LikapaTR

I LIKE TO BAN
Site yetkilisi
Admin
Geliştirici
Ticaret Puanı
0
Wordpress in temellerinden başlayarak ilerlemek istiyorum bu seride ve ilk ders konusu için wordpress'de ek css'ler nasıl kullanılır konusuna değinmek istedim , yeni başlayanlar için kolaydan zora doğru gidecek bir seri oluşturmayı amaçlıyorum , umarım serinin sonunda insanlara birşeyler katmış olurum , fotoğraf ve yazılarla anlatımın daha kolay olacağını düşündüğüm için bu konuları video serisi yerine bu şekilde yayınlamayı tercih ettim. Fazla uzatmadan anlatıma geçeyim.

Wordpress Ek-CSS Nasıl Kullanılır?​

Bu konuyu sizlere basit bir örnekle açıklamak istiyorum. Local'de oluşturduğum bir wordpress projesinde 404 sayfasında bir arama widget'i bulunmakta ve bu widget'in butonuna ait arka plan rengini ek-css kullanarak değiştirmeyi sizlere göstereceğim.Unutmayın bu bir örnek yapabileceğiniz şeylerin bir sınırı yok.

5.png

(Kırmızı ile işaretlenmiş butonun rengini değiştireceğiz.)
- Öncelikle wordpress'in admin paneline giriş yapıyoruz ve sol taraftaki menüden Apperance (Görünüm ) > Customize (Özelleştir) sekmesine tıklıyoruz.

1.png

-Ardından böyle bir sayfa ile karşılaşıyoruz ve yine sol taraftaki menüden Additional CSS e tıklıyoruz, ardından karşımıza gelen ekranda sol alt taraftaki kutucuğa eklemek istediğimiz css'leri yazıp Publish (Yayınla) butonuna tıkladığımızda değişiklikler kaydediliyor.

2.png
3.png

-Ardından başlangıçta 404 ekranında değiştirmek istediğimiz buton için gerekli kodları yazmamız yeterli.( class bilgilerini öğeyi denetle veya ctrl+Shift+I tuş kombinasyonu ile öğrenebilirsiniz.)​

4.png

Ek-CSS:
.search-form .search-submit{
    background:#13aff0 ;
}

6.png

-Ek CSS kullanımını sizlere anlatmaya çalıştım umarım bu anlatım şekli yeterli olmuştur.Yorumlarınızı ve değerlendirmenizi bekliyorum, şuan için seriye bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum.

Geri