Corona Sürecim

Kyknos

Mutsuz
Emekli Üye
Editör
Merhabalar dostlar, 02.09.2020 tarihinde arkadaşım vesilesiyle Corona hastalığına yakalandım. Sizlere ben ve diğer arkadaşlarımın sürecini anlatacağım.
İlk bulaştığında hastalık, kendini belli etmiyor. İlerleyen süreçlerde özellikle 7-10 günler şiddetleniyor. Altta bütün yaşadığımız belirtileri altta tek tek anlatacağım.
İlk 3 gün hiç bir belirti olmadı bünyesi zayıf arkadaşım boğazında biraz sorun vardı.
4 günden sonra ishal gibi durumlar yaşadık çoğunluk.
Kimisi yemek sonrası mide bulantısı ve soğuk terleme gibi şeyler çıktı.
7-10 günleri bünyesi zayıf arkadaşım öksürük artışı
Ufak tefek nefes darlıkları başladı.
Bende koku kaybı oldu.

Şuan 11 gün oldu hala sorun yaşayan arkadaşlarım var benim hala koku alamama sorunum var.

Hastalık bulaşınca ilk zamanlar belirtilerini göstermediğini anlamışsınızdır.
Ayrıca sürekli ateş yükselmesi gibi bir durumla karşılaşmadık bende 1-2 saatlik ateş yükselmesi oldu.
Çoğunuz yaşamıştır test sırasında burnunuza ve boğazınıza soktukları çubuk size bütün pişmanlığı zaten yaşatıyor. :)

Not : Ailenizde yaşlı ve kronik hastalıklı kişiler veya sizde kronik hastalık varsa kesinlikle insanlarla mesafeli olalım.
Not : Duygusal olarak çöküntülere girme sebebiyet veriyor.

Son olarak şunu belirtmek isterim, ben aylardır dışarı çıkmayan bir insanım arkadaşlarım tenin çok beyaz diye dalga geçer. :)

Başka yaşayan veya atlatan arkadaşlarımız yorumlarda sürecini belirtirse insanlar için faydamız olabilir. :)
Sağlıcakla kalın.

5e687a0e55428318106617e7.jpg

Geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşursun.

Daha önce konuşurken geçmiş olsun dileklerimi söylemiştim. Madem burada da hastalığa yakalandığınızı duyurdunuz o halde tekrardan geçmiş olsun sayın adminim :)

Geri