Çözüldü ufak bir py sorusu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Tengrist

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Python:
    import background
    if background.GetCurrentMapName() == "metin2_map_oxevent":
        (x, y, z) = player.GetMainCharacterPosition()
        if 421 >= x >= 361 and 273 >= y >= 230:
            net.SendChatPacket("/pkmode 2", chat.CHAT_TYPE_TALKING)

ilgili py kodunu oyun içi çalıştırmak için nereye yazmam gerekir

Çözüm
Fikir olması açısından şöyle bir örnek bırakıyorum.
Bu dediğini yapmak için, üstteki mesajımda dediğim gibi halihazırda sürekli aktif olan bir fonksiyondan yararlanabilirsin. Ancak bunu pythondan yapmak faydadan çok zarar getirebilir, o yüzden src daha iyidir.

Kodu en yalın haliyle verdim ve düzenlenmesi gerek. Geliştirmesi ve özelleştirmesi sana kalmış artık.

Örneğin;

char_affect.cpp:
C++:
bool CHARACTER::UpdateAffect()
{
    if(GetMapIndex() == 41) // mavi bayrak 1.köy ise
        SetPKMode(PK_MODE_FREE); // serbeste al
    else
        SetPKMode(PK_MODE_PEACE); // barış

[...]
    [...]
    [...]
}

Bu kodu pythonda takip edip çalıştırmak için sürekli çalışan bir fonksiyonun içine eklemen gerekir. (OnUpdate) gibi.
Ancak bu kullanım şekli pratik olmadığı gibi sağlıklı da değil. Src den yapman daha iyi olur bence.

Bu kodu pythonda takip edip çalıştırmak için sürekli çalışan bir fonksiyonun içine eklemen gerekir. (OnUpdate) gibi.
Ancak bu kullanım şekli pratik olmadığı gibi sağlıklı da değil. Src den yapman daha iyi olur bence.
Evet hocam src daha mantıklı da orda da yazdığım kod bi türlü çalışmadı doğru bloğa koyamadım heralde

Bu dediğini yapmak için, üstteki mesajımda dediğim gibi halihazırda sürekli aktif olan bir fonksiyondan yararlanabilirsin. Ancak bunu pythondan yapmak faydadan çok zarar getirebilir, o yüzden src daha iyidir.

Kodu en yalın haliyle verdim ve düzenlenmesi gerek. Geliştirmesi ve özelleştirmesi sana kalmış artık.

Örneğin;

char_affect.cpp:
C++:
{
    else

[...]
    [...]
    [...]
}

Çözüm
root > game.py : def OnUpdate(self): içine
1716202610625.png
buraya bir yere ekleyebilirsin

Örneğin;

char_affect.cpp:
C++:
{
    else

[...]
    [...]
    [...]
}

hocam çok teşekkür ederim geri kalan kısmı ben halledir hem c++ dilini hem metin2 fonksiyonlarını yeni yeni pekiştirip öğreniyorum öğrenirken de bi yandan aklıma gelenleri yapıyorum, teşekkür ederim.

root > game.py : def OnUpdate(self): içine 17032 eklentisini görüntüle buraya bir yere ekleyebilirsin
teşekkür ederim hocam ilginiz için sizden de

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri