sezerozer

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese hayırlı geceler.
Metin 2 kurmak için sunucu kiralamayı düşünüyorum. Bilisimler ile çalışmayı düşünmüyorum.
Metin 2 hakkında baştan sona bilgi sahibi olmak istiyorum oyunun kurulumu karşıma çıkacak sorunları hataları tek başıma çözebilecek oyuna yeni haritalar tasarlayıp kendi fileslerimi hazırlamayı efektler yapmayı silahlar zırhlar vs kendi modellemelerimi yapmayı ve oyuna eklemeyi kısacası a dan z ye bana bu işi özel ders vererek öğretilecek birini arıyorum. Geçmişte unity üzerine c# dersleri izliyordum ancak Python c++ veya başka kodlama gerektirecek alanlarda bilgi sahibi değilim ancak ders almak istiyorum ve ders alarak kendi metin2 sunucumu geliştirmeyi hedefliyorum programlar bilmem gereken diller olsun kısacası kimseye ihtiyaç duymadan kendi problemlerimi kendim çözmek kendim birşeyler tasarlamak yapmak ortaya koymak istiyorum şimdiden ilginize teşekkür ederim tekrardan hayırlı geceler dilerim.

Bu yazdığınız her şeyi tek başınıza yapmanız gerçekçi bir hedef değil hatta insan ömrü içinde neredeyse imkansız, bu dediklerinizi normalde en az 5 ayrı çalışan yapıyor

C++ py mevzularını ayrı birinden, zaten yazılım dili öğrenmek ayrı bir vakit, metin2 fonksiyonlarını öğrenmek qyrı bir vakit alacak,

Zırh, efekt modellemesini blender bilen birinden bunları gr2, mse vs ye çevirmeyi metin2 modellemesi bilen birinden,

Harita yapmak zaten ayrı bir mevzu, level design, oyuncu hissiyatı, estetik bakış açısı geliştirme( dümdüz map yapıp ben map yapıyorum demek 2 dklık bir iş, dediğim olay detaylı detaylı işlemler)

Her birinde farklı kişilere ulaşmanız gerekecek, tavsiyem 3d ve map konularını sona bırakıp önce bu oyun nasıl çalışıyor ve yazılım nedir kısmında, sıfırdan sistem yazabilir hale geldikten sonra 3d işlerle uğraşmanız, bu zırh silah yapımı ciddi zaman istiyor. Yüzlerce kez map yaptıktan sonra anca haritalar adam gibi bir şeye dönüşüyor.

Ben de senin gibi herşeyi tek yaparım diyorum lakin o iş öyle olmuyor. Ve bu işleri birinden öğrenmek yerine derinine senin inmen gerekiyor. Ne kadar hatan varsa öğrencek daha çok şeyin olur kendi hatalarını çözdüğün an kendini geliştirebilirsin.

Fikret abi hatırlıyor musun bir gün tapınakta tandır yapın demiştin herkes sana gülmüştü

C++ py mevzularını ayrı birinden, zaten yazılım dili öğrenmek ayrı bir vakit, metin2 fonksiyonlarını öğrenmek qyrı bir vakit alacak,

Zırh, efekt modellemesini blender bilen birinden bunları gr2, mse vs ye çevirmeyi metin2 modellemesi bilen birinden,

Harita yapmak zaten ayrı bir mevzu, level design, oyuncu hissiyatı, estetik bakış açısı geliştirme( dümdüz map yapıp ben map yapıyorum demek 2 dklık bir iş, dediğim olay detaylı detaylı işlemler)

Her birinde farklı kişilere ulaşmanız gerekecek, tavsiyem 3d ve map konularını sona bırakıp önce bu oyun nasıl çalışıyor ve yazılım nedir kısmında, sıfırdan sistem yazabilir hale geldikten sonra 3d işlerle uğraşmanız, bu zırh silah yapımı ciddi zaman istiyor. Yüzlerce kez map yaptıktan sonra anca haritalar adam gibi bir şeye dönüşüyor.
Hocam map yapma konusunda tecrübeliyim yaptigim haritaları dereleri vadileri orman içindeki kuş seslerjne kadar derenin siriltisina kadar professionel şekilde yapıyorum unity de ve zamanında unity oyun geliştirme grubundan yapıp paylaştığım mapleride çok beğendiler hatta alıp kendi oyununda kullanmak isteyen birsuru kişi oldu map geliştirme konusunda yetenegimin ve tecrübenin fazlasıyla oldugunu düşünüyorum ben sadece Metin2 alanında bilgi sahibi değilim hangi araç gereç kullanılıyor arayüz hakkında bilgim yok kullanilan programların bu yüzden YouTube den bakarak yapmak yerine detaylı şekilde bana ilk başta kiraladigim sunucuya oyun kurulumunu nasıl yapacağımı ayrtinilariyla detaylı anlaticak birine ihtiyacım var birebir özel ders almak istiyorum dediğiniz doğru bu arada her biri ayrı alan bilgi ve uzmanlık gerektiren şeyler hepsini birden öğrenemem zaten başlangıç olarak satın aldığım sunucuya oyunu nasıl kurarim herkesin oynayabileceği şekilde izlediğim videolarda kuruyorlar ama başkalarında girebilmesi için ip sabitleme yada sunucu almakisiniz diyorlar doğru duvzun anlatım bulamadım ve ben ücretiyle neyse özel ders alıp birebir bı işi jyi bilen kişilerden ders almak istiyordum hocam buraya kadar okuyup vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim

Bu yazdığınız her şeyi tek başınıza yapmanız gerçekçi bir hedef değil hatta insan ömrü içinde neredeyse imkansız, bu dediklerinizi normalde en az 5 ayrı çalışan yapıyor
Hocam
Hepsini öğrenmek istiyorum ama hepsini birden değil hocam ilk başta sunucu kiraladigimda oyunu nasıl sıfırdan kendim kurarım bunu öğrendikten sonra hatalardir oyun içi gelistirmedir ufak ufak ilerlemek istiyorum

Hocam

Hepsini öğrenmek istiyorum ama hepsini birden değil hocam ilk başta sunucu kiraladigimda oyunu nasıl sıfırdan kendim kurarım bunu öğrendikten sonra hatalardir oyun içi gelistirmedir ufak ufak ilerlemek istiyorum
Oyunu sıfırdan kurmak için Udemy'deki sıfırdan altyapı files hazırlama rehberi güzel. Ancak Whistle admin kapattı kayıtları. belki kendisine ulaşırsanız özel bir davet linkiyle satın alabilirsiniz.

Oyunu sıfırdan kurmak için Udemy'deki sıfırdan altyapı files hazırlama rehberi güzel. Ancak Whistle admin kapattı kayıtları. belki kendisine ulaşırsanız özel bir davet linkiyle satın alabilirsiniz.
Nasıl ulaşabilirim peki hocam ben dün kayıt oldum bilgi sahibi değilim nicki varsa mesaj yazabilirim onu biliyorum

Geri