Yardım Yüzüklerin özelliklerini ayarlama konusunda yardım lazım.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

BisQvit

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, öncelikle herkese sağlıklı ve iyi günler dilerim. Başlıkta da belirtmiş olduğum sorunun çözümünü bir türlü bulamadım. Formlarda bir kısım special_item_group editlememi söylüyor fakat no_txt yüzünden special_item_group dosyamın içerisini tamamen sildim diğer kısım ise applytype'lar üzerinden gitmemi söylüyor fakat 2 yöntem de fayda etmiyor. Özellikleri quest üzerinden vermek istemiyorum bunu da belirtmek isterim, son olarak itemlerin zaman sorunu value0, limittype0 ve limitvallue0 kısımlarından değiştirmeyi denediğimde itemlerin süreleri 0 oluyor. İstediğim şeylerin resmini bırakıyorum.
Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler.
Adsız.png

Dosya Eklentileri

• resim_2020-10-24_162239.png
    resim_2020-10-24_162239.png
    24 KB · Gösterim: 193
@Yenicerii hocam bende bunu anlatıyorum işte hem locale/item_proto.xml düzenledim hem de navicat üzerinden ama sonuç alamıyorum diğer eklediğim itemlerde örneğin: silah, zırh, kask vb. itemlerde applytype değerleri düzgün çalışıyor fakat yüzük ve kolye kısmında sorun yaşıyorum.
Anladım. Siz .txt yazınca ben .xml olarak düzenlemediniz sandım o yüzden belirtmek istedim.
Ayrıca şu konuya bir bakar mısınız? Burada bu yüzüklerin özelliklerini special_item_group.txt den çektiğine dair bir ifade var. Belki işinize yarayabilir.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Allah için konuya item_proto.txt dosyasını açıp düzenlemek istediğiniz item kodunu bulup ss atarmısınız.
Biz diyoruz ki item_proto.txt dosyası üzerinden değişiklik yapılması gerekmekte siz .xml uzantılı dosyadan bahsediyorsunuz.
Yanlış anlamayın yardımcı olmaya çalışıyorum.
Benim üstteki .xml dosyası için verdiğim öneriye karşılık .xml den bahsedildi. Arkadaş no_txt kullandığı için böyle bir fikir belirttim denemesi için.

Arkadaşın anlattığı olayda 16 type sahip olan itemlerde nedense efsun özelliklerini göstermez.
O açıdan navicatta yüzüklerin type 16 kalıcak.
Ama locale/item_proto'da 28 yapılcak.
Böylece özellikleri gözükür.

Geri