Çizim ile başlayan sanat yolculuğu

IFS

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Premium Üye
Ticaret Puanı
0
🎨🚀 Laniatus Games 3D Sanat Ekibi: Yaratıcılığın Zaferi!

Heyecan verici bir haberle karşınızdayız! Oyunumuza ait sanat varlıklarımızın yaratılış ve hayat verme sürecine perde arkasından özel bir bakış sunmayı istemez misiniz? Oyun karakterlerini çizim tahtasından hayata geçirmenin karmaşık yolculuğunu keşfetmek için
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
göz atın!

🖌️✨ Laniatus olarak özgünlüğe olan bağlılığımızla gurur duyuyoruz. Oyunumuzda ince ayrıntılar ile her bir parçayı tutkuyla hazırlayan 3D Sanat Ekibimiz, mevcut herhangi bir X oyuna ait oyun sanat varlıklarına dayanmıyor ve kendi sanatlarını oluşturuyor ve izinsiz kullanım sergilemiyoruz. Her oyun karakterini ve detayını kendi stüdyomuzda yaratıyoruz; her ne kadar aksi iddia edilse de, bu paylaşım bizim özgünlüğümüzün bir kanıtıdır. Oyunlarımızdaki her ayrıntı, yaratıcılığımızın ve adanmışlığımızın bir hikayesi ve ürünüdür. 🆙

Mesajımız açık: Kendi yolunu yarat, kendi kaderini tasarla. Eşsiz, özel sanat eserlerinin gücüne inanarak özgün bir oyun dünyası inşa ediyor ve tavsiye ediyoruz.
Bu konuya ilgi duyacağını düşündüğüm @Mavi Ruh sevgilerle :)
  • Sanat ekibimizin paylaştığı bu video ekibimizin özverili olduğuna dair çalışmalarının bir yansıması olup, malum oyun şirketine karşı çok sert ve net bir cevap içermektedir. Hepinizin bildiğini düşünüyorum ki, Gameforge şirketi tarafından asılsız ve gerçek dışı bir telif hakkı iddiasına mayıs ayında maruz kalmış ve bunu çok ağır bir cevapla yanıtlayarak bu iddianın asılsız olduğunu kanıtlamıştık.
    1699852448239.png
    Gördüğünüz gibi, Metin2 oyununun oyun motoru çalıntı parçalarını kullanıyormuşuz. Sahibi olduğunu iddia ettikleri oyunun bir oyun motoruna sahip olmadığını bilmeyen vasıfsız bir şirket : ) (Yasal süreç belgelerindeki iddialarına bizim hukukda çalışan arkadaşlar gülmekten kendini alamamıştı)

Şimdi ise videoda vurgulanmak istenen nokta, 20 yıldır tanınan Metin2 oyununun karakterlerini (ki bunlar onların mülkiyeti dahi değil) onlardan almamıza gerek olmadığıdır. Biz, Laniatus olarak, istediğimiz takdirde karakterleri sıfırdan modelleyebilir, baştan yaratabilir ve onlara hayat verebiliriz. Bu video, bu yeteneğimizi mizahi bir dille ifade etmektedir.

Umarım hoşunuza gider, yakında bu telif hakkı iddiasıyla ilgili çok geniş kapsamlı bir içerik paylaşacağız. Çünkü normalde Metin2 oyununa ait youtube videolarına dahi DMCA uygulama yetkileri yok : )) Belli ki asılsız telif hakkı iddiasında bulunarak bizi pasifleştiremeyeceklerini anladılar şimdi ise yeni hamle takipçimiz olmaya başladılar ;)
1699852656894.png
Oyunumuzun x bir oyuna ait içerik barındırmadığını böylece teyit etmiş olduğumuza göre keyifli forumlar.

Birde model olarak sadece benzetmeler yapıldığı için sanırım bu şekilde tepkilerle karşılaşıyor. Gayet başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Ne kadar önünüze bir engel çıksa da sağlam bir şekilde engeli yıkabileceğinize inanıyorum. Başarılar diliyorum.

Birde model olarak sadece benzetmeler yapıldığı için sanırım bu şekilde tepkilerle karşılaşıyor. Gayet başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Ne kadar önünüze bir engel çıksa da sağlam bir şekilde engeli yıkabileceğinize inanıyorum. Başarılar diliyorum.
Güzel değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Sizi etiketleme nedenim 3D art'a ilginizin olduğunu bilmemdir, istemsiz rahatsız ettiysem kusura bakmayın. Hoşunuza gidebileceğini düşündüm :)

Biz her türlü engeli ilk iddialarıyla birlikte çoktan yıkıp attık. Modeller konusunda benzetmelerin bizim açımızdan gerçekten zerre tanesi kadar hiç bir önemi yok, çünkü biz modellerimizi ve animasyonlarımızı yeniden yarattık yeni bir iskelet ve I.P ile kaldı ki kendilerine bile ait olmayan bir modelin 3D art I.P devir sözleşmesine dahi sahip değilken sağda solda telif hakkı kisvesine sığınan aciz bir şirket olduklarını da gün yüzü gibi ortaya çıkardık. Ayrıca şunu da söyleyebilirim yeri gelmişken, Sura isimli karakterin yaratıcısını tanıyoruz, bırakın MHA (model handover agreement)'i modelin geliştiricisinden hero name mülkiyetine bile sahip değiller.
yorum atanlardan biri ymir'in eski bir çalışanı :)

Güzel değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Sizi etiketleme nedenim 3D art'a ilginizin olduğunu bilmemdir, istemsiz rahatsız ettiysem kusura bakmayın. Hoşunuza gidebileceğini düşündüm :)

Biz her türlü engeli ilk iddialarıyla birlikte çoktan yıkıp attık. Modeller konusunda benzetmelerin bizim açımızdan gerçekten zerre tanesi kadar hiç bir önemi yok, çünkü biz modellerimizi ve animasyonlarımızı yeniden yarattık yeni bir iskelet ve I.P ile kaldı ki kendilerine bile ait olmayan bir modelin 3D art I.P devir sözleşmesine dahi sahip değilken sağda solda telif hakkı kisvesine sığınan aciz bir şirket olduklarını da gün yüzü gibi ortaya çıkardık. Ayrıca şunu da söyleyebilirim yeri gelmişken, Sura isimli karakterin yaratıcısını tanıyoruz, bırakın MHA (model handover agreement)'i modelin geliştiricisinden hero name mülkiyetine bile sahip değiller.
yorum atanlardan biri ymir'in eski bir çalışanı :)
Öncelikle estağfurullah. Bu bahsetmeniz beni sevindirdi. İlgi alanıma göre ön plana çıkmaktan ve insanların beni bu şekilde tanımasını istiyorum. Beni mutlu ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben zaten sizlerin başarılarınıza büyük bir hayranlıkla bakarken bu şekilde bir yazı görünce çok sevindim. Umarım emeklerinizi ve istediğiniz kalıcılığı yakalayabilirsiniz. İyi günler diliyorum.

Geri