Çözüldü Virtualde 2 chden fazla acamıyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

emrahdmr47

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
4gb ram verdim 2 chden fazla acınca kapaniyor bilişime atıcam eger kapanırsa baglantık kesilecek 2 3 fileste denedim aynı ramdanmı kaynaklı birsey ch ram orantısı nedir

Çözüm
Not : 2gb ram ile 4ch, acabliyorum sorunsuz bilişim filei 4coreli
Benim merak ettigim indirdogom fileslr neden 2den fazlası açılmıyor
Bunun bir çok nedeni olabilir, bu şekilde neden olduğunu bilemeyiz. @melihalbayrak ın söyledikleri de birer ihtimal.

Bunun haricinde, serverinfo yapısı farklı olabilir, login interface kullanılıyorsa belki her ch için IP tanımlaması gerekiyor olabilir, diğer chlerin CONFIG dosyasında IP tanımlı olmayabilir, start scripti içindeki tanimlamalardan kaynaklı olabilir.. gibi gibi. Ayrıca syserr/syslog kayıtlarına bakmakta da fayda var.
1chde 4 core dosyasi var 4 ch icin kac ram vrmem lzm

Yada bu coreler ne ise yariyor siliyim 1tne kalsın
Her core ortalama 1 gb ram kullanır (bu filesin kodlamasına sistemlerine göre değişir tabi) sende 4 core var tek kanalda yani bir ch açtığında ortalama 4 gb ram gereksimimi olur 2 ch açmak için 8. 3 ch için 12gb vs diye gider. İnternetten corelere ayırma diye arat anlatımın tersini yap.

Her core ortalama 1 gb ram kullanır (bu filesin kodlamasına sistemlerine göre değişir tabi) sende 4 core var tek kanalda yani bir ch açtığında ortalama 4 gb ram gereksimimi olur 2 ch açmak için 8. 3 ch için 12gb vs diye gider. İnternetten corelere ayırma diye arat anlatımın tersini yap.
Hemen bi araştırma yapiyim
Benim aklima takilan
2gb ram verdim 2ch sorunsuz çalışıyor 3 4 ch aclmiyor kapaniyor makina
8gb ram verdim yine 2ch aciliyor 3 4 acılmiyor

Sunucudaki files 3coreli 4gb ram 4ch aciliyor
Sunucudaki filesi alip virtula yüklicem eger 4ch acilmassa virtualde sorun vardir fileste sorun yoktur diyeblirmiyiz :)

İndirdiğin fileste ekli olan sistemler vs en büyük etkendir ayrıca kod yapısı kötüyse memory leak vs varsa açamazsın o miktarla. Ayrıca bazı fileslerin start aldıktan sonra oyunun online olması uzun sürebiliyor 1 dk 5 dk falan değişkenlik gösterebilir bu dediğimde yine files ile alakalı bir durum. Kendimin sıfırdan geliştirdiğim filesimde bir ch1 500 mb ram tüketimi var ama başka test için denediğim fileslerde 1 gb kullanan vardı. Yani tamamen yapı ile alakalı.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Bunun bir çok nedeni olabilir, bu şekilde neden olduğunu bilemeyiz. @melihalbayrak ın söyledikleri de birer ihtimal.

Bunun haricinde, serverinfo yapısı farklı olabilir, login interface kullanılıyorsa belki her ch için IP tanımlaması gerekiyor olabilir, diğer chlerin CONFIG dosyasında IP tanımlı olmayabilir, start scripti içindeki tanimlamalardan kaynaklı olabilir.. gibi gibi. Ayrıca syserr/syslog kayıtlarına bakmakta da fayda var.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri