Çözüldü Yan Menü Hakkında Yardım

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Trashy

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Board üzerine tıklayınca karakter tıkladığın yere doğru yürüyor boarda tıklanmayı nasıl kapatabilirim boş yere tıklayınca karakter gitmesin o tarafa doğru
2.si boardı npc üzerine getirip tıklayınca yan menü böyle üste çıkıyor
3.sü yan menü açma kapamayı kırmızı ile işaretlediğim yere 1 buton yaparak açma kapatma yapmak istiyorum
1pqD7N.png

Dosya Eklentileri

• metin2_envanter.jpg
    metin2_envanter.jpg
    156,7 KB · Gösterim: 200
Çözüm
Yan menüye tıklanınca karakter oraya yürüyor demişsiniz bunun sebebi eğer envantere bağlı şekilde pencere kodlandıysa envanter boyutlarını aştığı için oyun o kısmı boşluk olarak görüyor. Gui tasarlarken bu sorun ile karşılaşmak mümkün. Bunu çözmenin yolu child şeklinde boardı eklemek değilde ayrı bir sınıf ile pencereyi oluşturup eklemek. Kendi serverimde de yan menü oluştururken bu mantık ile ilerledim.
Yeni bir sınıf oluşturup pencereyi oluşturduktan sonra burada ki konudan yardım alarak envanter penceresine bağlamayı öğrenebilirsiniz: Metin2 Python Pencereleri Birbirine Bağlama

Gelelim buton ekleme sorunuza. Bu biraz detaylı bir işlem sizin bilgi düzeyinizi bilmediğim için nasıl anlabilirim bilmiyorum ama...
Yan menüye tıklanınca karakter oraya yürüyor demişsiniz bunun sebebi eğer envantere bağlı şekilde pencere kodlandıysa envanter boyutlarını aştığı için oyun o kısmı boşluk olarak görüyor. Gui tasarlarken bu sorun ile karşılaşmak mümkün. Bunu çözmenin yolu child şeklinde boardı eklemek değilde ayrı bir sınıf ile pencereyi oluşturup eklemek. Kendi serverimde de yan menü oluştururken bu mantık ile ilerledim.
Yeni bir sınıf oluşturup pencereyi oluşturduktan sonra burada ki konudan yardım alarak envanter penceresine bağlamayı öğrenebilirsiniz: Metin2 Python Pencereleri Birbirine Bağlama

Gelelim buton ekleme sorunuza. Bu biraz detaylı bir işlem sizin bilgi düzeyinizi bilmediğim için nasıl anlabilirim bilmiyorum ama locale/tr/ui/inventorywindow.py dosyasından butonu ekleyebilirsiniz. Daha sonra root/uiinventory.py'de butona işlev eklemeniz gerekli.

Eğer bu söylediklerimden bir şey anlamıyorsanız size eğitim serimi önerebilirim. Bir kaç hafta sonra butonların nasıl ekleneceğini ve işlevlerin nasıl yaptıracağını videolu bir şekilde anlatacağım videoyu yayınlayacağım.
Metin2 Geliştirici Eğitimi Video Serisi buradan 5. ünite ve sonrasına bakabilirsiniz.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri