Premium Üyeler İçin Konular

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
ya tüm ana sayfa komple premium paylaşım dolu madem biz kullanamicaz premiumlar için özel yerde paylaşın bunu 1-2 konu sadece şey olsa tamam ayıp ya görmemiş gibi premiumlara özel bölüme tek tek link koyulsun premium içeriklerin normal bölümlerde paylaşılması yasaklansın buna bi çözüm bulun

@Whistle
@LikapaTR

Çözüm
ya tüm ana sayfa komple premium paylaşım dolu madem biz kullanamicaz premiumlar için özel yerde paylaşın bunu 1-2 konu sadece şey olsa tamam ayıp ya görmemiş gibi premiumlara özel bölüme tek tek link koyulsun premium içeriklerin normal bölümlerde paylaşılması yasaklansın buna bi çözüm bulun

@Whistle
@LikapaTR
Merhaba,
Öncelikle Premium rankının avantajlarından bir tanesi bu olmaktadır. Konu sahibi tarafından premium üyelik şartı koyulan içerikleri indirebilmek için mecburi olarak premium üyelik almanız gerekiyor. Ancak premium alan kullanıcılara zorla içeriklerinizi premium rankına özel paylaşacaksınız diye Yönetim ekibi olarak özel olarak almış olduğumuz bir karar değildir. Bu durumda isteyen üyemiz "Premium Rank" ına özel...
Ya ne kadar boş bir tartışma. @SemihSEL Bu konuda sizi destekliyorum. @hasanmacit kardeşim premium bölümü konusunda haklısınız ama farklı düşündüğünüz nokta şu premium bölüm olsa bile paylaşılan herşey anasayfa da gözükecek yeni içerik olduğu için ayrıca foruma katkı sağlaması için premium içeriklerinin gözükmesi gerekiyor normal olarak ürünleri tezgaha koymadan para kazanamazsınız gözükmesi gerekir ve bu tartışma çok boş bir tartışmadır birbirinizi kırmaya gerek yoktur herşeyi geçtim içerik sahibi istediği gibi paylaşabilir Paylaşımcıya Mobbing yapmanız çok yanlış şunu da eklemek istiyorum premium üyelik kazabilecekleri etkinlikler premium içerikler canlı tuttuğu gibi forumu daha da canlı tutacağına inanmaktayım iyi forumlar dilerim.

Merhaba @hasanmacit
Konu ayrımı yapılmaksızın, son konular/son mesajlar bölümünde yeni içerikler görüntülenmekte, benzer konuda farklı içeriğe sahip konular oluşturulması herhangi bir forum kuralını ihlal etmemektedir, bu durum aynı zamanda kullanıcıların aradığı dosyayı daha kolay bulmasında da etkili bir durum oluşturmakta, toplu yüklenen dosya paketleri özellikle 1 dosyayı arayan kullanıcılarımız/ziyaretçilerimiz için işleri zorlaştırıyor… Bu düzende bir değişiklik şuan için gündemimizde yeralmıyor,
Forumumuzdaki tüm üyelerin önerilerini tartışıp bir karara bağladığımızı, bilmeni isterim, bir sonraki yönetim toplantısında bu öneri üzerinde de görüşüp bir karar verilecektir.
Önerin için teşekkür ederiz.

Merhaba @SemihSEL ,
Tüm tartışmayı okumadım fakat şikayetçi olduğun bir mesaj varsa bunu raporla butonu vasıtasıyla bir ticket oluşturarak yönetim ekibine iletebilirsin, uygun şekilde incelendikten sonra eğer bir kural ihlali söz konusu ise gerekli aksiyon alınacaktır.
İyi forumlar dilerim.

Oooo bakıyorum drama var. Bayılırım. Bende düşüncelerimi belirteyim. Taraflarla bir alıp veremediğim yok. Kimse darılmasın…

Ben forumda pek aktif değilim.1-2 günde bir girip ana sayfadaki aktif konular bölümüne bakar varsa bildirimleri kontrol eder çıkarım. Bu sadece bu forum için değil diğer forumlar içinde geçerli. Benim açımdan sıkıntı vip konular değil de konu spamı olması, aktif bölümün bu model konuları ile dolması. Konuların sahibi arkadaşın savunduğu durum vip’e adam çekmek ise konuları daha özenli ve güzel hazırlayabilir. Yalapşap viewer ss’i yapıştırıp spama gerek yok bence.

Suratıma gelişine ban yemeyeceksem, bir ufak eleştirimde admin ’in “Tüm tartışmayı okumadım ama “ gibi bir mesaj yazması… Pek uygun olmadı sanki…

Sağlıcakla Kalın. Maviye bulaşmayın.

Oooo bakıyorum drama var. Bayılırım. Bende düşüncelerimi belirteyim. Taraflarla bir alıp veremediğim yok. Kimse darılmasın…

Ben forumda pek aktif değilim.1-2 günde bir girip ana sayfadaki aktif konular bölümüne bakar varsa bildirimleri kontrol eder çıkarım. Bu sadece bu forum için değil diğer forumlar içinde geçerli. Benim açımdan sıkıntı vip konular değil de konu spamı olması, aktif bölümün bu model konuları ile dolması. Konuların sahibi arkadaşın savunduğu durum vip’e adam çekmek ise konuları daha özenli ve güzel hazırlayabilir. Yalapşap viewer ss’i yapıştırıp spama gerek yok bence.

Suratıma gelişine ban yemeyeceksem, bir ufak eleştirimde admin ’in “Tüm tartışmayı okumadım ama “ gibi bir mesaj yazması… Pek uygun olmadı sanki…

Sağlıcakla Kalın. Maviye bulaşmayın.

Merhaba,

Şöyle ki her türlü eleştiriyi yapabilirsiniz ancak eleştirinin de bir adabı vardır. Adabına uygun saygı çerçevesi içerisinde yapılan her türlü eleştiriye açığız ve bu konuda herhangi cezai işlem sağlanmamaktadır.

Alıntılamış olduğunuz mesaja gelirsek eğer tartışma konusunu baştan aşağı okudum ve birazdan forum kuralları çerçevesinde ihlalleri olan arkadaşlara ilgili işlemler sağlanacaktır ancak adminimizin demek istediği aslında şuydu; Konuyu baştan aşağı okudunuz mu bilmiyorum ancak örneğin a kişisi mavi diyor, b kişisi sarı diyor ve bu renkleri sürekli farklı şekillerde ifade ettiği için detaylı inceleme yapmamış olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar tartışma konusu oluşmuş olduysa da tüm mesajları baştan aşağı okuma imkanımız yok maalesef. Bu durumsa görev birazcık da sizlere düşmektedir. Nasıl bir görev düşüyor derseniz eğer; konu içerisinde gözümüzden kaçan veya bizim farklı şekilde yorumlayıp işlem yapmadığımız mesajlar veya farklı konularda farklı hatalar olabilir. Bu durumları fark ettiğiniz de her mesajın altında "rapor" diye bir ibare bulunmaktadır. Bu ibare üzerinden bizlere direk olarak bildirebilirsiniz. Bildiriyi yaptığınız da o bildirimler çoğunlukla yönetim ekibince incelenip gerekli işlemler sağlanmaktadır.

Diğer bir konuya gelecek olursak eğer; Söylemiş olduğunuz düşünceniz de haklısınız. Y, X, Z kişisi olarak belirtmiyorum bu mesajımda arkadaşlar kimse şahsi olarak algılanmasın lütfen. Herhangi bir içerik veya herhangi bir konu açtığınız zaman konu düzenine dikkat etmenizi rica ediyorum. Özellikle de içerik paylaşan arkadaşlar bu lafım size geçerli. Bir içerik konusu paylaşılıyor içerik ile alakalı 2 satır bir şey yok veya yarım yamalak translate üzerinden çeviri yapılarak yayınlanmış. Öncelikle bu emeğiniz için şahsım adına teşekkür ederim ancak ne dediği anlaşılmayan translate veya konu düzeni olmayan konudan ne siz bir verim alabilirsiniz, ne de kullanıcılar verim alabilir. Yönetim ekibi olarak konulara işlem sağlamaya kalksak ekip olarak yetersiz kalırız ve sizlerin de bu konuda ister istemez şevkini kırmış oluruz. Hemen hemen her yerde konu açma şablonumuz bulunmaktadır. Eğer konu açma şablonunun bulunmadığı alan var ise tarafıma Özel mesaj yoluyla bildirirseniz şablon ayarlamasını sağlarım.

Daha yazmaya devam ederdim ancak bu yazdıklarım sanırım yeterli olacağını düşünüyorum.

Merhaba,

Şöyle ki her türlü eleştiriyi yapabilirsiniz ancak eleştirinin de bir adabı vardır. Adabına uygun saygı çerçevesi içerisinde yapılan her türlü eleştiriye açığız ve bu konuda herhangi cezai işlem sağlanmamaktadır.

Alıntılamış olduğunuz mesaja gelirsek eğer tartışma konusunu baştan aşağı okudum ve birazdan forum kuralları çerçevesinde ihlalleri olan arkadaşlara ilgili işlemler sağlanacaktır ancak adminimizin demek istediği aslında şuydu; Konuyu baştan aşağı okudunuz mu bilmiyorum ancak örneğin a kişisi mavi diyor, b kişisi sarı diyor ve bu renkleri sürekli farklı şekillerde ifade ettiği için detaylı inceleme yapmamış olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar tartışma konusu oluşmuş olduysa da tüm mesajları baştan aşağı okuma imkanımız yok maalesef. Bu durumsa görev birazcık da sizlere düşmektedir. Nasıl bir görev düşüyor derseniz eğer; konu içerisinde gözümüzden kaçan veya bizim farklı şekilde yorumlayıp işlem yapmadığımız mesajlar veya farklı konularda farklı hatalar olabilir. Bu durumları fark ettiğiniz de her mesajın altında "rapor" diye bir ibare bulunmaktadır. Bu ibare üzerinden bizlere direk olarak bildirebilirsiniz. Bildiriyi yaptığınız da o bildirimler çoğunlukla yönetim ekibince incelenip gerekli işlemler sağlanmaktadır.

Diğer bir konuya gelecek olursak eğer; Söylemiş olduğunuz düşünceniz de haklısınız. Y, X, Z kişisi olarak belirtmiyorum bu mesajımda arkadaşlar kimse şahsi olarak algılanmasın lütfen. Herhangi bir içerik veya herhangi bir konu açtığınız zaman konu düzenine dikkat etmenizi rica ediyorum. Özellikle de içerik paylaşan arkadaşlar bu lafım size geçerli. Bir içerik konusu paylaşılıyor içerik ile alakalı 2 satır bir şey yok veya yarım yamalak translate üzerinden çeviri yapılarak yayınlanmış. Öncelikle bu emeğiniz için şahsım adına teşekkür ederim ancak ne dediği anlaşılmayan translate veya konu düzeni olmayan konudan ne siz bir verim alabilirsiniz, ne de kullanıcılar verim alabilir. Yönetim ekibi olarak konulara işlem sağlamaya kalksak ekip olarak yetersiz kalırız ve sizlerin de bu konuda ister istemez şevkini kırmış oluruz. Hemen hemen her yerde konu açma şablonumuz bulunmaktadır. Eğer konu açma şablonunun bulunmadığı alan var ise tarafıma Özel mesaj yoluyla bildirirseniz şablon ayarlamasını sağlarım.

Daha yazmaya devam ederdim ancak bu yazdıklarım sanırım yeterli olacağını düşünüyorum.
Birde konular ile ilgili bazı şeyler söylemişsiniz öncelikle vakit ayırıp yazdıgınız için tşk ederim faydalı bir içerik olmuş .. fakat benim için söyledi iseniz ben kostumler ingilizce oldugu için google ceviriden ceviri yaptım çünkü çogunluk ingilizce bilmiyor bu şekilde daha açıklayıcı oldugunu düşünmekteyim tabiki bu iş içinde ingilizce sözlük aramayacağım google ceviri yeterli ve sistemlerde dahil paylaşımlarımın çogunu google ceviriden cevirdim. Binlerce kostum sistem var her kullanıcı daha farklı bir isim uydurmuş hangisini yazayım bir kostumun 40 adet adı var bende bildiğim adları ve google ceviriden yardım alarak gerçekleştirdim bir sakıncası yok diye düşünüyorum. Paylaşımlarımda düzene de gayet dikkat gösteriyorum. Kostum paylaşımlarında kostumun resmi ve indirme linkleri yeterli metin içeriği yazmama ne gerek var boş yazılara filan vip alan oldugu için siteye sizin seonuz ile gelen kişiye birde google kasıp yazı kasıp doldurmadım. Uygun resim içeriği ve indirme linkleri ve seo ya destek için başlık kısmını yeterli buldum.
Mavi tik ve diğer ranklardan bahsetme sebebim ise nasıl oluyorda bu rankları alırken cezalara bakılıyorda aldıktan sonra ceza alıp o ranklarda kalmak mümkün oluyor diye küçük bir söylem...
Mavi tik ve diğer ranklara sahip olan üyeler öncesindeki cezaları önemli degil bilgisiz zamanındaki cezaları olabilir normal bişey.. ranka ve mavi tike sahip oldugu andan itibaren üyelere örnek olan davranışlar sergilemeli başkaları ile "görgüsüz, türkçe konuşmasını ögren, gel sadaka vereyim" gibi veya aşalayıcı konuşmalar yapmamalıdır ki arkadaş bunların hepsine sahip olmasına ragmen defalarca kez uyarmama ragmen saldırgan konuşmalarına devam etmiştir. Ben Mavi Tik kelimesini agzıma alınca cezan var örnek olunmalı üyelere denildi olmaz ceza süresi bitmeli kurallar denildi gayet uygun bir uygulama, ama mavi tik aldıktan sonra ceza ve saygısızca konuşmak serbest gibi konuşan arkakdaşlarda mevcut bunun içinde bir çalışma yapılmalı bence...
Kendisi ranklara ve mavi tiklere sahip ama rank ve mavi tike sahip oldugu sitenin işleyişi hakkında bir haber ve vip paylaşılması karşı çıkıyor onuda geçtim saygısızca konu açımı yapıyor rank aldıgı siteden habersiz ve sanki torbille biyerlere gelmiş levelleri hızlı atlamış gibi saygısız ve bilgisiz düşünmeden davranış sergiliyor.
üzücü olan şeylerden birtanesi ise bana saygısızlık yapmasının önemi yok. sizin youtube kanalınıza video çeken ve yönetim ekibinize yakın olan bu kişinin herkese açık bir alanda sahsimi aşalaması ve küçük düşücürü konuşması ranklarına ve mavi tikine yakışır davranışlar degildir.
Çaylak zamanlarımda Ben daha önce defalarca kez ceza aldım uyarıldım ve yönetimin hiçbiride bana karşılık verip bende senin...... demedi saygı çercevesinde uyardı beni ve gerekeni yaptı olması gerektiği gibi.... fakat usta üyeler yönetime aday olabiliyor bazı şartlarda ek olarak böyle bir yönetime adaylık konusunda önemli ranka sahip kişinin yaklaşım uslubu ve site yapısı hakkında birşeyler bilmemeside ayrıca üzücü geldi bana... Bu rankların ve kanalınızda video çekmesinin verdiği öz güven ile diye düşünüyorum arkdaş "beni banlıycaklarmış" gibi konuşarak saygısızca ve sanki forum yetkisi gibi tavırlara girmeside ayrıca bir üzücü bişeydir. Üstelik bu üyenin ekonomi kötü vip üyelik nasıl alsın millet para kolay mı kazanılıyor diye söylenip 20 lira sadaka veriyim demeside ayrıca kınanıcak bir sözdür. Hem site vip satışına hemde bana hakarettir.
Konusunu açtıgındada görmelik ayıp diyerek ayrıca uygun olmayan konu açmiştir. Cümle var cümle var görmemişlik ayıp demek var demek var arkdaş resmen ana avrat küfür etmiş gibi hissettim bu eleştiri degil başka birşeydir.

@Aksu söylediklerini dikkate alacağım konu açarken dikkat edeceğim. tşk ederim.​

Öncelikle konuyu daha fazla uzaması ve bizlerin işlemlerini uzatmamanız için şimdilik kilitliyorum. Uygun gördüğüm Tüm mesajlarınıza cevaplarımı yazacağım ve forum kuralları çerçevesinde hatası olan arkadaşların işlemleri içinde yönetim ekibinin çoğunluğuna sunulacaktır.

Mavi tik ve diğer ranklardan bahsetme sebebim ise nasıl oluyorda bu rankları alırken cezalara bakılıyorda aldıktan sonra ceza alıp o ranklarda kalmak mümkün oluyor diye küçük bir söylem...​
Merhaba,
Bu tarz bir bilgi içeriğimiz mevcut değil ve bunu nereden biliyorsunuz ?

üzücü olan şeylerden birtanesi ise bana saygısızlık yapmasının önemi yok. sizin youtube kanalınıza video çeken ve yönetim ekibinize yakın olan bu kişinin herkese açık bir alanda sahsimi aşalaması ve küçük düşücürü konuşması ranklarına ve mavi tikine yakışır davranışlar degildir.
Bu mesajınıza da cevap vermek gerekirsek eğer; Kişilere özel olarak biz talepte bulunmamaktayız. Forum geçmişini takip ediyorsanız eğer çoğu zaman forumda bulunan arkadaşlarımızın hem kendilerine, hem de farklı kişilere bir şeyler katması için bu zamana kadar farklı projeler yapılmıştır. Bu projeler bizim tarafımızdan da ortaya çıkan var, siz üyelerinde aklından çıkan fikirler mevcut. İlgili üye bize böyle bir hizmeti forumda ki arkadaşlarımızın yararı için yapmak istediği konusunda başvuruda bulundu Süper adminimiz @Whistle ise uygun görüp bu arkadaşımız ile projeye başlanıldı ancak ortak proje yönetiliyor diye de kimseye ayrımcılık yapılması mümkün değildir. Burada emin olun herkes yönetim ekibine aynı seviyede yakındır. Şöyle ki saygı çerçevesi içerisinde her türlü şakayı, makarayı goy goyu ilgili kategorilerde ve alanlarda yapabiliriz. Sizlere bu samimi ortamı kuruyoruz diye ayrıcalık tanımlacak diye bir unsur bulunmamaktadır. Eğer bu şekilde düşünen varsa beni uğraştırmadan kendini tatile çıkarsın lütfen :D

Şimdi konuyu analiz etmek için sizlerden müsaade istiyorum analiz edip yönetime sunacağım <3

@Whistle
@LikapaTR
Merhaba,
Öncelikle Premium rankının avantajlarından bir tanesi bu olmaktadır. Konu sahibi tarafından premium üyelik şartı koyulan içerikleri indirebilmek için mecburi olarak premium üyelik almanız gerekiyor. Ancak premium alan kullanıcılara zorla içeriklerinizi premium rankına özel paylaşacaksınız diye Yönetim ekibi olarak özel olarak almış olduğumuz bir karar değildir. Bu durumda isteyen üyemiz "Premium Rank" ına özel paylaşım yapar, isterse de normal konu açar veya özel içerik olarak kendi istemiş olduğu ranklara özel paylaşım yapar. Bu durumda da sizin tabirinize göre; Özel içerik olarak tüm ranklar(Premium Üye, Yardımsever Üye, MT Üye, Usta Üye, Grafiker, Emekli, Yazar, Geliştirici) eklendiğinde bu ranklardan birisine sahip olmayan kişi yine içerik indiremeyecek. O zaman buna da yasak getirelim. Sizce doğru mu ?. Her kullanıcı kendi paylaşmış olduğu içerikten sorumlu olduğu için istediği şekilde paylaşım yapabilir. Ekstra olarak forum içerisinde kullanmış olduğunuz kelimelere dikkat etmenizi öneririm. Kimse kimsenin burada mahalle arkadaşı, okul arkadaşı veya akrabası değil.

tek konuda toparlamış olsaydı daha güzel olabilirdi böyle gerçekten kötü görünüyor
Merhaba,
Şöyle ki Spam/Flood tarzı tabir ettiğimiz peş peşe göndermeyip konu içeriklerini süsleyip tek tek paylaşması daha doğru olacaktı aslında. Ancak konu içeriğini okuduğum kadarıyla Her içeriği tek tek paylaşarak konu içerisinde ki dağınıklığı önlemek istemiş ama bunu yaparken de ister istemez boardstat dediğimiz forum durumu yani son konular vs çıkan kısımda sizlerin tabiri ile görüntü kirliliğine sebep olmuş :(

Bu foruma günde 10 kişi anca giriyordur, premium yapın ki konuları bu sayı 1 - 2 civarına düşsün (y)
Merhaba,
Bu cümlenizin kanıtlarını 24 saat içerisinde tarafıma özel mesaj olarak kanıtlamanızı rica ediyorum. Aksi takdirde zamanında @Whistle 'nin yazmış olduğu ve MADDE 39'dan işlem yapacağımı bildiriyorum.

Tek konuda toparlamıycam bilerek yaptım çünkü amaç vip e kişi çekebilmek veya vip kısmını doldurabilmek çünkü tek bir konuda binlerce kostum olsa mı daha iyi yok tek tek 50 euro 100 euro şeklinde daha fazla konu mu dikkat çekip site içerisinde vakit geçirmene yardımcı olur. zaten paylaşacağım 1bin ve geçgin konu var durmadan paylaşırsam sizede sıkıntı olur 1 konu açamazsınız fakat sabah 1 kere açtım 10 adet rahatsızlık olmasın diye simdi gene aynı şekilde, sizin bahsettiğiniz hızlı yükleme yaparsam sene 2025te biter anca :)
Merhaba,
Bunu Spam/Flood tabir ettiğimiz peş peşe paylaşmak yerine en azından belirli aralıklarla paylaşım yapabilirsiniz. Hem bu süre zarfında konu içeriğini de biraz daha zenginleştirmek için fırsat bulabilirsiniz.

@Whistle
@LikapaTR
Cezalar sırf bana uygulanmak için degilse arkadaşada bir ceza uygulamanız dileklerimle yapmış oldugu rahatsız edici ve hakaret içeren davranışları sebebiyle gerekli olanı.​
Merhaba,

Buradan son kez herkese açık olarak belirtiyorum kimse şahsi olarak algılamasın. Arkadaşımız bu konuya değindiği için sadece bu kısımı alıntılayıp cevap veriyorum. Forum yönetimi içerisinde kişiye özel muamele yapılmamaktadır. Forum kuralları çerçevesinde yapmış olduğunuz hata varsa bunun cezasını çekmek zorundasınız. Boşuna yıllarca toplanıp forum kuralları, kategori kuralları, forum tüzüğü düzenlenmesi yapılmıyor. Ara ara gidip okuyun. Çok zor değil arkadaşlar alt üstü tüm kuralları, tüzüğü vs okumanız en fazla 30 dakikanızı alır.

Sence bu ekonomiyle Türkiye'deki insanlar kolay kolay para harcar mı bir şeylere? Adamlar premium üyelere özeldir yazısını gördükten sonra premium üyeliği sorgulamıyorlar direkt konunun sekmesini kapatıp başka şeylere bakıyorlar. Bu bir çözüm değil çünkü paylaşılan onca şeyden ötürü mesela benim bu bölümü gezmek içimden gelmez. Çünkü çok karışık ve konuların içinde gömülmüşüm gibi hissettirir.
Merhaba,
Bu tarz durumlardan rahatsız olduğunuz da "Premium Üye Özel Bölüm" içerinde veya farklı alanda farklı sorun varsa da "Şikayet, İstek ve Öneri Odası" kısımlarına uygun dil ile konunuzu açıp yorum ve görüşlerinizi beyan edebilirsiniz.

ya 20 tl ne ya gel sadaka verim sana :D sıkıntım varmış
kardeşim ne kullanıyorsan kullanma artık... yaramıyor sana...
Merhaba,
Burası bir yardım kuruluşu veya sadaka toplama merkezi değildir !. Bu tarz işlemlerinizi gidip dışarıda yapabilirsiniz. Mmo Tutkunları Kullanım Sözleşmesi Ve Genel Forum Kuralları kısmını okumanızı rica ediyorum.

burda paylaşcam bedavaya sırf vip üyelik alınmasın diye, aslında amacım gizliden gizliye forumu batırmak...
Merhaba,
Burada tam olarak ne demek istediğinizi açıklar mısınız ? yoksa ben kendi anladığım şekilde işlem sağlayacağım.

@Mavi Ruh

Sevdiğim severek takip ettiğim birisin benim canımı sıkma olur mu seni kırmak istemem..
Üstelik sorun burda @hasanmacit in hakaret etmesi, aşalayıcı konuşması, forum düzenini bozması. insan gibi bana dese biri gelip benden istese ya kardeşim param yok paylaşmışsın bana atar mısın dese atarım modelleri sorun degil. ama sıkıntı arkadaşın aşalayıcı ve hareket ve kin dolu cümleleri. Mavi Tikli insanlar forum kurallarına göre örnek olmalı ben bir örnek görmiyorum bence yönetim mavi tiki almalı düşürmeli çünkü hak ettiğini düşünmüyorum. Mavi tikli birininde "haksız" sebeplerle böyle uslupta kendini bişey zannetip konuşmasıda ayrı bir konu @Aksu biz olsak banlanmıştık ? görünce gerekli cezai işlemi ve uyarıyı yaparsınız diye düşünüyorum​
@Aksu
@Whistle
@LikapaTR

Fark etti iseniz birden fazla hakaret ve aşalacıyı konuşması mevcut arkadaşın insan gibi rica edebilirdi. sadaka ha :) daha vip üyelik alamıyoruz ekonomi diye aglayan adam mı bana sadaka verecek... Sen git vip üyelik al dostum o parayla benden.​
Merhaba,
Bu mavi tık olayı ile konuşma üslubunun alakasını anlayamadım ?. Mavi tık için ilgili maddeler ve gereksinimler açıkça ortada gözükmektedir. İlgili gereksinimleri sağlayan herkes bu tık'ı alabilir. Ek olarak yukarıda da belirttim bu konuyu size defalarca özelden de açıkladım yine söylüyorum açık ve net olarak FORUM İÇERİSİNDE KİMSENİN, KİMSEDEN FARKI YOKTUR. FORUM KURALLARIMIZ BELLİDİR ve BU KURALLARA UYMAK ZORUNDASINIZ, KURALLARA UYMAZSANIZ CEZAİ İŞLEM SAĞLANIR. BU TARZ BU CÜMLE/İTHAM veya ANLAMLANDIRILACAK KİŞİ/FİRMA OLURSA EĞER UYARISIZ CEZAİ İŞLEM SAĞLANACAKTIR.

Tabi forum da bi ayrıcalıgın oldugunu düşünüyorsan veya sana hakaret etmek serberst ise banlanmazsın. uyarılır geçilirsin. mantıken forum kurallarını ihlal ediyorsun ve ben ondan bahsetiyorum öyle demem normal. sana bu güveni ne veriyor bilmem bir insanın böylesine hakaret edip rütbem düşecekmiş diye gülmesi forum için acınası bişey neyse çok şey derimde hakarete girmeyelim... Kaç yaşındasın anlamanda sorun mu var ? tamam da abartma adminler konunu gördü isterlerse konu hakkında inceleme ve çalışma yaparlar uzatma diye ikaz diyorum hayla hakaret hayla tersine davranış sergiliyorsun. Uzatma yeterli.​
Merhaba,

Sizi bu konuda çok fazla uyardım sanırım birazcık kafanızı toplamanız gerekiyor. Sizi bu konuda son kez uyarıyorum. Tekrarını yapmanız halinde Madde 40'dan işlem yapılacaktır.

Konuyu toparlamak gerekirsek arkadaşlar normalde uyarı puanlarıyla işlem sağlayacaktım ancak yönetim ekibimiz bu seferlik sözlü uyarıyı uygun gördü. Tekrarı halinde forum kuralları gereği uzun/kısa vadeli yasaklanma işlemine maruz kalabileceğinizi unutmayın. Konu içerisine dahil olan ve konuyu okuyan arkadaşlardan MMO Tutkunları Kullanım Sözleşmesi, Genel Forum Kuralları, Yönetim Tüzüğü (PDF), Kural İhlali kapsamında Ceza Sistemi, ve Ceza Puanları, Forum İç Mevzuatı ve Yazım Kuralları kısımlarını tekrardan gözden geçirmesini rica ediyorum. Tekrarı halinde sözlü uyarıda bulunulmayacak olup dediğim gibi uzun/kısa vadeli yasaklanma işlemi uygulanacaktır.

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba,
Burada tam olarak ne demek istediğinizi açıklar mısınız ? yoksa ben kendi anladığım şekilde işlem sağlayacağım.
Kinaye denebilir heralde. Ciddi şekilde öyle bir amacım yok. Tabi sen farklı anlayıp cezai işlem uygulayacaksan sana kalmış. Ayrıca sadaka foruma değil arkadaşaydı. Bana fakir dediği için öyle söyledim, fakir olmadığımı ekonomik durumumun yeterli olduğunu belirtmek amaçlı. Ayrıca ilk söylediğine katılmıyorum. 20 tl küçük bir ücret gibi gözükse de bu parayla alınan bir şey. Diğer saydığın rankların hepsine forumda konu açarak, bilgini kanıtlayarak vb. şartlarla ulşabiliyorsun. Premium üyelik ise sadece para ile alınıyor. Benim durumum yerimde ben alabilirim. Fakat bazı kişiler için 20 tl bile değerli bir para. Ve benim asıl sitemim premium üyelere özel bir şeyi paylaşması değil bu içeriği herkese açık alanda paylaşması. Siz forum olarak premium dosya alanı açın orda paylaşsın, ana ekranda da gözüküyorsa gözüksün. Ben konuya giriyorum belki ilgimi çekti sonuçta bedava bir alan. Ama oraya premium üyelik şartı konulmuş. Ayrıca spam atarmış gibi konu açıyor ve forumun son konular bölümünü gereksiz kirletiyor. Herkesin sorununu iyi anlayıp ona göre çözüm getirmek gerekir.

Kinaye denebilir heralde. Ciddi şekilde öyle bir amacım yok. Tabi sen farklı anlayıp cezai işlem uygulayacaksan sana kalmış. Ayrıca sadaka foruma değil arkadaşaydı. Bana fakir dediği için öyle söyledim, fakir olmadığımı ekonomik durumumun yeterli olduğunu belirtmek amaçlı. Ayrıca ilk söylediğine katılmıyorum. 20 tl küçük bir ücret gibi gözükse de bu parayla alınan bir şey. Diğer saydığın rankların hepsine forumda konu açarak, bilgini kanıtlayarak vb. şartlarla ulşabiliyorsun. Premium üyelik ise sadece para ile alınıyor. Benim durumum yerimde ben alabilirim. Fakat bazı kişiler için 20 tl bile değerli bir para. Ve benim asıl sitemim premium üyelere özel bir şeyi paylaşması değil bu içeriği herkese açık alanda paylaşması. Siz forum olarak premium dosya alanı açın orda paylaşsın, ana ekranda da gözüküyorsa gözüksün. Ben konuya giriyorum belki ilgimi çekti sonuçta bedava bir alan. Ama oraya premium üyelik şartı konulmuş. Ayrıca spam atarmış gibi konu açıyor ve forumun son konular bölümünü gereksiz kirletiyor. Herkesin sorununu iyi anlayıp ona göre çözüm getirmek gerekir.
sana karşı fakir kelimesi kullanmadımın altını çizerim burda yanlış algı oluşturma.
Olabilir maddi durumu olmayan 15 TL bile veremiyecek arkadaşlar.. vip için parası olmayan varsa bu durumda olan özelden ulaşsın kendisini geliştirmesi için modelleri göndereyim dedim. Burda kimse kimseden utanmaz çünkü kimse kimseyi tanımıyor derdini anlatabilir yardımcı olunur yani kimse geri çevirilmez böyle bir durumda demek istedim. Ekonomiyi bahane edemezsin algı yaratıp herseyi bedavaya elde edilemez.
Kimse karşı degil son cevaplananların yanına vip konular sekmesi eklenebilir fakat "GÖRGÜSÜZ, GÖRMEMİŞ," vb hakaret ve tarafıma karşı kin dolu bu konuda beni işaret etmen hoş olmadı.
Senin bedava alan dediğin yerde ücretli reklamlar ve satışlarda mevcut napıcaz.. Satış yapmak bedava mı onada para ödüyorlar?
Dediklerinde var sayalım ki haklısın ki bence degilsin. Kardeşim düzgünce konunu aç gereği yapılsın. "GÖRMEMİŞ" yazıp sokak agzı ile konu açıyorsun hemde konu içerisinde beni ima eder gibi bana hakaret etmeye çalışıyorsun hemde kimse forumda senin hakaretlerini görmek zorunda deil konu olarak.. konunu düzgüncene aç gereği yapılır zaten niye polimik haline getiriyon anlamadım.

Daha fazla yazmıycam yönetim ekibine yorumlar ve çalışmaları için tşk ederim.
Vakit ayırıp yorumları okuyup foruma önem verdiğiniz içinde ayrıca yönetim ekibine tşk ederim.
Konunun Yönetim Ekibi tarafından en kısa sürede kilitlenip kapatılması bence uygundur. Çünkü uygun dilde açılmamıştır. Şahsıma daha fazla hakaret edilmemesi ve konular kısmının daha fazla böyle kirli bir konunun yukarı çıkmaması için kilitlenmesini rica ederim yönetim ekibinden. tşk ederim.

Konu içerisinde her şeyin yeterince konuşulduğunu ve @Aksu tarafından ise ilgili yorumlara yeterince yanıt verildiğini düşünüyorum. Benzetmeler kullanılırken karşı taraf ister istemez kendi anlayacağı şekilde anlayabiliyor. Bu yüzden herkesten ricam bu konuyu daha fazla uzatmamanız.

Biz yönetim ekibi olarak her iki görüşü savunan taraflardan site için yazdığı öneri ve eleştirilerden yola çıkarak yeni düzenlemeler getireceğiz. Bu düzenlemelerin duyurusu yakın zamanda geçirilecektir. Ayrıca sitenin timeline'nını çok fazla meşgül etmemek adına sıralı konu paylaşacaklar günlere bölebilir. Bu tarz maduriyetlerin yaşanmaması adına gelecek geliştirme planlarına timeline'ı daha akıllı hale getirmeyi ekledik.
Dileyen üyelerimiz site timeline'ı için önerilerini sunabilir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri