane yazabilir misiniz şimdi anladıklarımı sıralıyorum siz düzeltin yanlış anlamış isem.

Diyorsunuz ki öncelikle
Kod:
cd ~
komutu ile ~ dizinine gel.
Sonra
Kod:
ee .mysql_secret
yaz.(içeriği boş gözüküyor)
Son yazdığınızdan da anladığım kadarıyla düzenleme modundan ESC+a+b ile geri gelip
Kod:
1s
yazayım. (Yaptım ve böyle bir komut yok diyor)

ben kendimi yeni geliştiriyorum bu konularda biraz tane tane yazabilir misiniz şimdi anladıklarımı sıralıyorum siz düzeltin yanlış anlamış isem.

Diyorsunuz ki öncelikle
Kod:
cd ~
komutu ile ~ dizinine gel.
Sonra
Kod:
ee .mysql_secret
yaz.(içeriği boş gözüküyor)
Son yazdığınızdan da anladığım kadarıyla düzenleme modundan ESC+a+b ile geri gelip
Kod:
1s
yazayım. (Yaptım ve böyle bir komut yok diyor)
Sanırım fontan l 1 gibi okunuyor ls olması lazım.

Sanırım fontan l 1 gibi okunuyor ls olması lazım.
Ben Whistle'nin aşağıdaki başlıktaki videosundan bakıp tek tek ilerliyordum tüm indirdiğim dosyalarda onun kullandıkları ile aynı

Metin2 Source Build İçin Freebsd ve Paketlerin Kurulumu | 2 | Sıfırdan Metin2 Server Files Hazırlama

Geri