Yardım VPS/VDS ve Altyapı Files Hakkında Bazı Sorularım Var

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Rooster

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Piyasadaki p2w karşıtı olduğunu belirten sunucuların dahi p2w olduğunu düşündüğüm için aklımda tamamen 'p2w abolished' olan aynı zamanda da çeşitli gelir sistemlerini planladığım bir oyun tarzı var. Bunun için de sıfırdan server dosyaları oluşturmak yerine temiz ve sorunsuz bir altyapıya kendim sistemler ekleyerek, npc yapılarını ve düşen itemleri, item içeriklerini vs değiştirerek kendi keyfime göre bir server açmak istiyorum. Bunun için udemydeki kursu aldım ve dersleri takip ediyorum fakat ben teknik detaylardan ziyade kurulu bir oyuna yeni questler vs yazarak vakit geçirmek istiyorum. Aynı zamanda da birkaç arkadaşım şimdiden açıp hem oynayıp takılalım hem test edelim hem de geliştirmeye devam edersin şeklinde bir istekte bulunuyor. Sanal sunucuda bilgisayarımda yapıyorum fakat site panelinin nasıl olacağını mantıken oturtabilmiş değilim. Ucuz yollu bir vds hizmeti alıp hem arkadaşlarla takılıp hem de geliştirmeleri onun üzerinden yapmayı düşünüyorum. Eğer böyle bir imkan varsa sorularım şu şekilde:

1.1-) Standart bir sunucu kiralasam, onun üzerine direkt oyunun kurulu olduğu hazır vdi dosyasını kursam, yerel sunucudan farksız, sorunsuz bir şekilde geliştirmeye devam edebilir miyim?
1.2-) Oyunu kurdum diyelim site vb. şeyleri nasıl halledebilirim?

2.1-) Metin2 sunucu kiralarsam kendi filesimi kurmak istiyorum dediğimde site panelini vb. hazır şekilde kendi oyunuma entegre ederler mi?
2.2-) Yerel sunucuda olduğu gibi herhangi bir sorun yaşamadan oyun dosyalarında işlemler yapmaya devam edebilir miyim? ( Bilişim firmalarının bu yönde bir kısıtı olur mu? )

3-) Sorunsuz bir altyapıyı direkt kurup hata ayıklama vb. işlemlerle vakit kaybetmeden sadece oyun üzerinde işlemler yapabileceğim bir altyapı öneriniz var mı? ( Mevcut durumdaki MMOTutkunlari Altyapı Files sorunsuz durumda mı bilmediğim için bu soruyu soruyorum )

4-) Forumlarda bahsi geçen firmaların çoğu kapanmış veya hakkında bir şikayetler mevcut. Bu durumda güncel ve güvenilir firma tavsiyeniz var mı?

Not: Mezun olduğum bölümden dolayı veritabanı ve programlama bilgim var. Sadece c++, lua ve mysql konusunda aşina değilim fakat diğer diller ve veritabanlarından dolayı hızlı kavradığımı düşünüyorum. Lütfen bilmiyorsan bulaşma gibi telkinlerde bulunmayın, önceliğim zaten piyasaya girmek değil, geliştirip oynamak.

Umarım çok saçma sorular sorup vaktinizi çalmamışımdır, şimdiden teşekkür ederim.

1.1 - VDS Sunucu kiralayıp freebsd kurabilirsin.
1.2 - İnternet üzerinden veya forumlardan php paneller bulup kullanmayı deneyebilirsin. Alan adı hosting aldığında bunu yapabilirsin.

2.1 - Sunucu aldığında files kurulumu istemezsin gidip kendi filesini kurabilirsin istediğin freebsd sürümü mevcut mu onu öğren önce panel bağlama işlemleri içinde bir kaç ayar yapman gerekir onu sunucuya sorarak daha net öğrenebilirsin.
2.2 - 64 bit freebsd kurulumu yapıyorlar genelde build vs orada alacaksan 32 bit kurdurtman gerek. Bu tarz işleri kendi bilgisayarımdan yönetmek bana göre daha sağlıklı ve hızlı olarak geliyor.

3 - Bir altyapı önerim yok mmotutkunları altyapıda fixler mevcut değil.

4 - Vds veya metin2 sunucu için siberdizayn, web panel içinde jetspanel veya metin2panel sitelerini incelemeni öneririm.

Eksik veya yanlış yazdığım şeyler varsa bilen arkadaşlar düzeltirse sevinirim.

1.1 - VDS Sunucu kiralayıp freebsd kurabilirsin.
1.2 - İnternet üzerinden veya forumlardan php paneller bulup kullanmayı deneyebilirsin. Alan adı hosting aldığında bunu yapabilirsin.

2.1 - Sunucu aldığında files kurulumu istemezsin gidip kendi filesini kurabilirsin istediğin freebsd sürümü mevcut mu onu öğren önce panel bağlama işlemleri içinde bir kaç ayar yapman gerekir onu sunucuya sorarak daha net öğrenebilirsin.
2.2 - 64 bit freebsd kurulumu yapıyorlar genelde build vs orada alacaksan 32 bit kurdurtman gerek. Bu tarz işleri kendi bilgisayarımdan yönetmek bana göre daha sağlıklı ve hızlı olarak geliyor.

3 - Bir altyapı önerim yok mmotutkunları altyapıda fixler mevcut değil.

4 - Vds veya metin2 sunucu için siberdizayn, web panel içinde jetspanel veya metin2panel sitelerini incelemeni öneririm.

Eksik veya yanlış yazdığım şeyler varsa bilen arkadaşlar düzeltirse sevinirim.

Oralara Para verip kendini harcatma hazır google microsoft azure gibi bedava veren siteler var.

Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar :friendship:

Geri