Çözüldü VDS Metin2 Sunucu Kurulumu Hakkında.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ChevChelios

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar ben bir kaç arkadaşım ile hem metin2 sunucusu geliştirmek için hem birlikte oynayabilmek için bugün bir VDS kiralık sunucu satın aldım. Elimde bir adet files bulunmakta. Fakat şöyle bir sorum var. VDS' de Windows 7 işletim sistemi kullanıyorum. VDS'ime Freebsd 9.2 - Mysql 5.5 kurulumu yaptım. game - db dosyalarını makinemin içerisine aktardım (Virtualbox). Kendi bilgisayarımdaki sanal makinede (Virtualbox) core dosyalarını ilk önce build edip (Game Core - DB Core) kendi bilgisayarımdan VDS'deki makineye aktardım. Elimde 2 adet VDS ip adresi bulunuyor. Sadece arkadaşlarım ile sunucuyu oynayıp geliştirmek istiyoruz Hamachi üzerinden Metin2 serverine giriş yapılmadığını anlayınca VDS kiralamak istedik. Sadece arkadaşlarım ile oynamak için Site (Domain - Alan adı) satın almaya ihtiyaç duymadık.
Arkadaşlarımla sunucuyu oynayabilmek için nasıl bir yönerge izlemem lazım ? Bilen birileri yardım edebilir mi ?

Son düzenleme:
Çözüm
Vds'ye neden windows yüklü orasını pek anlayamadım. Direk olarak freebsd kurulu bi makina alabilirsiniz. Serveri açtığınızda zaten dışarıya bağlantı aktif olacak.

Sadece arkadaşlar arasında oynayacaksanız web sitesine gerek yok fakat apache serverini yüklerseniz otopack ve kayıt panelini kullanabilirsiniz.
Vds'ye neden windows yüklü orasını pek anlayamadım. Direk olarak freebsd kurulu bi makina alabilirsiniz. Serveri açtığınızda zaten dışarıya bağlantı aktif olacak.

Sadece arkadaşlar arasında oynayacaksanız web sitesine gerek yok fakat apache serverini yüklerseniz otopack ve kayıt panelini kullanabilirsiniz.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri