Dev Paylaşım - Directx9 Güncellemesi

İlgili konu güncellenmiştir. Directx9 Güncellemesi konunuz varken aynı başlıkta ikinci konu açmak konu tekrarına girmektedir. Mevcut konu güncellenebilir ve ilgili konunun kategori değişikliği yönetim ekibimizden istenebilir. Konu güncellemeyi kendiniz de yapabilirsiniz. Konu tekrarını tekrar yapmanız durumunda ceza işlemi uygulanacaktır!

İyi forumlar.

Sıkıntı kaynak kodudadır bı filesimde olmazken diğerinde oluyor clientsrcde var muhtemelen ama olmayan filesimde texturede siyah noktalar oluşuyor buda texture dx9 çevirmekle olmaz diye tahmin ediyorum yada HD texture kullanmak lazım olabilir

'metin2client.exe' (Win32): 'C:\Windows\SysWOW64\D3D12Core.dll'
'metin2client.exe' (Win32): 'C:\Windows\SysWOW64\D3D12.dll' dx 12 çevirdim bundada oluyor dediğim gibi sanirsam

Teşekkürler. Bende İki hesapta da zemin bozulmadı. D3d8 liblerini tamamen sildim. Ancak şöyle bir bug oldu:

1683220118869.png

Sizce neden olmuş olabilir?

Teşekkürler. Bende İki hesapta da zemin bozulmadı. D3d8 liblerini tamamen sildim. Ancak şöyle bir bug oldu:

12387 eklentisini görüntüle

Sizce neden olmuş olabilir?
zemin bozulması ekran kartıyla alakalı sanırsam onu bende çözemedim nvidia ekran kartı kullanıyordum ve bozuluyordu bende. bu sorunu ise ilk defa gördüm daha önce karşılaşmadığım için yardımcı olamayacağım.

Biraz anladım durumu. Aslında ilginç. Directx8 ile şeytan kulesine girince kat bilgisi gözükmüyor. Sadece şeytan kulesi yazıyor.
1683227522891.png

Directx9'a güncelledikten sonra ise kat bilgisini de yazıyor ama kat grafik dosyaları siyah arkaplanlı.

1683227550791.png

Sorun bunlar:
1683227626238.png

Paint.net ile şeffaflık verdikten sonra:
1683228093154.png

Tabi yine yanlış yerde ama en azından bu sistemin bug'u değil. Bunun konum bilgisinin nerede olduğunu bulursak düzeltebiliriz.

Yani günün sonunda sistem benim için çalıştı. Teşekkür ederim tekrar.

UserInterface.cpp içine bu kodu da eklerseniz laptop kullananlar için harici ekran kartı devreye girer.

C++:
extern "C"
{
    __declspec(dllexport) DWORD NvOptimusEnablement = 0x00000001;
    __declspec(dllexport) int AmdPowerXpressRequestHighPerformance = 1;
}

Önce Directx8: 29 fps

Sonra: 61 fps

Edit: Bu arada harici ekran kartına geçince zemin bugu oldu. Sanırım Nvidia ekran kartlarında bu sorun oluyor.

Son düzenleme:
üstad bu eterlib dosyasını direk değiştirsek senin verdiğin ile bir sorun yaparmı acaba :D cok dosya var orda

Geri