Çözüldü Yeni map sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Reached

Geliştirici
Geliştirici
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Selamlar yeni bir map çizdim fakat içerisinde mob spawnlanmıyor. Server attr'leri kontrol ettim base coord'ları kontrol ettim fakat bir türlü mob spawnlayamıyorum güvenli bölge olarak algılıyor. Zindan quest'inde d.spawn_mob ve d.regen_file olarak 2'sini de denedim. Group şeklinde regen verdiğimde çalışıyor. Ama dediğim gibi güvneli bölge olarak algılıyor sanırım. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Çözüm
Baya bir şey denedim sanırım sorun dediğin gibi base coords çakışıyor. Basecoords hesaplayan program var fakat ücretli, çakışan coords'ları gösteriyor kareler şeklinde. Çalışma mantığını bilsem kendim de yapıcam aynı o şekil bir program.
iris panel evren çizme programını kullanırdım eskiden şimdi tüm mapleri düzenle ekliyorum sıkıntı çıkmıyor
vt:

link:

ftpdeki map klasörünü bu dosya içine atın içinde find_map ve index dosyaları da bu programla aynı klasörde olsun. Maplerdeki çakışmalar görülmüş olur.
Videodaki konum, world editorde engelli alan ise(güvenli alanı kastetmiyorum) orda spawnlamaz. Haritanın farklı bölgelerinde denedin mi?
İllaki farklı yerlerde spawnlanıyordur. Sorunsuz olan bölge ile sorunlu olan bölgeyi world editorde karşılaştır.

Videodaki konum, world editorde engelli alan ise(güvenli alanı kastetmiyorum) orda spawnlamaz. Haritanın farklı bölgelerinde denedin mi?
İllaki farklı yerlerde spawnlanıyordur. Sorunsuz olan bölge ile sorunlu olan bölgeyi world editorde karşılaştır.
Engelli alandan kastın collusion ise hayır, öyle bir yer değil ve ayrıca farklı bir yerde spawnlamıyor

O zaman sorun bir şekilde server tarafındaki server_attr den kaynaklanıyor. Yinede her ihtimale karşı her iki taraftaki server_attr yi yeniden oluşturmayı dene ve ftp dosya iznini de 777 yapmayı dene. Eğer dosya izni 655 falan ise harita klasörünü okumuyor olabilir. Herhangi bir syserr veriyor mu?

O zaman sorun bir şekilde server tarafındaki server_attr den kaynaklanıyor. Yinede her ihtimale karşı her iki taraftaki server_attr yi yeniden oluşturmayı dene ve ftp dosya iznini de 777 yapmayı dene. Eğer dosya izni 655 falan ise harita klasörünü okumuyor olabilir. Herhangi bir syserr veriyor mu?
Dosya izinlerinde sıkıntı yok şuanda, harita klasörünü okumasa giremezdim. Maalesef herhangi bir syserr atmıyor. Sorunun ben de server attr'dan olduğunu düşünüyorum çünkü güvenli bölge olarak algılıyor npc ve group spawnlayabiliyorum fakat mob spawnlanmıyor. Ama nasıl çözeceğimi hala bulamadım.

Ben de çok fazla harita ve zindan tasarladım questlerini yazdım, düzgün çalışan bir mapin kordinatlarını kullanıp ekleyebilir misin? Ya da kullandığın kordinatları başka bir değer vererek dene çözülür yüzde 99

Ben de çok fazla harita ve zindan tasarladım questlerini yazdım, düzgün çalışan bir mapin kordinatlarını kullanıp ekleyebilir misin? Ya da kullandığın kordinatları başka bir değer vererek dene çözülür yüzde 99
Baya bir şey denedim sanırım sorun dediğin gibi base coords çakışıyor. Basecoords hesaplayan program var fakat ücretli, çakışan coords'ları gösteriyor kareler şeklinde. Çalışma mantığını bilsem kendim de yapıcam aynı o şekil bir program.

iris panel evren çizme programını kullanırdım eskiden şimdi tüm mapleri düzenle ekliyorum sıkıntı çıkmıyor
vt:

link:

ftpdeki map klasörünü bu dosya içine atın içinde find_map ve index dosyaları da bu programla aynı klasörde olsun. Maplerdeki çakışmalar görülmüş olur.

Çözüm
vt:

link:

çok teşekkür ederim deneyeceğim

Hangi sürümle yaptınız?
World editör'ün paylaşılan versiyonu remix olan
vt:

link:

1633197570771.png

Burada çakışmıyor sanırım niye böyle oluyor bilemiyorum

World editorde No-PvP yi ve beraberinde Eraser'i seçip tüm harita üzerinde silgiyi gezdirip dener misin? Son olarak da server_attr yi sıfırdan oluştur.

@Tengrist ile baya bi kafa yorduktan sonra sorunu çözdük, yorumlarda attığı program ile bomboş bir yere koyduk mapi koordinatları 0'dan ayarladık, şuanda bir sıkıntı yok teşekkür ederim tekrardan.
1633209936837.png

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri