DirectX12 ile OCC API -R nasıl yapılır?

IFS

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Premium Üye
Ticaret Puanı
0
Bugün sizlere bir API olan Vodoo2'i tanıtmak istiyorum. Bu API, oyunların renderlenmesini sağlamak için yüksek kaliteli grafikler sunan bir teknolojiyi içeriyor. Eski DLL dosyalarını unutun, çünkü bu, oyun içeriğindeki eski dosyaları yok sayarak ve Override Call Convention (OCC) ile işleyerek oyun deneyimini yüksek hale getiriyor.

Nasıl Kullanılır?
  1. Hazır Kurulum:
    Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
    indirip doğrudan çalıştırabilirsiniz.
  2. SDK ile Entegrasyon: Yetenekleriniz doğrultusunda
    indirip, oyuna doğrudan entegre edebilirsiniz.
Destek İçin LooksEpic'e Katılın!

Ayrıca,
resmi yayıncılarından LooksEpic, bu konuyla ilgili harika bir video çekmiş. Konuya ilgi göstermek yerine lütfen bu yayıncıya destek olalım.
kanalına abone olun ve ona yardımcı olun.

Kurulumu ve tanıtımı:

Şimdi, biz bir MMORPG oyunu geliştiren oyun stüdyosu olarak neden böyle bir paylaşım yapıyoruz ve bu oyunun mevcut halinden daha iyi bir noktaya ulaşmasını seyrediyoruz, biliyor musunuz?

Son derece basit: Çünkü bizim yaptığımız iş sadece bir API'den ibaret değil. Bu yüzden bu konu bu oyunun ulaşabileceği son noktalarda dahi, sanki şu anki durum yeterince açık değilmiş gibi, biraz daha derinlere inmek istiyoruz. Oyun ne kadar iyi bir noktaya ulaşırsa ulaşsın hiç bir şey olmayacağını topluluğa göstermek istiyoruz. Neden mi? Belki de bu oyunun GF ürünlerinden tera gibi bir çöküş yaşamasına tanıklık etmek ve ettirmek istiyoruz, ve biz de elimizden gelenin en iyisini yaparak bu trajik olaya daha fazla katkı sağlamak istiyoruz. Ne de olsa, geçtiğimiz zamanlarda tokat attığımız gf'nin çöküşüne bir kez daha tanıklık etmek için daha fazla yardımcı olmak istiyoruz. Hepsi bu kadar basit! : )

Keyifli forumlar.

Son düzenleme:
Ek olarak; Directx12 ile çalışmaya zorlandığı için tek bir clientin bellek kullanımı en az 500-600mb olacaktır. Yani neredeyse iki tane clientin bellek kullanımına yakın. Bir de bunun üstüne Metin2 nin sahip olduğu bellek sızıntılarıyla bu kullanım oranı daha da artacaktır. Teknik olarak Directx12 sebebiyle böyle olması mantıklı ve olağan, ancak Metin2 gibi eski bir oyun için bu kadar bellek kullanımı gerekli mi? Orası tartışılır..

Metin2'nin ölmeye unutulmaya mahkum olmasının sebeplerinden biri bence bu. Düşünsenize günlük on binlerce aktif oyuncusu olan bir oyununuz var ve oyunu yeni item ve yeni map eklemekten öte hiçbir şekilde geliştirmiyorsunuz. Oyun hala pazar alanında 1-10fps arası çalışıyor.

Ek olarak; Directx12 ile çalışmaya zorlandığı için tek bir clientin bellek kullanımı en az 500-600mb olacaktır. Yani neredeyse iki tane clientin bellek kullanımına yakın. Bir de bunun üstüne Metin2 nin sahip olduğu bellek sızıntılarıyla bu kullanım oranı daha da artacaktır. Teknik olarak Directx12 sebebiyle böyle olması mantıklı ve olağan, ancak Metin2 gibi eski bir oyun için bu kadar bellek kullanımı gerekli mi? Orası tartışılır..
Söylediklerinize zaten önceki konunuzdan katılıyorum, yapmaya çalıştığınız şey ve dirayet aslında bu içeriği paylaşma nedenlerimden biridir.Tam olarak amacım ise konuda açıkladığım gibi bu oyunu getirebilecekleri maksimum noktaları görebilsin insanlar. Hedef hayaller çok büyük ancak bu oyun ile olacak iş değil. Aslında amacım kısaca bu kavramı uyandırabilmekti. Teorik olarak ise söyledikleriniz kesinlikle doğru.
Metin2'nin ölmeye unutulmaya mahkum olmasının sebeplerinden biri bence bu. Düşünsenize günlük on binlerce aktif oyuncusu olan bir oyununuz var ve oyunu yeni item ve yeni map eklemekten öte hiçbir şekilde geliştirmiyorsunuz. Oyun hala pazar alanında 1-10fps arası çalışıyor.
Katılıyorum size de bizim
'i geliştirmemizin en büyük nedeni de tam da bu söylediğinizin dışında bir dünyayı yaratabilmektir. 2024'de etkili bir içerik üreteceğiz ve insanları teşvik amaçlı ücretsiz sağlayacağız. Yeni bir düzen yaratıyoruz.

Forum kurallarımız gereği kısaltılmış veya yönlendirmeli link paylaşmak yasaktır. Diğer açtığınız konularda bu hususa dikkat ederseniz çok sevinirim. Linkin yönlendirmesini kaldırarak ekledim linki. Konu için teşekkürler.

Forum kurallarımız gereği kısaltılmış veya yönlendirmeli link paylaşmak yasaktır. Diğer açtığınız konularda bu hususa dikkat ederseniz çok sevinirim. Linkin yönlendirmesini kaldırarak ekledim linki. Konu için teşekkürler.
Konu içerisinde belirttiğim gibi yayıncının kendi belirlediği URL'i ekstra olarak konuya ekledim. Söz konusu tutorial videosunun açıklama kısmında bu ifademi teyit edebilirsiniz. Bunun haricinde söz konusu URL adreside zaten github'a yönlendirme yapıyor. Yayıncı sadece click üzerinden gelir elde ediyor. Nihayetinde amaç da zaten burada yayıncıya destek olabilmek. Bu kadar sorun yaratmaması gerekirdi ayrıca hazır kurulumu dosya.tc yapmanıza gerek yok zaten hazır kurulum Github adresinden release alıyor.

Konuya dahil ettim böylece sorun kalmamıştır herhalde artık. Bunun dışında 'diğer açtığım konulara' zannetmiyorum ki short URL kullandığımı ama bilgilendirme için teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Konu içerisinde belirttiğim gibi yayıncının kendi belirlediği URL'i ekstra olarak konuya ekledim. Söz konusu tutorial videosunun açıklama kısmında bu ifademi teyit edebilirsiniz. Bunun haricinde söz konusu URL adreside zaten github'a yönlendirme yapıyor. Yayıncı sadece click üzerinden gelir elde ediyor. Nihayetinde amaç da zaten burada yayıncıya destek olabilmek. Bu kadar sorun yaratmaması gerekirdi ayrıca hazır kurulumu dosya.tc yapmanıza gerek yok zaten hazır kurulum Github adresinden release alıyor.

Konuya dahil ettim böylece sorun kalmamıştır herhalde artık. Bunun dışında 'diğer açtığım konulara' zannetmiyorum ki short URL kullandığımı ama bilgilendirme için teşekkürler.

İyi çalışmalar.
O şekilde bir şey yaptığınızı kastetmedim zaten cümlem genel manada bilgilendirme amaçlıydı. Yayıncının para kazanması gerekiyor tabi fakat forum kuralları kısaltılmış ve yönlendirilmiş linklere izin veremeyiz. Anlayışınız için teşekkürler, iyi forumlar.

Geri