Çözüldü Website kayıt sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

metin3fix

Üye
Üye
Merhabalar, öncelikle herkese hayırlı bayramlar dilerim. Elimde halihazırda filesim ve Daha önceden sorunsuz şekilde çalışan websitem mevcut. Files değişikliği yaptım websiteye bağladım. Fakat şuan website üzerinden kayıt alamıyorum. Navicat üzerinden hesap oluşturma aktif. Çözüm olarak önerilen, design table da yapılan düzenlemeleri denedim fakat işe yaramadı. Website de kayıt olunurken "Kayıt olunurken bir hata meydana geldi, bu hata ile yöneticiler ilgileniyor" diye bir hata çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba.
Freebsd sürümü 12.1
Mariadb 10.3
Wmcpv3 kullanıyorum. Sorunun kaynağı ne olabilir acaba çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Çözüm
Çözüm, websiteye phpmyadmin aracılığı ile yüklenen .sql dosyasında bulunan web_ip sütunu, oyunun mysql'inde bulunmamasından kaynaklanıyormuş. Sunucu kısmında account>account design yaparak en alt satıra web_ip sütunu ekleyip utf8 general ci olarak ayarladıktan sonra sorun giderilmiştir.
Not: Kayıt sorunu ile karşılaşacak arkadaşlar site ve sunucu kısmına yüklenen sql dosyalarındaki uyuşmazlıkları kontrol etmeleri gerekmektedir. Admin panelinden sağ üstteki uyarı simgesine tıklayarak sorun hakkında ipucu edinebilirler.
MariaDB sorguları MySQL ile aynımıydı bilmiyorum o yüzden öneri olarak sadece WMCP'nin sorgularına göz atmanızı tavsiye ederim. Kayıt ekleme sorgusunu navicat üzerinden test edin.

Wmcp veri tabandaki sql dosyalarını tekrardan kurunuz, olmadı sıfırdan kurmayı deneyiniz.

Çözüm, websiteye phpmyadmin aracılığı ile yüklenen .sql dosyasında bulunan web_ip sütunu, oyunun mysql'inde bulunmamasından kaynaklanıyormuş. Sunucu kısmında account>account design yaparak en alt satıra web_ip sütunu ekleyip utf8 general ci olarak ayarladıktan sonra sorun giderilmiştir.
Not: Kayıt sorunu ile karşılaşacak arkadaşlar site ve sunucu kısmına yüklenen sql dosyalarındaki uyuşmazlıkları kontrol etmeleri gerekmektedir. Admin panelinden sağ üstteki uyarı simgesine tıklayarak sorun hakkında ipucu edinebilirler.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri