Dev Paylaşım - Directx9 Güncellemesi

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Adsiz5e899790844f9a18.png

Adsiz2342d2236d958534.png

%32 lik bir gpu kullanım farkı. ayrıca client boyutunda 800 kblik bir düşüş. hayırlı uğurlu olsun diyim başka ne dicem. tabi bence bu kadarıyla kalmamalı çünkü zeminde bozulmalar var bunların çözülmesi lazım.​

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Zemin bozulması ilk eklediğimde bende de olmuştu. Sonradan kaldırmıştım bir kaç ay önce tekrar ekledim ve bu sefer zeminde vs hiç bir sorun yok.

Zemin bozulması ilk eklediğimde bende de olmuştu. Sonradan kaldırmıştım bir kaç ay önce tekrar ekledim ve bu sefer zeminde vs hiç bir sorun yok.
bağlayan yerleri tekrardan kontrol edicem belkide bir yeri bozuyoruzdur eklerken

Daha önce bununla ilgili açtığım konuda olduğu gibi sende de CPU kullanımı artmış sanırım. GPU da düşüş olması güzel ama CPU nun yüksek olması normal mi anormal mi emin olamadım.

Daha önce bununla ilgili açtığım konuda olduğu gibi sende de CPU kullanımı artmış sanırım. GPU da düşüş olması güzel ama CPU nun yüksek olması normal mi anormal mi emin olamadım.
ama eski clientte de cpu kullanımı yüksek laptop bendeki o yüzden öle şaşırmadım yani
Görüntü olarak güzel duruyor .d salla CPU insanlar görüntüye bakıyor
görüntüde çok değişiklik farkedemedim valla detaylı bakmak lazım

Görüntü olarak güzel duruyor .d salla CPU insanlar görüntüye bakıyor
Görüntü olarak dx8 den hiç bir fark yok. Directx9 güncellemesi tek başına görüntü kalitesini değiştirmiyor. Sadece ekstra grafik geliştirmeleri için destek sağlıyor. Ayrıca gpu yönünden harici ekran kartları için destek ve genel olarak gpu performansı sağlıyor.

Görüntü olarak dx8 den hiç bir fark yok. Directx9 güncellemesi tek başına görüntü kalitesini değiştirmiyor. Sadece ekstra grafik geliştirmeleri için destek sağlıyor. Ayrıca gpu yönünden harici ekran kartları için destek ve genel olarak gpu performansı sağlıyor.
evet %32 lik düşüş o yüzden zaten. 1650ti ile full ayarlarda çalıştırdım. fakat reshade gibi şeylerde yapmak lazım. sadece dx9 bi işe yaramaz getirdiği nimetleride kullanmak lazım. ayrıca client boyutunun dx9dan sonra 800kb kadar düştüğünüde belirteyim.

evet %32 lik düşüş o yüzden zaten. 1650ti ile full ayarlarda çalıştırdım. fakat reshade gibi şeylerde yapmak lazım. sadece dx9 bi işe yaramaz getirdiği nimetleride kullanmak lazım. ayrıca client boyutunun dx9dan sonra 800kb kadar düştüğünüde belirteyim.
Hangi kaynak ile yükseltme yaptın?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
@melihalbayrak frozenden ekledim dedin ya terrain tarafını dx8 bırakmış belkide o yüzden bozulma olmuyordur dosyaları şimdi kontrol ettim

Adsız.png
Adsız2.png

O kısımlar dediğin gibi 8 ama derlerken hata veriyor mecbur 9 yapmak gerekiyor o kısımlar eksik verilmiş ama oma ona göre yapmıştım sorun olmadı şimdiye kadar.
dx8 dosyalarını silmezsen aslında hata almayabilirsin ya da belki bir şekilde uyarlaması vardır bilmiyorum

Geri